Skocz do zawartości

Kingston Hyper-X (Takstar Pro-80 OEM) - jak poprawi� brzmienie


docentore

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,

 

Ostatnio udało mi się kupić w/w słuchawki w dość niskiej cenie - 25 euro. Kupione zostały jako słuchawki do pracy, do komunicacji przez Lync /Skype for Business.

Brzmienie nie jest źlee, ale grają straaaaszną Vką. Tak straszną, że oczy mi łzawią od tonów wysokich, plomby amalgatowe dudnią basem, a średnicy nic, zero, null.

 

Jakieś doświadczenia z Pro-80, które mógbym przeniełÄ (zrobiłem research, różnice kontrukcyjne są minimalne)?

 

Z góry dziękuję.

 

Peace,

doc

Edytowane przez docentore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygłuszyć muszle od wewnątrz połówkami grubości wacika kosmetycznego (mocowanie taśmą dwustronną) + filc max 1mm przed przetwornik (wyciąć na wymiar), ale z dziurką na środku, od wielkości dziurki będzie zależeć ilość obciętych tonów - trzeba pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja trochę bardziej pokombinowałem, właśnie mam pierwsze pro80 przeze mnie zrobione na uszach :) . Wywaliłem korki ze środka i wstawiłem tan gąbkę, wywaliłem mniejszy filc ze środka i zastąpiłem watoliną - sporo scena się się pogłębiła i sybilacji trochę ubyło. Prócz tego filc przed przetwornik, jak powyżej napisano i zaklejenie jednego (z dwóch) dużego basportu z tyłu przetwornika (4 małe zostawić). No i jeszcze pady HM5 trafiły na nie w celu poprawy wygody (trochę sceny też).

Nadal nie są to mistrzowie łagodności, ale jest zdecydowanie lepiej :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydawało, że to właśnie łagodne i bezpieczne brzmienie, a wysokich jest wręcz za mało.

To chyba o HD6000 chodziło.

 

Co do pro80 to dodatkowo są zrekablowane, fajnie dynamikę poprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzej je trochę, złagodnieją. No ale monitory z nich się nagle nie zrobią, chociaż dla mnie to prawie idealne granie. Druga sprawa to źródło, na integrze może być pogłębienie fałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A mi się wydawało, że to właśnie łagodne i bezpieczne brzmienie, a wysokich jest wręcz za mało.

To chyba o HD6000 chodziło.

 

Co do pro80 to dodatkowo są zrekablowane, fajnie dynamikę poprawia.

 

Na pewno o PRO80 bo je póki co jeszcze mam. Dodam, że TS 671 czy Grado SR 80 to był dla mnie niebywały jazgot średnicy. Tych HD6000 nigdy nawet w ręku nie miałem.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło - Fiio X3II. Pady od HM5 już założone.

Czy zamiast filcu na przód (nie mam pod ręką) można plasterek by dać? Do środka spróbuję korek, którego mam jeszcze trochę.

Dzięki za dotychczasowe propozycje. Będę meldował co i jak.

Edytowane przez docentore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności