Skocz do zawartości

Sansa Clip Plus, RockBox 3.13, problem z biblioteką.


Czuprynmat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem dziś używaną Sansę, odtwarzacz jest na prawdę świetny, brzmienie mnie zaskoczyło, takie małe a tak gra... :D Nie jest jednak idealnie, mam problem z wgrywaniem muzyki, wgrałem sobie 3 albumy, mam je w plikach w RockBoxie, doszedłem jak to przenieść do biblioteki, wchodzę w ustawienia biblioteki, wybieram katalogi do przeskanowania, zrobiłem tak z jednym albumem i jest gites, wszystko gra. Natomiast z dwoma pozostałymi coś jest nie tak, zaznaczam je tam do przeskanowania, niby ok, zapisuje się, aktualizuje, a jak wchodzę w bibliotekę to tylko mam komunikat, że biblioteka jest budowana i pokazuje ile plików znalazło. Próbowałem czekać, ale to nie jest to, to się po prostu nie ładuje, próbowałem restartować odtwarzacz, bawiłem się tam ustawieniami biblioteki, robiłem wszystko i dalej no nie działa nie wiadomo czemu... Pomóżcie bo mnie tu krew zaraz chyba zaleje. :blink:
A i nie, nie są zepsute, te dwa albumy są w porządku, odtwarzając je bezpośrednio z folderu w odtwarzaczu normalnie grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, podobne zachowanie Rockboxa miałem na iPodzie, jak na dysku się bad sectory pojawiały. Jakby się dało, przeskanuj pamięć wewnętrzną jakimś HD Tune Pro czy podobnym. Jak odtwarzasz bezpośrednio z folderów pliki to nic nie przerywa, nie zwiesza sie podczas grania?

Zawsze zostaje alternatywa w postaci kupna karty pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zwiesza podczas grania z plików bezpośrednio. Wywaliłem muzykę z pamięci wewnętrznej, przerzuciłem na kartę pamięci i dalej jest to samo.


Jak wejdę w te ustawienia w których się wybiera pliki do dodania do biblioteki i odznaczę wszystko, znaczy tak jakby wszystkiego się pozbywam to też się ładuje i buduje...


Skończyło ładować, wybrałem do dodania folder, w którym jest 16 piosenek i jak wchodzę do biblioteki mam komunikat, że biblioteka się buduje i "12 znalezionych" no WTF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj przeinstalować Rockboxa. Na oryginalnym sofcie odtwarzacz przy włączeniu buduje bibliotekę (możliwe że wyświetlał CI się pasek postępu z napisem "odświeżanie" czy jakoś tak) i jak widać działa, więc może Rockbox jakiegoś buga złapał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami jak włączałem odtwarzacz to się błąd pojawiał jakiś i w ogóle nic nie dało się zrobić, nawet wyłącznik nie działał, był jakiś ciąg cyfr, a jak wciskałem klawisze, w tym też wyłącznik to cyferki się zmieniały, nie zwracałem uwagi na to, ale to pewnie ma coś z tym wspólnego. Dobra jak mam przeinstalować tego Rockboxa?
W wątku http://forum.mp3store.pl/topic/77853-instalacja-rockboxa-na-clip/ jest opisane jak zainstalować Rockboxa na odtwarzaczu tylko z fabrycznym softem, ale nie ma chyba jak usunąć i zainstalować go na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności