Skocz do zawartości

Auralic Aries Mini - Streamer nie do pobicia.


Azahiel

Rekomendowane odpowiedzi

 

Mi nie działa, wybieram search po lewej wpisuję i nic, szuka tylko na dysku lokalnym z Tidala nic nie znajduje.

Mozliwe ze jest tak samo jak w Squeezelite ze sa 2 szukajki jedna na warstwie ogolnej i szuka to co masz np podlaczone lokalnie dysk i NAS a ta od Tidala jest w samym Tidal trzeba wejsc w apke (plugin)i tam dopiero z listy dac szukaj.

 

Tez tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebym dobrze zrozumiał - to działa tak, że mam go podłączonego do DACa np. po COAX i mam do niego wpięty dysk USB z muzyką i sam Aries jest podłączony do WIFI - i mam aplikację na telefonie, za pomocą której wybieram sobię muzykę albo ze swojego dysku albo z TIDALa, albo np. streaminguję do niego Spotify z telefonu? Jeśli tak, to brzmi to całkiem fajnie... A jakość tego sygnału w porównaniu z PC jest obojętna, bo i tak to idzie potem przez DACa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Żebym dobrze zrozumiał - to działa tak, że mam go podłączonego do DACa np. po COAX i mam do niego wpięty dysk USB z muzyką i sam Aries jest podłączony do WIFI - i mam aplikację na telefonie, za pomocą której wybieram sobię muzykę albo ze swojego dysku albo z TIDALa, albo np. streaminguję do niego Spotify z telefonu? Jeśli tak, to brzmi to całkiem fajnie... A jakość tego sygnału w porównaniu z PC jest obojętna, bo i tak to idzie potem przez DACa?

 

W zasadzie możesz korzystać z różnych zasobów gdzie przechowujesz muzykę czyli: NAS, dysk USB, komputer PC/Laptop, wewnętrzny dysk, który wepniesz do Auralica, Tidal i inne serwisy, dysk Wifi czy Airplay.

Auralica możesz podpiąc przez RJ45 do sieci lub poprzez Wifi i wszystko się już dzieje w sieci a sterujesz apką.

 

Auralic przejmuje tylko funckję transportu, ale może też być DACiem podpiętym do kompa,

Dźwięk jest świetny. Jak popatrzysz w specyfikacje to niewiele różni się od starszych -droższych braci. A nawet ma rzeczy, których tam nie uświadczysz.

 

Wkrótce u nas dostawa więc zawsze można sprawdzić sprzęt w boju osobiście na swoim systemie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ladnie piknie ale po co wywalac tyle kasy na to >???? mam to samo na Raspberry pi2 (30funa) postawiony system www.max2play.com (+ w nim logitech media server 7.9) streamuje mi z NASa i tidala, spotify , podlaczone mam do DACa po USB:) DSD 5.6 leca bez problemu apka na fona lepsza kosztuje 4funy (do obslugi squeezboxa) obudowa do Raspberry 5funa kolejne za 40funa = 220zl dostajemy mega streamera:) cena<>jakosc na 6 jakby ktos chcial miec DACa na Raspberry to jest wiele adapterow ktore sie naklada na Raspberry ( ja mam IQaudIO DAC+ dodatkowo , choc i tak uzywam USB) .

 

Do sieci mam wpiete kablem ethernet.

 

Sterowanie apka na andka lub ios (ja uzywam na blackberry apki z androida)

lub na kompie via www .

 

Malo tego mozna sobie zrobic fajny multiroom bo mozna kilka ze soba synchronizowac

a do raspberry dokupic DigiAMPa http://www.iqaudio.co.uk/home/9-pi-digiamp-0712411999650.html podlaczyc glosniki i sonos sie chowa:)

 

Z lewej Raspberry+ IQaudio DAC+ z prawej samo raspberry +obudowa z kamerka(jest plugin w max2play gdzie mozna streamera zrobic kamery i podgladac co ci kobita robi w domu :) )

 

rpi.jpg

Edytowane przez marcins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Marcins. Dzięki za takiego posta. Na pewno wiele osób to zainteresuje i uświadomi. Bo streaming to jednak jeszcze całkowicie nowa rzecz, a na pewno w tym wydaniu

 

Jednak nawiązując do tego co napisałeś warto skomentować. A więc poniżej całkowicie luźne myśli.

 

Samochód też można samemu skonstruować albo pralkę jak kto woli. Można być samowystarczalnym choć nie do końca to możliwe.

 

Ale chyba na tym rzecz polega, że są firmy, które dostarczają gotowe rozwiązanie, a ludzie czegoś takiego oczekują. Nikt nie ma czasu aby być teraz zastanawiać się jak osiągnąć coś podobnego, żeby było taniej.

 

U Nas w firmie mamy kilka systemów, które zostały stworzone przez wówczas zatrudnionych u Nas programistów. Systemy te wcale tanio nie kosztowały. Teraz nikt ich nie rozwija. Ale gdybyśmy kupili system z rynku to taki system na pewno (pomimo pewnych ograniczeń Nam potrzebnych) w międzyczasie przeszedłby sporo ulepszeń dodanych przez producenta czy też firmy trzecie.

 

Nie mówię, że Raspberry to głupie rozwiązanie. Ale taki rynek, że niektórzy wolą takie a nie inne rozwiązanie. Nikt nie chce się zastanawiać, tylko podłączyć i używać.

Auralic poza tym oferuje coś więcej i dzięki temu firma zyskała uznanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ to co wyżej, pozwolę sobie napisać. Dlaczego ludzie kupują nie wiem np. maci, generalnie systemy zamknięte?

 

Bo działają, po prostu. To tak mało i zarazem tak dużo.

 

Można oczywiście kombinować taniej, czasami nawet lepiej wyjdzie. Jednak dzisiejszy rynek jest taki- kupuje, ma działać. Bez kombinowania, bez zamartwiania się, bez czytania w necie jak, co i gdzie. Są pasjonaci co to ogarniają- chwała im za to. Ja mogę powiedzieć z własnego doświadczenia, że tym jestem starszy tym mniej mi się chce kombinować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azahiel cos w tym jest ale to juz offtop to tak samo po co robic samemu cable lepiej zaplacic 5x czy 10x wiecej za Cardasa czy jakis inny hiper duper czy bedzie gral lepiej to pojecie wzgledne... jak ktos przemysli zrobi sobie samodzielnie kabel w miare zdolnosci i mozliwosci ,wychodzi na to ze placimy za czyjas prace i wiedze. +30% hype ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już trzy raspy w domu, ale zgodzić się muszę z przedmówcami. Rasp wygląda paskudnie i u mnie schowany jest za tv. Tego auralica postawiłbym jako ozdobę. Piękny jest i działa dobrze.

Pamiętaj, że masz też chromecast. Ale to też nie wygląda. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

A mi Chromcast z wyglądu się podoba, ale to jednak trochę coś innego niż Auralic i dla kogoś innego.

Tak samo jednak AirPlay - nie zastąpi mi Auralica ani na odwrót.

Ale ciekawym pomysłem zamiast takiego Chromecast czy Airplay może wydawać się postawienie starego Maca Mini jako MediaCenter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi Chromcast z wyglądu się podoba, ale to jednak trochę coś innego niż Auralic i dla kogoś innego.

Tak samo jednak AirPlay - nie zastąpi mi Auralica ani na odwrót.

Ale ciekawym pomysłem zamiast takiego Chromecast czy Airplay może wydawać się postawienie starego Maca Mini jako MediaCenter.

Masz teraz mnóstwo miniaturowych komputerków, łącznie z Intel Core i7.

Raspberry i Cubieboard też dadzą radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję odpalić Ariesa Mini przy pomocy Androida. Bezskutecznie. Lightning DS dla tego systemu jest niedostępny, wszystkie zamienniki - Bubble DS, Kazoo czy Kinsky - w ogóle nie widzą tego sprzętu. Czy to znaczy, że Mini działa tylko pod iOS i nie ma możliwości, żeby go skłonić do współpracy w innym środowisku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności