Skocz do zawartości

Vivo Xplay 5 z HiFi 3.0


Slaviola

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie.

Już za chwilkę Vivo zaprezentuje swojego nowego flagowca.

http://m.gsmarena.com/worlds_first_6gb_ram_phone_xplay_5_leaks_in_renders-news-16839.php

Smartphone będzie miał "pod maską" topowego Snapdragona 820 i niespotykaną dotąd ilość pamięci RAM wynosząca 6gb!

Gratką dla fanow dobrego brzmienia będzie niewątpliwie technologia zwana przez producenta "HiFi 3.0". Już niedługo dowiemy się nieco więcej, a patrząc na historię marki ktora ma pewne doświadczenia w produkowaniu "muzycznych telefonow" możemy spodziewać się godnego konkurenta dla Meizu Pro 5 czy LG V10. 3mamy kciuki :)

Edytowane przez Slaviola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda, wiele rzeczy kuleje u Vivo, zwłaszcza sprawy językowe XD.

Mam jednak nadzieję, że ten model akurat będzie co najmniej tak dobry jak mój niegdyś Vivo Xshot, który był świetnym telefonem, również pod względem audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.gsmarena.com/vivo_xplay_5_with_6gb_ram_leaks_in_more_live_pictures_specs_in_tow-news-16966.php

 

Cirrus Logic CS4398 + AD45257

 

Brzmi ciekawie, zobaczymy jak wyjdzie im implementacja owych podzespołów... coraz ciekawiej się robi jeżeli chodzi o audio w smartphonach :D

 

 

EDIT: z plotek - te dane najprawdopodobniej tyczą się wersji "lite", wersja podstawowa, może "PRO" będzie posiadać 6GB ram-u.


http://www.gsmmaniak.pl/512280/vivo-xplay-5-2/

Czyli tak jak myślałem, są dwie wersje.
Topowe posiada Snapdragona 820, 6GB ram, 128gb Rom...
Audio amp OPA1612 I DAC ESS9028... może być ciekawie, do tego dostajemy dość spora baterię 3.600 mah. Vivo, 3mam kciuki! Edytowane przez Slaviola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... i gdzieś czytałem, chyba na gsmarena.com, że ESS9028 w tym telefonie w tandemie! Czyli mamy podwójnego DACa, tak jak w DXach :D


EDIT: Faktycznie, Vivo Xplay 5 w wersji ultimate *Snapdragon 820, 6GB RAMU, posiada PODWÓJNY DAC ESS9028 oraz AMP OPA1612 (dla każdego z kanałów osobno) plus jeszcze jeden AMP przed "wyjściem"... no no, poszli na całego, ciekawe co z tego wyjdzie, jak uda im się implementacje owego hardwaru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nemrod, masz rację, mają dość spore doświadczenie.

Jeżeli zrobią to w idealny sposób, powinno być co najmniej na poziomie DX90!

Poza tym telefon świetny! Jeżeli chodzi o wygląd to bardzo mi się podoba. Takie połączenie Iphona 6 i ostatnich Samsungów z serii Galaxy. Do tego Amoled 2k, dość spora bateria, dual sim, wszystko na swoim miejscu. Może brakuje slotu SD, jednak 128gb całkowicie mi wystarczy. Ciężko będzie go dosta na początku, na liaow.com jest już przedsprzedaż, jednak tam cena okrutnie zaporowa. Poczekam aż będzie na jakimś Ebayu, czy w miejscu gdzie cena będzie normalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziś dostałem info od Mike z liaow.com, że paczuszka z Vivo Xplay 5 właśnie wyleciała z Hongkongu. W ciągu 4-5 dni telefon powinien być u mnie na miejscu, przeslucham go i zdam relacje jak gra to "cudo" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko... to 1szy telefon który na każdy kanał z osobna posiada DACa ESS9028 oraz aż 3 AMPy OPA1612, więc na moje jest czym się jarać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się czyta twoje zachwyty. Jesteś fanbojem akurat tego co kupujesz... litości. Z lg v10 było to samo.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Lol.. Chyba mi coś tapatalk ześwirował :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALTON

 

To chyba logiczne, prawda?

Po co ekscytować się czymś, czego się nie posiada/posiadać nie będzie?

To tak samo jakby podniecać się nowym Lamborghini, a nigdy takowym choćby nie jeździć XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zrodziła się g..noburza i kłótnia, postaram się napisać to w formie neutralnej i naprawdę bez cienia zgryźliwości.

Koledzy starają Ci się przekazać, że prezentujesz ponadnormatrwny poziom ekscytacji. Generalnie to normalne w przypadku oczekiwania na nową zabawkę.

Przy czym jednak nie warto pompować balonika ekscytacji do monstrualnych rozmiarów, szczególnie nie mogąc tego zweryfikować ze stanem faktycznym, a wyłącznie na podstawie oczekiwań i wyobrażeń opartych o opisy producenta.

W tym konkretnym przypadku, dodatkową niechęć i powątpiewanie budzi fakt, że mechanizm powtarza się przy każdym kolejnym telefonie, który chcesz dorwać w ręce i który zresztą wreszcie w Twoje ręce trafia. Zawsze balonik jest nadmuchany do granic możliwości, a kończy się upuszczeniem powietrza i zapomnieniem sprzętu, jak już rzeczywistość go zweryfikuje. I powtarzalność tego mechanizmu, nawet niezmierzona i mimowolna, budzi niechęć, a w skrajnym przypadku przybiera konkretne określenie pejrowatyne związane z bycie fanem, na pewno wiesz o jakie określenie chodzi.

Doradzam więc nieco więcej zimnej krwi. Przyjedzie sprzęt, potejstujesz, wydasz opinię, a im lepiej będzie przetestowany i z perspektywy czasu, tym będzie ona odbierana jako wartościowsza. Ale jeśli zaczynasz od takiego nakręcania atmosfery, jeszcze zanim się realnie znajdzie w Twoich rękach, to tworzysz efekt przeciwstawny.

I naprawdę nie ma w tym co napisałem zgryźliwości, chcę Ci uświadomić w czym tkwi takie podejście innych i skąd się bierze ich niechęć.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu pierwszy test:

 

http://mobile.soomal.com/doc/10200006618.htm

 

wygląda obiecująco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersją procesora i ramu (SD 652 4gb ram vs SD820 6gb ram) oraz audio hardware:

 

- Xplay 5a - Cirrus Logic CS4398 DAC z czipem AD45257

 

- Xplay 5S (Ultimate) - 2xES9028 DAC i 3xOPA1612 amp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zamówiłem wersję Ultimate - 5S.

Też nie mogę doczekać się porównania do LG V10.

Oczekuję znacznego wzrostu mocy i jakości Vivo w porównaniu do LG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zamówiłem wersję Ultimate - 5S.

Też nie mogę doczekać się porównania do LG V10.

Oczekuję znacznego wzrostu mocy i jakości Vivo w porównaniu do LG.

 

Jeśli Vivo zagra lepiej niż V10 to będzie to już pełnoprawny dap na poziomie Fiio X7 i tym podobnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

all999

 

Na to właśnie liczę, no i mam nadzieję iż się nie zawiodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności