Skocz do zawartości

Ibasso DX50, naprawa/wymiana gniazda sluchawkowego.


szkubi

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. W moim dx przerywa jeden kanal na wyjściu słuchawkowym. W związku z tym mam pytanie. Gdzie można go oddać do naprawy? W punkcie gsm daliby sobie z tym radę czy lepiej zlecić to komuś na forum? Może jest tu ktoś z Gdańska i okolic kto ogarnia taki temat?

 

I jeszcze pytanie czy jest to trudna sztuka żeby przelutować takie gniazdo na płytce? Generalnie to nie jestem taka kompletna noga bo potrafię przylutowac jacka i przy moich helikach RC też wszystko sam lutuję ale mam wrażenie, że tutaj to już wyższa szkoła jazdy jest.

 

Pozdrawiam i dzięki z góry za pomoc.

 

Wysłane z mojego XT910 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy po dłuższej przerwie. Uderz tu http://forum.mp3store.pl/topic/88316-naprawa-rekabling-sluchawek-i-inne-diy-lista-osob/

 

Może być zimny lut. A gniazdo jest luźne, tzn. wypada ci minijack z gniazda?

Edytowane przez fafanculen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wygląda tak, że gniazdo samo w sobie.dobrze 'trzyma' jacka ale samo gniazdo się rusza. Tak jakby coś w środku było zerwane. Żeby grały dwa kanały trzeba jacka wlozonego w gniazdo odginac w stronę baterii. W innym wypadku gniazdo nie 'trzyma pionu' i gra tylko jeden kanał. Dodam też że odgiecie jest lekkie i trzeba się przyjrzeć żeby zauważyć że odchodzi od pionu.

 

Wysłane z mojego XT910 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się dzisiaj go rozebrać i może jakaś fotke cykne jak nie bd miał pewności.

Wysłane z mojego XT910 przy użyciu Tapatalka

Udało mi się go otworzyć i oderwane są 3 z 4 pinów (cały jest tylko ten najbliżej wtyku. O ile te dwa widoczne na zdjęciu poniżej chyba jestem w stanie poprawić to ten jeden z drugiej strony jest zasłonięty (chyba kondensatorem) i nie wiem kompletnie jak do niego dotrzeć ;/

http://wrzucaj.net/image/8r37W

Edytowane przez szkubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się dzisiaj go rozebrać i może jakaś fotke cykne jak nie bd miał pewności.

 

Wysłane z mojego XT910 przy użyciu Tapatalka

Udało mi się go otworzyć i oderwane są 3 z 4 pinów (cały jest tylko ten najbliżej wtyku. O ile te dwa widoczne na zdjęciu poniżej chyba jestem w stanie poprawić to ten jeden z drugiej strony jest zasłonięty (chyba kondensatorem) i nie wiem kompletnie jak do niego dotrzeć ;/

 

http://wrzucaj.net/image/8r37W

 

Zwyczajnie delikatnie odegnij ten kondensator. Jak nie czujesz się na siłach możesz dać to jakiemuś elektronikowi w warsztacie naprawczym. Powinien bez problemu sobie z tym poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba właśnie tak zrobię, w Gdańsku znalazłem sklep elektroniczny w którym zajmują się również naprawami sprzętu elektronicznego. Taka podstawowa naprawa nie powinna być chyba dla nich problemem :) W takich sytuacjach żałuję, że do tej pory jeszcze nie kupiłem sobie porządnej lutownicy ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności