Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AKG K7xx nie gra prawa słuchawka


Jaworrr

Rekomendowane odpowiedzi

Taka sprawa:( Wczoraj grały ok, dzisiaj nie gra prawa słuchawka. Sama z siebie przestała, od leżenia.

Kabelkiem ruszałem - brak reakcji prawej słuchawki.

Na różnych źródłach sprawdzałem.

 

Słuchawki kupiłem od kolegi z forum, ten z kolei z massdropa.

Mają wyciągnięte zatyczki basportów - to rozumiem, że jeśli chce liczyć na gwarancję to muszą się znaleźć na miejscu.

 

Czy reklamowaliście coś na massdropie? Z tego co się zorientowałem to trzeba im napisać maila, a oni dalej instruują co potrzeba.

Zastanawiam się jednak czy będę mógł je reklamować osobiście skoro nie widnieje na dokumencie zakupu.

 

Kolega podpowiada, że możliwe, że będzie je można wysłać bezpośrednio do AKG.

 

Macie jakieś doświadczenia w temacie?

 

 


Otworzyłem słuchawkę, jednak to tylko kabelek się zerwał. Wypada do przylutować, potrzebuję do tego jakąś specjalną lutownicę czy dużą można?

IMAG1253.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda lutownica się nadaje, kwestia tylko taka na ile sprawnie nią operujesz, i czy przypadkiem plastików obok nie popalisz ;) .

 

Swoją drogą miejsce w którym drut się urwał, sugeruje mocne nadcięcie miedzianej żyły przy ściąganiu izolacji - nie zrób takiego samego błędu, jak będziesz to naprawiał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już miałem pisać, że pewnie słabe luty i kabelek wewnątrz puścił. Doczytałem do końca i widzę, że sam zdiagnozowałeś ;-). Kilka osób już zgłaszało taki problem z K7xx za granicą stąd był to pierwszy pomysł. Niestety kontrola jakości gorsza niż w Q701 czy K712, przynajmniej takie mam wrażenie po zgłaszanych usterkach.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkreć śrubę ta duża, to wtedy zejdzie tez ten plastik w koło- wtedy nic nie popalisz ;)

Są miedziane ale kiepskiej jakości po prostu. Drut tylko masz to co do pałąka idzie, ale ja przy wymianie kabla nie słyszę różnicy jakoś (wymieniałem w k612 pro cały- w prawej muszli tez. )

 

Tapnięte z Batmobilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkreć śrubę ta duża, to wtedy zejdzie tez ten plastik w koło- wtedy nic nie popalisz ;)

Są miedziane ale kiepskiej jakości po prostu. Drut tylko masz to co do pałąka idzie, ale ja przy wymianie kabla nie słyszę różnicy jakoś (wymieniałem w k612 pro cały- w prawej muszli tez. )

 

Tapnięte z Batmobilu.

http://cdn.innerfidelity.com/images/130208_Blog_HeadphoneCableMeasurements_Graph_FRRight.jpg

http://cdn.head-fi.org/2/26/500x1000px-LL-261dc865_Realistic.jpeg

Tu masz realne różnice między stockowym kablem za "parę złotych" a kablami po kilkadziesiąt-kilkaset dolarów. I tyle to jest warte :P Jeszcze zewnętrzne rozumiem, bo wygoda, trwałość itd. ale za 5 dych a nie 5 stów albo jeszcze więcej. Nie twierdzę tu że kable nic nie dają, ale więcej da wypicie szklanki wody i parę głębokich wdechów. No chyba że oryginał to jakieś aluminium, druty nie stykają się tylko trzymają się na cynie, wtyki są zaśniedziałe... Ale nie widziałem jeszcze takiej sytuacji w sprzęcie za więcej niż 50 czy 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, polutowałem, muzyka gra:)

 

Faktycznie przeszła mi przez myśl wymiana kabelków, ale byłyby to względy praktyczne. Kabelki mogą sie przerywać od samego ruchu muszli. No Lipnie to zaprojektowali, albo solidnieksze kable by się sprawdziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkreć śrubę ta duża, to wtedy zejdzie tez ten plastik w koło- wtedy nic nie popalisz ;)...

o, to jest dobra rada :) .

 

Możesz nawet pokusić się odlutowanie od drutów pałąka i wyjęcie przetwornika, żeby czasem czegoś nie zahaczyć lutownicą.

Przy okazji możesz wtedy i kabelki wymienić.

Chociaz nie wiem, czy tak częściowo to ma sens, żeby potem równo grało. No i ze względu na gwarancję (jeśli taka istnieje) też lepiej nie ;) .

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności