Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Auralic Aries Mini - Streamer nie do pobicia.


Azahiel

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie zacząć i napisać parę słów o tym urządzeniu (potem wstawię zdjęcia jak to wygląda).

 

Jeśli chodzi o samą konfiguracje jest dosyć prosta. Jest dużo fakt wpisywania haseł (czy to do naszego wifi, potem np. Tidal itp). Jeśli chodzi o samo oprogramowanie na iPada- świetne. Proste, dużo opcji- jak ustawić DAC (precise, smooth itp) po dodanie biblioteki. Tak to wygląda na ipadzie:

 

20160223_110832000_iOS.png 20160223_113505000_iOS.png.

 

Dsd, wszelkie formaty po usb- łyka jak miło :) Dysk zewnętrzny też poszedł, tylko musiał długo skanować ile muzyki na nim jest (sam dysk 1tb a muzyki połowa). Dużą zaletą jest to że pokazuje ile naprawdę utwory w takim Tidal Hi-fi mają kbks.

 

Jeśli chodzi o dźwięk- powiedziałbym że bardzo łagodnie gra i czysto. Bardziej technicznie niż rozrywkowo. Dla mnie to dobrze, po potem dobrej jakości materiał idzie na wzmak lampowy gdzie tam sobie robię charakter.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store
Nowy streamer od AURALiC to coś więcej niż funkcjonalny gadżet. ARIES MINI to przede wszystkim szybki bezprzewodowy streaming, pozwalający przesyłać muzykę przechowywaną na dysku sieciowym, dysku USB albo pamięci wewnętrznej urządzenia, obsługując przy tym formaty plików znane tylko zagorzałym audiofilom. ARIES MINI to także dobre rozwiązanie dla zwolenników serwisów streamingowych, nawet tych oferujących muzykę w bezstratnej jakości (TIDAL, Qobuz czy WiMP). Można również połączyć się z serwisami typu SoundCast czy też radiami internetowymi.
W przypadku ARIES MINI warto wspomnieć również o oprogramowaniu AURALiC Lightning DS, które jest dostępne zarówno na iPada, jak i na urządzenia z systemem Android (tutaj na razie z pewnymi ograniczeniami). Do bezprzewodowego odtwarzania muzyki ARIES MINI wykorzystuje technologię Lightning Streaming, a gniazdo pamięci masowej pozwala obsługiwać zarówno 2,5 calowe dyski, jak i dyski SSD, które mogą być wykorzystywane do przechowywania prywatnej biblioteki muzycznej.
auralic-aries-mini.jpg
Nowy streamer wyposażony jest w czterordzeniowy procesor ARM Coretex-A9 z taktowaniem 1GHz, 512MB wbudowanej pamięci RAM DDR3 oraz 4GB pamięci wewnętrznej, a zastosowana technologia AURALiC Tesla pozwala odczytywać bardzo szeroki wachlarz formatów audio. Atutem ARIES MINI są również skromne wymiary (13,5×13,5×2,8cm), jak na możliwości które oferuje, a także niewielka waga – raptem 800 gram.
Krótko mówiąc nowy Aries Mini to centru sterowania Naszą muzyką. Sam transport oferuje genialną jakość dźwięku znaną z wyższych modeli. Dodatkowo na pokładzie jest DAC, który oferuje jakość na bardzo wysokim poziomie. Jeśli ktoś do tej pory nie miał DAC-a to właśnie otrzymuje bardzo wszechstronne urządzenie w przystępnej cenie.
Poniżej różnice między wyższymi modelami.

 

 

 

news20610.jpg

Edytowane przez WojtekC
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupio pisać tak jeden pod drugim :), ale mam ten sprzęt prywatnie więc chyba mogę się wypowiedzieć.

Niestety na razie zabrał mi go Azahiel :) ja go pewnie posłucham dopiero 28 na meetingu w sklepie.

Aza co tam powiesz o moim maluchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Jak zakupiłem u Was w przedsprzedaży i mogę coś na ten temat powiedzieć tym bardziej , że dane mi było też korzystać już wcześniej z Aurendera oraz Lumina.

 

Zresztą zrezygnowałem z tamtych bo Astell Ak380 dawał jakość dźwięku na tym samym poziomie, mogłem sobie w domu streamować materiał z komputera, a dodatkowo służy mi jako przenośny sprzęt hi-fi. A cena na tym samym poziomie albo i lepiej.

 

Auralic Aries Mini to inna bajka, tym bardziej za takie śmieszne pieniądze. W dodatku jakość rewelacyjna. Ogarnia praktycznie muzykę, którą mam w róznych miejscach, a do tego dochodzą serwisy streamingowe. Dla mnie bomba. Sterowanie mam w iphonie i dostęp do całej mojej muzy - błyskawicznie i w świetnej jakości - tutaj należą się spore pochwały dla producenta.

 

Może będę podczas meetu w Poznaniu to zabiorę.

 

Chyba zrobiłem niezłą reklamę Auralicowi :P - ale urządzenie zdecydowanie udane.

Edytowane przez szczygiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zaktualizują, bo tak to by pominęli bardzo duży rynek odbiorców. Ja tak po czasie na spokojnie mogę powiedzieć iż jest to bardzo fajne urządzenie. Gra to naprawdę nieźle, jak się wsadzi dysk i podłączy pod resztę toru to odpada komputer, jakieś karty itp.

 

Mnie osobiście brakowało by dodać tam Spotify, ale rozumiem kwestie iż chodzi o serwisy oferujące lepszą jakość.

 

Jedyny bug jaki zauważyłem to po przeskanowaniu pendrive czy dysku- apka się resetuje i wywala. uruchomi się jeszcze raz i jest okey.

No i ważne są tagi :) Generalnie jednak w tej cenie, to bardzo dobry wybór jeśli chodzi o takie urządzenie all in one.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Aplikacja na Androida jest ale możliwe, że teraz została usunięta. Ma być nowa apk-a na Windowsa/Linuxa/Androida - producent teraz przebudowuje ją całkowicie.

 

Jeśli dorwiesz apke na Androida to większych ograniczeń nie powinno być. Można też korzystać z innych aplikacji, ale DS Lightning jest na prawdę świetna.

 

Azahiel, jak chcesz Spotify to można odpalić na telefonie i przesyłac do Auralica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to nie ma wersji na tablety z androidem, tylko na telefony, powinna być widoczna w sklepie googl.

 

Na Androida jest BubbleDS. Ale teraz nie będzie działać Ci Tidal i Radio Internetowe - bo prace nad nią były zawieszone jeszcze zanim wyszedł Aries Mini.

 

Ale z tego co wiem, niedługo powinna być aplikacja webowa na wszystkie inne platformy systemowe wiec rozwiąże to problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Apple śmiga, na Antku prawie działa, niestety do pełni szczęścia troszkę brakuje. Mogę poczekać, na razie to co mam na Antku wystarczy. Czekam na nowy soft.

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

hey

 

mam do oddania dostep do tidala hi-fi na 6m jak ktos chce. Dostalem gratis od MP3Store, ale mam już wiec mi nie potrzebny. Z kolei moja kobieta jakoś nie bardzo.

Oddam osobie ktora najlepiej za-argumentuje swoją chęć, hehhe

 

btw. a moze dział: ODDAM na forum ?

Edytowane przez szczygiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następne pytanie

czy istnieje możliwość podłączenia pilota do ariesa mini tylko do przewijania utworów . jak nie do ariesa to chociaż do aplikacji na tablecie. czy takim pilotem od apple można przewijać kawałki na ipad którym np nawiguje na ariesie mini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie działa, wybieram search po lewej wpisuję i nic, szuka tylko na dysku lokalnym z Tidala nic nie znajduje.

Mozliwe ze jest tak samo jak w Squeezelite ze sa 2 szukajki jedna na warstwie ogolnej i szuka to co masz np podlaczone lokalnie dysk i NAS a ta od Tidala jest w samym Tidal trzeba wejsc w apke (plugin)i tam dopiero z listy dac szukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności