Skocz do zawartości

Meet w MP3store Poznań 12 marca 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Szczególne podziękowania dla Mateusza za zorganizowanie meet-a.

 

Wnioski subiektywne:

 

Dobre synergie:

 

Scarlet 6i6 + Rapture amp + hd600

X5II + srh 1540

x5II + k5 + LCD2

X5II + B1 + Dt990 pro / DX80 + B1 + Dt990 (poziom ten sam, ten 1 zestaw gładszy i delikatnie mocniejszy w basie, 2 troche suchszy - podbita wyższa średnica). Oba te zestawy na poziomie Ak380

Dx80 + rapture amp + hd600

Fiio X5II + ZENek + Hm5 (monitorowo, choć momentami w niektórych utworach sucho)

Dx50 + K5 + dt990 pro / Dx50 + ZENek + dt 990 pro (z k5 jaśniej i szerzej, z ZENkiem dobitnie na basie i bardziej wąsko).

 

Miłe zaskoczenie grado zrobiły, bardzo bezpośrednie granie.

 

Rozczarowania

Focale mnie rozczarowały.

Z DAP-ów najsłabiej wypadł AK junior (grał na poziomie fiio x3).

Edytowane przez fafanculen
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko kilka sprzętów które mnie pozytywnie zaskoczyły.

 

Audeze LCD 2 zagrały świetnie, o dziwo nie były wcale takie ciepłe i misiowate, jak to sobie wyobrażałem. Zagrały z Questyle CMA800i, klasa sama w sobie chodz sama charakterystyka tego dac/AMP mi nie podeszła, jak skalpel chirurgiczny (ostro, przesadnie szybko i szczegółowo)

 

 

Co jeszcze? Takstary ml750 naprawdę sympatyczne słuchawki, brzmienie przyjemne dynamiczne ale bez ostrości czy przewalonego basu jak np. Philips A1 pro. Bardziej mi przypadły do gustu niż np. Takstary HD6000. Przy tym zgrabne i ładne, jedyny zarzut mam do tego, że słabo się trzymały głowy. Zero docisku, ponoć nie jest to wersja finalna, więc może to poprawią.

 

Mały wzmacniacz Zenek wypadł bardzo dobrze, chyba mógłbym na takim poziomie zostać z akg K7xx czy K702, w swojej cenie świetny. Szkoda, że nie jest na forum bardziej popularny. Może to przez tą brzydką obudowę :-D.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje krótkie podsumowanie:

 

Atmosfera super, miejsce wbrew pozorom dało radę :)

 

Ze słuchawek najlepiej wypadły: LCD-2 (znałem je wcześniej, ale bardzo dobrze zagrały z ADL Stratos, a jeszcze lepiej z bardziej analitycznym Questyle... zdeklasowały całą resztę dostępnych słuchawek), t500rp, sonorous III (bardziej krzykliwe i mniej poukładane, ale coś w sobie mają), dt990 (mnogość torów pokazywała je w różnym świetle, IMO najlepiej grały z Zenkiem i Aune B1), HM5 (grają dobrze z ziemniaka, ale koloryt pokazują na wzmakach stacjonarnych).

 

Wśród sprzętu (źródła, ampy) wyróżniam: Questyle (za brzmienie rodem z ES9018 w niezłej aplikacji, minus za cenę), ADL Stratos (ma to moc i nawet niezły DAC, zgrywa się z LCD-2), Aune B1 (malutki mocarz o sporej scenie). Zenek Uno ma ładnie wypchnietą wyższą średnicę, ale braki w scenie, za to FiiO K5 pokonuje go scenicznie i ma bardziej uniwersalną sygnaturę, obu jednak brakuje detaliczności i nasycenia droższych wzmaków.

 

Rozczarowały mnie: Q701 (oczekiwałem sceny z kosmosu, a to jednak tylko słuchawki... może kwestia wzmaka?), HP150 (zbyt wycofana średnica), HD600 (na dostępnych torach były dla mnie zbyt ciemne i zmulone, jednak wiem jak potrafią zagrać z wysokiej klasy tranzystora albo lampy).

 

ML750 to "tylko" bardzo dobre słuchawki w okolicach 250zł. Bladły w porównaniu do droższych propozycji.

 

No i fajnie się przekonać, że drewniane SennGrado nie mają się czego wstydzić. Może brakuje im detalu DT990 czy Q701, ale barwa dźwięku i scena nie odstaje.

 

Dzięki za meeta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miki na czym twoim zdaniem dobrze grają HD600?

Cayin HA-3, daleko nie szukając. Któryś Little Dot (nie jestem pewien, VI? na pewno po balansie). A przede wszystkim Scorpion, który łączy brzmienie dobrej lampy z korzystną ceną i łapie znakomitą synergię z hd600. Nadal to nie moje granie, ale w takim zestawieniu jestem w stanie je docenić.

 

Musiałbym posłuchać z chwalonym w temacie o Skorpionie Miniwattcie, bo to może być to.

Edytowane przez miki_w1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem LCD-2 najlepiej zagrały z Questyle, bardzo pasowało mi połączenie jego tonalności z Audeze, Stratos też bardzo fajnie dawał im radę ale tonalnie był wg mnie równiejszy (Questyle to raczej jasna strona). W sumie żałuję, że nie zabrałem HD650, bo z CMA800i sądzę, że efekt byłby świetny.

 

Co do samych słuchawek to jak na moje pierwsze spotkanie z planarami stwierdzę rewelacja! Bardzo nisko schodzący bas, ale raczej w umiarkowanej ilości, do tego ogólnie świetne inne pasma (i nie bijcie, ale więcej nie jestem w stanie napisać odsłuch był za krótki, krzty obiektywizmu proszę tu nie szukać :P ).

 

Spodobały mi się także T5p, bardzo fajne bliskie wokale, do tego góra mimo bycia "na krawędzi" nie męczyła, bas schodził dość nisko (LCD to nie były, ale i tak było dobrze w tym względzie).

 

Bardzo miło zaskoczyły mnie HD580 Mateusza, taki mariaż pomiędzy HD600, a HD650, bardzo fajne słuchawki, które wypadają bardzo atrakcyjnie cenowo, gdyby nie to że bardzo lubię Muły aka HD650 to wolałbym je od sześć-setek.

 

Teraz raczej krótka w punktach o reszcie.

B1 - szok jak taki maluch potrafi napędzić duże słuchawki.

DX80 - gdybym miał zmieniać DX50 to chyba byłby to mój kandydat, z GR07 BE fajne połącznie, po chwili używania bardzo intuicyjny, co prawda chodzi wolniej niż DAPy A$K, ale i tak jest dobrze.

A$K Junior i 380 - jakość wykonania przebija wszystkie chińskie DAPy jakie widziałem (mówię o Fiio i iBasso), interface działa błyskawicznie, o ich mocy się nie wypowiem, bo z dużymi słuchawkami ich nie parowałem. Niestety z moimi dokami (GR07BE) się nie zgrywają, mają w pewnym stopniu podbite niskie tony i w tej kombinacji jest ich dla mnie za dużo. W połączeniu z jasnymi dokanałówkami ich nie słuchałem, więc ostatecznego werdyktu nie dam.

Swoją drogą można się nabijać z polityki cenowej Astella, ale faktycznie 380 wygląda jak prawdziwa klasa premium.

Shure 1540 - założyłem je na głowę i pomyślałem: "WOW! Jakie wygodne", niestety za krótko ich słuchałem, żeby dźwiękowo napisać coś więcej, że chętnie przetestowałbym je dłużej.

 

O reszcie słuchawek i DAPów nic nie napiszę, bo albo słuchałem ich jeszcze krócej i tu już kompletnie nic sensownego na ten temat nie powiem.

 

Na koniec zostawiłem sobie Stratosa i Questyle'a, a więc zacznę od tego pierwszego.

 

ADL jak dla mnie dźwiękowo i mocowo świetna sprawa. Jak na tak krótkie odsłuch to raczej sprzęt z równych (żeby wychwycić ewentualne górki i dołki musiałbym go posłuchać dłużej i na spokojnie), ale jeśli pozwolę sobie ocenić jego funkcjonalność to dla mnie po prostu kosmos. W tym małym klocku jest praktycznie wszystko: DAC z wyjściami symetrycznymi i niesymetrycznymi, tak samo wzmacniacz słuchawkowy również w obu opcjach, ale to co mnie najbardziej zaskakuje to preamp gramofonowy (nie było okazji go sprawdzić, ale sam fakt, że ten sprzęt go posiada, raczej niespotykane).

Po prostu w jednym kombo można mieć wszystko co nam potrzeba i tyle, miejsca na szafce nam nie braknie.

 

Ostatni ze sprzętów: Questyle CMA800i - dźwiękowo, jasny i szczegółowy (bardzo), o tym jak z LCD fajnie grał już napisałem, ale kwestie użytkowe zaskoczyły mnie raczej negatywnie. Po włączeniu urządzenia jeśli nie ma wgranego sterownika nie zapala się nawet jedna lampka, przez to dobrą chwilę zajęło nam rozpracowanie, jak go zmusić do współpracy zwłaszcza, że włącznik nie jest opisany (która pozycja to on, a która off), a zmiana filtrów cyfrowych tylko za pomocą pilota (rly?), więc sprawdziliśmy tylko środkowy, trochę mnie to zdziwiło przy sprzęcie, który kosztuje tak dużo.

Ale jak już udało się go włączyć, to trzeba przyznać, że zagrał świetnie.

 

A na sam koniec co najważniejsze, WIELKIE DZIĘKI MATEUSZOWI (jak najbardziej należy się blodem) za zorganizowanie tego spotkania i wszystkim, którzy się pojawili, za dyskusje, świetny sposób na spędzenie soboty :)

 

EDIT: Objętościowo prawie mi esej wyszedł... <_<

Edytowane przez kopec23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do AKG to im trzeba dać szansę na spokojnie, bo żeby usłyszeć ich scenę trzeba usiąść w spokoju, bo one mają 2 sceny. Jedna bliska z głównym dźwiękiem, a detale pojawiają się na scenie o wielkości hangaru.

Jak wyżej, podziękowania dla Mateusza za spotkanie i czekam na następne :)

Edytowane przez Lemonsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie rozczarowały nieco DT 990 Pro 250ohm zagrały jakoś niemrawo, bas nie był tak mocny jak się spodziewałem, góra faktycznie ostra ale myślałem, że będzie gorzej, średnica jakby bez charakteru. Pewnie to kwestia tego, że nie zgrały się z moim torem, faktycznie najlepiej dobrać im wzmacniacz lampowy.

 

Fostexy TH500RP były całkiem niezłe, lekko ocieplone, przestrzenne, bas też przyzwoity. Wszystko fajnie tylko z ceną polecieli za bardzo u nas. 1500-2000 zł to byłaby odpowiednia cena dla nich. Na żywo wyglądają dużo lepiej niż na zdjęciach ale nie potrafiłem ich dobrze dopasować. Pady miały problem z dobrym przyleganiem do głowy, muszle swobodnie się przechylały góra dół a na pałąku powinno być więcej jakiejś gąbeczki, po prostu niedopracowany produkt moim zdaniem.

 

Przy okazji sprawdziłem kilka kabelków z K7xx, dzięki Lemonsky :). Już wiem, że nie chcę im dociążać brzmienia, lepiej im dobrać coś na posrebrzanym kabelku.

@Lemonsky porównałeś mniej więcej Q701 i K7xx ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do AKG to im trzeba dać szansę na spokojnie, bo żeby usłyszeć ich scenę trzeba usiąść w spokoju, bo one mają 2 sceny. Jedna bliska z głównym dźwiękiem, a detale pojawiają się na scenie o wielkości hangaru.

 

Jak wyżej, podziękowania dla Mateusza za spotkanie i czekam na następne :)

No, przyznam że posłuchałbym ich na spokojnie, ponieważ miałem spore oczekiwania. To chyba jedyne klasyczne mid-endy (typu hd600, dt990 itp.) których nie znałem. Fakt, że warunki na odsłuch otwartych słuchawek nienajlepsze. Musiałbym dać im szansę w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K7xx mają wiecej basu , brzmienie jest cieplejsze przez co traci przestrzeń, ale odniosłem wrażenie, że to podbicie w górnych rejestrach jest mniej słyszalne. Z twojego toru z tego co opisywał go Fafanculen mogą brzmieć naprawdę fajnie :)

Q701 są natomiast bardziej analityczne, szybsze, z bardziej punktowym i mniej puszystym basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Cześć,

 

byłem w sklepie szykuje się meet.

 

Termin to początek grudnia lub stycznia - zależy, kiedy skończy się mała przebudowa sklepu

 

kto się pisze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem chętny :)

 

Może byśmy ustili co i kto bierze? Bo ostatnio było za duży bałagan. Może jakieś 2/3 tory stacjonarne do odsłuchu, a mobilnie już dowolnie, bo nie zajmują wiele miejsca.

 

Ze swojej strony mogę zaproponować Aune S16.

 

Poza tym będę miał Beyerdynamic T90 i ATH MSR7, liczę, że Superbart weźmie HD600 żeby można było posłuchać Pono po balansie.

Edytowane przez Lemonsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że ostatni meet w marcu tego roku pokazał, że było za dużo sprzętu, i część z nich powtarzała się, dobrze by było aby sprzętu było mniej a konkretniej.

 

Lemonsky ma Pono, i Olek ma Pono - niech jedna osoba weźmie.

 

Superbart i L-sky ma HD 600.

 

Analogicznie z innymi sprzętami.

 

Starych sprzętów, które leżały odłogiem nie warto brać, DAP-y pokroju dx50, junior, x3I itp. Nowości z podobnej półki jak najbardziej. Lepsze DAP-y mile widziane.

 

Mnie osobiście nie będzie, ale jestem ciekawy waszych opinii. Jakiś tydzień temu mieliśmy z Lemonsky'm małego meeta u niego na chacie:

posłuchaliśmy Hifiman Hm602, Pono, S16, dt990pro, hd600 po balansie, t90.

Moje wnioski: Pono podobny styl grania co hm602. Pono kreuje scenę bardziej kolistą, hifiman do przodu i lekko na boki. Oba grają starą szkołą (analogowo), co bardzo lubię.

Pono + T90 dobra synergia,

Hm-602 + dt990pro dobra synergia

S16+dt990pro bardzo dobra synergia, szerzej niż na DAP-ach, ale bez tego też można żyć. Dynamicznie na basie.

S16+T90 bardzo dobra synergia, podobnie jak na dt990, ale mniejsza pompka na basie.

Co ciekawe t90 gra cieplej po USB, aniżeli po Androidzie. Na filtrach mała różnica. Sharp bardziej dynamiczniejszy od Slow.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności