Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Vivo Xplay 5 z HiFi 3.0


Slaviola

Rekomendowane odpowiedzi

No i dotarł do mnie Vivo Xplay 5S.

Notabene dość szybko firma DHL się z tym uporała, przy okazji muszę ich dodatkowo pochwalić za to, iż nie patrzyli co jest w środku i zapłaciłem tylko za FVre, czyli jako gift - 25$ :D.

Co do telefonu, pierwsze wrażenia są takie, że telefon posiada bardzo dużą moc na wyjściu słuchawkowym, wyraźnie wyższą od LG V10 czy wszelakie Meizu. Na więcej musicie poczekać, aż sobie skonfiguruje i przetestuje ten nowy nabytek.

 

 

 

edit: na plus, na pewno zaskakuje fakt, iż opcja HiFi (czyli kiedy aktywujemy dedykowane DACi) działa ze wszystkimi aplikacjami, np. jak PowerAmp czy YouTube, chodź stockowy player jest ok.

 

 

edit2: jeśli chodzi o sam telefon, to jakość wykonania jest rewelacyjna! Czuć że mamy do czynienia ze smatrphonem premium, wszystko idealnie spasowane, nic nie trzeszczy, odpowiednio wyważony, super. Zaskoczony jestem również oprogramowaniem, które jest szybkie, łatwo w nim nawigować, dostęp do wszystkiego "pod ręką", w sumie nie ma się do czego przyczepić, no chyba tylko do tego iż nie ma języka polskiego, jedynie chińskie i angielski, jednak mi to nie przeszkadza.

Edytowane przez Slaviola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po parunastu godzinach odsłuchu, z pewnością stwierdzam, że Vivo gra lepiej od LG V10, i nie jest to marginalna różnica!

Wyraźnie czuć przewagę Xplaya 5, jest tu znacznie więcej rozdzielczości, granie jest takie "napowietrzone" w stosunku do V10.

Zdecydowanie dźwięk jest bardziej dociążony, nie oznacza to że jest więcej basu, pro prostu wydaje mi się że ma dużo mocy i świetnie

potrafi wysterować słuchawki, np. moje 70-ohmowe MDR-Z7 grają "pełną gębą", gdzie np. przesłu****ąc ten sam utwór, na tych słuchawkach

w LGku, słychać stratę tego dociążenie, tego jakby rzec: swobody grania. Ogólnie Vivo gra typowo płasko, nie słychać tu jakichś wychyleń

w różnych częstotliwościach. Ciągle czekam na jeszcze lepsze słuchawki, coś z najwyższej półki (choć myślę że Z7 już do takowych należy), coś

300-ohmowego, lub wyżej, typu Hifiman, może Oppo PM-3 czy Denon AH-D7100 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem: szybkość wzorowa, do tego świetna optymalizacja oprogramowania. Pierwszorzędna jakość wykonania, feeling typowy dla urządzeń premium, na pewno wyżej niż LG v10, nawet lepiej się prezentuje aniżeli Galaxy S7 czy IPhone 6S (a te opinie padły z ust użytkownikow owych telefonów). Bateria? Rewelacja. Dokładnie mam 69%, a ładowałem go wczoraj późnym wieczorem. Przez ten czas ok. 1-2 godz. przeglądania internetu, parę rozmów, troszkę zabawy, no i właśnie ponownie podłączam słuchawki by zatopić się w dźwiękach :). Jedno ale, gdy włączamy "HiFi" to pojawia się info, że bateria będzie się zużywać szybciej aniżeli w trybie normalnym, i dokładnie tak jest, z włączonym DACiem schodzi jeszcze troszkę szybciej niż w LG V10, chodź tu mamy większą baterię. Pewnie to przez te 3xampOPA i 2xDACess.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem: szybkość wzorowa, do tego świetna optymalizacja oprogramowania. Pierwszorzędna jakość wykonania, feeling typowy dla urządzeń premium, na pewno wyżej niż LG v10, nawet lepiej się prezentuje aniżeli Galaxy S7 czy IPhone 6S (a te opinie padły z ust użytkownikow owych telefonów). Bateria? Rewelacja. Dokładnie mam 69%, a ładowałem go wczoraj późnym wieczorem. Przez ten czas ok. 1-2 godz. przeglądania internetu, parę rozmów, troszkę zabawy, no i właśnie ponownie podłączam słuchawki by zatopić się w dźwiękach :). Jedno ale, gdy włączamy "HiFi" to pojawia się info, że bateria będzie się zużywać szybciej aniżeli w trybie normalnym, i dokładnie tak jest, z włączonym DACiem schodzi jeszcze troszkę szybciej niż w LG V10, chodź tu mamy większą baterię. Pewnie to przez te 3xampOPA i 2xDACess.

2xdac a komu to na co, bez sensu i to w telefonie.

Ktoś się jeszcze na to łapie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Nemrod, zauważ iż tu mamy tandem tych dwóch DACów od ESS.

To tego ponadprzeciętna (jak na smatrphone'a) ilość AMPów, bo aż 3, to więc nie może dziwić gdy słuchając muzyki bateria zużywa się szybciej aniżeli z integry... bateria zużywa się ciut szybciej niż w V10, trzeba również zauważyć że LG ma mniejszą baterię. Jeżeli chodzi o jakość grania, to po tych kilku dniach stwierdzam w 100%, że Vivo Xplay 5S gra zauważalnie lepiej od LGka, na wszystkich mi dostępnych w domu słuchawkach: Sony MDR-Z7, B&W P7, Sony XBA-H3 czy Sennki ie8i. Na plus również trzeba zaliczyć fakt, iż w przypadku Vivo, HiFi mode współpracuje z każdym oprogramowaniem, a nie tak jak w V10, gdzie trzeba kombinować, lub po prostu to nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Nemrod, zauważ iż tu mamy tandem tych dwóch DACów od ESS.

To tego ponadprzeciętna (jak na smatrphone'a) ilość AMPów, bo aż 3, to więc nie może dziwić gdy słuchając muzyki bateria zużywa się szybciej aniżeli z integry... bateria zużywa się ciut szybciej niż w V10, trzeba również zauważyć że LG ma mniejszą baterię. Jeżeli chodzi o jakość grania, to po tych kilku dniach stwierdzam w 100%, że Vivo Xplay 5S gra zauważalnie lepiej od LGka, na wszystkich mi dostępnych w domu słuchawkach: Sony MDR-Z7, B&W P7, Sony XBA-H3 czy Sennki ie8i. Na plus również trzeba zaliczyć fakt, iż w przypadku Vivo, HiFi mode współpracuje z każdym oprogramowaniem, a nie tak jak w V10, gdzie trzeba kombinować, lub po prostu to nie działa.

 

Od aktualizacji V10 do 6.0 hifi działa na wszystkich aplikacjach, bez kombinowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Nemrod, zauważ iż tu mamy tandem tych dwóch DACów od ESS.

To tego ponadprzeciętna (jak na smatrphone'a) ilość AMPów, bo aż 3, to więc nie może dziwić gdy słuchając muzyki bateria zużywa się szybciej aniżeli z integry... bateria zużywa się ciut szybciej niż w V10, trzeba również zauważyć że LG ma mniejszą baterię. Jeżeli chodzi o jakość grania, to po tych kilku dniach stwierdzam w 100%, że Vivo Xplay 5S gra zauważalnie lepiej od LGka, na wszystkich mi dostępnych w domu słuchawkach: Sony MDR-Z7, B&W P7, Sony XBA-H3 czy Sennki ie8i. Na plus również trzeba zaliczyć fakt, iż w przypadku Vivo, HiFi mode współpracuje z każdym oprogramowaniem, a nie tak jak w V10, gdzie trzeba kombinować, lub po prostu to nie działa.

 

Analizując powyższy wpis i Twoją sygnaturkę, miałbym pewien wniosek. Nie obraź się, nie ma w tym żadnej zgryźliwości, ale moim zdaniem, jeśli szukasz znaczącej poprawy wrażeń odsłuchowych w systemach mobilnych i kasa nie stanowi bariery. A jakby nie patrzeć dość odważnie eksplorujesz już dość egzotyczne rejony jeśli chodzi o źródła i do tego nie tanie, to uważam że powinieneś zmienić nieco kierunek poszukiwań i poszukać słuchawek o większych możliwościach. Bo menażeria słuchawkowa, którą masz w sygnaturce i opisujesz w poście, już nieco nie przystaje do tych źródeł. To generalnie niezłe słuchawki ale jednak mocno średnia półka, żeby nie powiedzieć klasa popularna. A już taki V10 jest sprzętem, który stawia wysoko poprzeczkę i żeby w pełni cieszyć się jego możliwościami, warto podłączyć mu słuchawki które pozwolą rozwinąć mu skrzydła. Już nie mówię o jeszcze lepszych źródłach. To będzie zdecydowanie efektywniejsza metoda na poprawę brzmienia, niż niemałe inwestycje w ciemno w mocno specyficzne źródła. Bo tak jest obecnie, to ograniczają Cię słuchawki i doszedłeś do ściany w tej kwestii, a żonglowanie kolejnymi egzemplarzami z tej samej klasy i mieszanie mocnymi źródłami, to mocno nieefektywna i nieracjonalna opcja. Zrobisz oczywiście jak uważasz, ale takie jest moje zdanie i przemyślenia, na podstawie moich własnych doświadczeń. I tak podpowiada mi rozsądek. Zainwestuj tym razem w jakieś naprawdę konkretne słuchawki, jak doszedłeś do porównywania takich źródeł.

 

Nie musi być od razu totalne "hop siup", ale chociaż poziom FLC-8 to byłby dobry początek. Ani te Sony ani Senki, to już niestety zaczyna być mało do realnej oceny niuansów topowych źródeł.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SlawekR

 

Ja zgadzam się z Tobą w 100% :D.

Mam odłożone troszkę funduszy, i w najbliższej przyszłości chciałbym zakupić coś nowego, słuchawki dzięki którym mógłbym wejść na wyższy poziom.

Ciągle czytam różne artykuły, opinie i recenzje i ciągle nie wiem na co wydać te $. Nie chcę kupić dobrych słuchawek, które potrzebują

mega źródła by dobrze zagrały, potrzebuję świetnych

słuchawek które zagrają mi dobrze z mobilnego, dobrego grajka.

 

PS: no chyba że poleciłbyś mi coś od Siebie ;)

Edytowane przez Slaviola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+1 dla FLC8S. Pierwsze 20h to granie = tragedia, ale jak dostaną z 60-80h na liczniku, to można budować im ołtarzyk i składać ofiary z dobrych DAPów :D I to na stockowym kablu, który ponoć zabiera im jakieś 15-25% możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... a coś nausznego z wyższej półki? Wolę jednak większe gabaryty, /if u know what i mean\ ;)

Edytowane przez Slaviola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K550 miałem, na pewno nie były wyżej niż Z7.

Zdecydowanie wolę coś wokółusznego.

Może coś otwartego? Któryś z HiFimana? Ultrasone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo trudno coś polecać w ten sposób w ciemno, bo oprócz postępu jakościowego, wchodzimy w rejony gustów. Jeden woli LCD-2, drugi HD800, trzeci woli Nighthawki, czwarty Beyery T1. Nieprzypadkowo tak zestawiłem modele, bo podczas gdy stanowią bardzo znaczący postęp w stosunku do wcześniej omawianej średniej półki, to jednocześnie diametralnie różnią się specyfiką brzmienia między sobą. Ale to generalnie i tak dyskusja na odrębny temat. Jedno co mogę napisać w miarę pewnie, to w Ultrasone się nie pakuj, jeśli chcesz pójść wyżej niż średnia półka. Taki wybór to będzie co najwyżej skok w bok.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności