Skocz do zawartości

Auralic Aries Mini - Streamer nie do pobicia.


Azahiel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

W nowym Lightning DS 3.0 Auralic wprowadził Auralic Account, po założeniu konta i zarejestrowaniu Ariesa

dostajemy voucher do Tidala na 3 miesiace, niby dla nowych userów.

Aktywacja bezpośrednio z aplikacji nie zadziałała, ale po wprowadzeniu kodu bezpośrednio w Tidalu już tak :)

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Test Auralic Aries Mini

 

http://hd-opinie.pl/28869,audio,aries-mini-alternatywa-dla-pc-w-systemie-nasza-recenzja.html

 

W Łodzi jest Mini wpięty do systemu jak są chętni na odsłuch zapraszam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjalem z pudełka, podłączyłem kable, odpaliłem aplikację i po 5 minutach wszystko działa. Dsd po USB z Mojo, dsd z Cayinem, coaxial, wyjście liniowe, AirPlay. Wszystkie sprzęty powinny być tak przygotowane. Muzycznie jakoś tak zywiej i prawdziwiej niż z PC. II świetne. Chyba mam swój streamer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjalem z pudełka, podłączyłem kable, odpaliłem aplikację i po 5 minutach wszystko działa. Dsd po USB z Mojo, dsd z Cayinem, coaxial, wyjście liniowe, AirPlay. Wszystkie sprzęty powinny być tak przygotowane. Muzycznie jakoś tak zywiej i prawdziwiej niż z PC. II świetne. Chyba mam swój streamer.

 

A sam DAC ? Na spokojnie jak odsłuchasz opisz w kilku zdaniach jak się ma do mojo i do Cayina

 

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem że jest ok. To świetny sprzęt. Doskonały, mały i ładny streamer i przy okazji ma daca, który jest ok. Dac ten nie jest jakimś cudem na kiju i nie zastąpi dacow ze średniej półki w stylu Mojo lub Cayina, ale spokojnie może konkurować z aunem. Ogólnie sprzętem jestem zachwycony, właśnie takiej wygody i użyteczności oczekiwałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ladnie piknie ale po co wywalac tyle kasy na to >???? mam to samo na Raspberry pi2 (30funa) postawiony system www.max2play.com (+ w nim logitech media server 7.9) streamuje mi z NASa i tidala, spotify , podlaczone mam do DACa po USB:) DSD 5.6 leca bez problemu apka na fona lepsza kosztuje 4funy (do obslugi squeezboxa) obudowa do Raspberry 5funa kolejne za 40funa = 220zl dostajemy mega streamera:) cena<>jakosc na 6 jakby ktos chcial miec DACa na Raspberry to jest wiele adapterow ktore sie naklada na Raspberry ( ja mam IQaudIO DAC+ dodatkowo , choc i tak uzywam USB) .

 

Do sieci mam wpiete kablem ethernet.

 

Sterowanie apka na andka lub ios (ja uzywam na blackberry apki z androida)

lub na kompie via www .

 

Malo tego mozna sobie zrobic fajny multiroom bo mozna kilka ze soba synchronizowac

a do raspberry dokupic DigiAMPa http://www.iqaudio.co.uk/home/9-pi-digiamp-0712411999650.html podlaczyc glosniki i sonos sie chowa:)

 

Z lewej Raspberry+ IQaudio DAC+ z prawej samo raspberry +obudowa z kamerka(jest plugin w max2play gdzie mozna streamera zrobic kamery i podgladac co ci kobita robi w domu :) )

 

rpi.jpg

Patrząc na cenę sprzętu który jest w tytule dla mnie to jedyna opcja i spróbuję tak zrobić jak proponuję marcins :). Jakieś światło w tunelu bo sądziłem że na razie obejdę się ze smakiem.

 

Wysłane z HTC One M9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no ladnie piknie ale po co wywalac tyle kasy na to >???? mam to samo na Raspberry pi2 (30funa) postawiony system www.max2play.com (+ w nim logitech media server 7.9) streamuje mi z NASa i tidala, spotify , podlaczone mam do DACa po USB:) DSD 5.6 leca bez problemu apka na fona lepsza kosztuje 4funy (do obslugi squeezboxa) obudowa do Raspberry 5funa kolejne za 40funa = 220zl dostajemy mega streamera:) cena<>jakosc na 6 jakby ktos chcial miec DACa na Raspberry to jest wiele adapterow ktore sie naklada na Raspberry ( ja mam IQaudIO DAC+ dodatkowo , choc i tak uzywam USB) .

 

Do sieci mam wpiete kablem ethernet.

 

Sterowanie apka na andka lub ios (ja uzywam na blackberry apki z androida)

lub na kompie via www .

 

Malo tego mozna sobie zrobic fajny multiroom bo mozna kilka ze soba synchronizowac

a do raspberry dokupic DigiAMPa http://www.iqaudio.co.uk/home/9-pi-digiamp-0712411999650.html podlaczyc glosniki i sonos sie chowa:)

 

Z lewej Raspberry+ IQaudio DAC+ z prawej samo raspberry +obudowa z kamerka(jest plugin w max2play gdzie mozna streamera zrobic kamery i podgladac co ci kobita robi w domu :) )

 

rpi.jpg

Patrząc na cenę sprzętu który jest w tytule dla mnie to jedyna opcja i spróbuję tak zrobić jak proponuję marcins :). Jakieś światło w tunelu bo sądziłem że na razie obejdę się ze smakiem.

 

Wysłane z HTC One M9

 

Kiedyś były samochody składaki czy były tak dobre jak fabryczne? Pewnie czasem nawet lepsze w niektórych sytuacjach. Z tym że tu nie chodzi o to aby coś zrobić taniej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

no ladnie piknie ale po co wywalac tyle kasy na to >???? mam to samo na Raspberry pi2 (30funa) postawiony system www.max2play.com (+ w nim logitech media server 7.9) streamuje mi z NASa i tidala, spotify , podlaczone mam do DACa po USB:) DSD 5.6 leca bez problemu apka na fona lepsza kosztuje 4funy (do obslugi squeezboxa) obudowa do Raspberry 5funa kolejne za 40funa = 220zl dostajemy mega streamera:) cena<>jakosc na 6 jakby ktos chcial miec DACa na Raspberry to jest wiele adapterow ktore sie naklada na Raspberry ( ja mam IQaudIO DAC+ dodatkowo , choc i tak uzywam USB) .

 

Do sieci mam wpiete kablem ethernet.

 

Sterowanie apka na andka lub ios (ja uzywam na blackberry apki z androida)

lub na kompie via www .

 

Malo tego mozna sobie zrobic fajny multiroom bo mozna kilka ze soba synchronizowac

a do raspberry dokupic DigiAMPa http://www.iqaudio.co.uk/home/9-pi-digiamp-0712411999650.html podlaczyc glosniki i sonos sie chowa:)

 

Z lewej Raspberry+ IQaudio DAC+ z prawej samo raspberry +obudowa z kamerka(jest plugin w max2play gdzie mozna streamera zrobic kamery i podgladac co ci kobita robi w domu :) )

 

rpi.jpg

Patrząc na cenę sprzętu który jest w tytule dla mnie to jedyna opcja i spróbuję tak zrobić jak proponuję marcins :). Jakieś światło w tunelu bo sądziłem że na razie obejdę się ze smakiem.

 

Wysłane z HTC One M9

Kiedyś były samochody składaki czy były tak dobre jak fabryczne? Pewnie czasem nawet lepsze w niektórych sytuacjach. Z tym że tu nie chodzi o to aby coś zrobić taniej.
Mam raczej sprzęt niskiej klasy. Mam kompletna wieże Harmana 970 Limited Edition i do tego monitor audio bx2. Nie sądzę aby był sens żeby wydawać do tego 2.2k na streamer.

 

Wysłane z HTC One M9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żę streamer możesz sobie zachować jak najbardziej na przyszłość itp- i tu nie chodzi czy jest sens czy nie. Ja np. Czasami stosuje kable droższe od samych słuchawek- a jak jest różnica i warto dla mnie to czemu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żę streamer możesz sobie zachować jak najbardziej na przyszłość itp- i tu nie chodzi czy jest sens czy nie. Ja np. Czasami stosuje kable droższe od samych słuchawek- a jak jest różnica i warto dla mnie to czemu nie?

Akurat obawiam się że w sprawie streamingu będzie szybki rozwój technologi, zaraz wymyśla coś nowego. Nikt nie wie ile to jeszcze będzie aktualne. Jak z telefonem/komputerem. Kupujesz, za 3 lata już przestarzały.

 

Wiadomo będą lepsza doznania muzyczne, zdaje sb z tego sprawę ale jestem licealistą i nie mam akurat 2.2 k na streamera. :D Raspberry z dac to i tak mniejsza tragedia niż puszczanie z tel przez AUX kabelkiem za 9.99. Chyba że macie inna propozycje do 1000 zł mogę rozważyć. Wazne żeby było wygodne. Żeby to obsługiwać z tel przez WiFi i żebym tego nie widział na oczy.

 

Wysłane z HTC One M9

Edytowane przez WKD622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności