Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wideorecenzja Final Audio Sonorous VIII


rev

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajnie, podoba mi się. Nieźle rozwinąłeś to co wcześniej zaprezentowałeś- dźwięk lepszy. Jedynie nad czym trzeba popracować i to będzie trudne- to dykcja. Czasami zlewają Ci się słowa jak przyspieszasz. Jak mówisz spokojnie itp- nie ma problemu.

 

Całość jest jednak naprawdę bardzo, bardzo fajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet mam wrażenie zastosowania efektów specjalnych, genialnie z tymi słuchawkami na koniec nagle pojawiającymi się na głowie B)

Porównania super, zmieściłeś się w rozsądnym czasie. Jest dynamika wypowiedzi, aż mikrofon przesterowywał ;) Zróżnicowane skojarzenia pomagają się ogarnąć się w audio, a więc i dla początkujących audiofilii. Wartościowe info i efektownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za miłe słowa.

Wyciągnąłem wnioski i posłuchałem rad, które otrzymałem po publikacji recenzji Z7.

Wiele jeszcze chciałbym poprawić, ale na to przyjdzie czas, chcę z każdym filmem robić progres :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, jest poziom wyżej - dużo lepsze mówienie, nie ma ewidentnych wtop montażowych, duży plus za umiejscowienie słuchawek pośród poprzedników i konkurencji

 

niekoniecznie udany zabieg z przyciemnieniem sceny przy wypowiedziach - np. jest na tyle ciemno że nie widać jak omawiasz pady

 

w ogóle przydałoby się popracować nad zbudowaniem przekazu poprzez sceny - np. możesz czasami siedzieć i słuchać muzy wpięty do Skorpiona, i wtedy zdjąć słuchawki i zagaić txt, możesz usiąść na biurku wśród kilku par słuchawek i porównywać je biorąc do rąk, itd. - wtedy w kadrze zadzieje się więcej

 

wciąż brak infografik - one zawsze podbijają przekaz - kto i o czym mówi, specyfikacje

 

no i dykcją bym się nie przejmował, to nie radio i osobisty charakter głosu uchodzi

 

 

jest gut

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Coraz lepiej Paweł, niedługo do TV możesz robić programy lub wywiady...he,he.

Ta niewygoda Final Audio znamionuje że kierowane słuchawki głównie

na rynek azjatycki, tam ludzie mają małe głowy i uszy.

Dla mnie Pandory były ergonomicznie porażką...

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Druga recka a postęp ogromny, mi się bardzo podobało. Tym odcinkiem zdobyłeś sobie wiernego widza ;) Na pewno będę Cię oglądał bo dawno na takie coś czekałem a robisz to wyśmienicie. Nie mam żadnych zastrzeżeń do dykcji mów naturalnie po swojemu i tak będzie najlepiej. Jedyne co mi przeszkadzało to doświetlenie, rozjaśniłem tel na maxa i tak momentami było za ciemno.

Resztą na ogromny PLUS!

Co do słuchawek to i tak nie moja liga, ale wyglądają naprawdę ekskluzywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sobie obejrzałem, mimo że słuchawki daleko poza moimi zainteresowaniami / możliwościami. Definitywnie lepiej niż poprzednio, teraz aż chce się oglądać. Ale jedna sprawa: źródła / sprzęt towarzyszący - przy Z7 chyba tego w ogóle nie było, teraz była wzmianka o Skorpionie i M8, więc już jakieś odniesienie jest, ale idealnie byłoby gdybyś zrobił porównania na kilku różnych źródłach / torach - z czym się zgrywa lepiej, z czym gorzej itd. (tu może sprawa o tyle prostsza że słuchawki niewymagające)

 

Ogólnie poziom już bardzo dobry, i oby tak dalej. Mimo że chyba jednak wolę czytać niż oglądać, to zawsze fajne urozmaicenie.

Edytowane przez jouhou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ed5 mają mnóstwo powietrza, grają zdecydowanie jaśniej. Scena na ed5 jest też większa, a zrodla pozorne mniejsze. Ed5 są też szybsze i bardziej energicznie. Barwowo i nastrojowo zdecydowanie sonorousy, energia i precyzja zdecydowanie ed5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna inicjatywa, wideorecenzja to zupełnie inna forma niż słowo pisane, oferująca dużo możliwości.

Należę do ludzi, którzy nie krytykują osób, które robią coś, co sami robią gorzej lub w ogóle się tym nie zajmują (odwrotnie już tak - jestem bardzo krytyczny dla osób, które zajmują się tym co ja i robią to źle), wiec w tym miejscu mogę jedynie pochwalić. Wiadomo pewne błędy są (merytoryczne, językowe, dykcja), ale nie od razu Kraków zbudowano (wystarczy popatrzeć na Radka z polimatów, jego pierwsze filmiki i porównać z tymi ostatnimi); trzeba się uczyć, a np, pisać można się nauczyć tylko pisząc, więc powodzenia i do przodu.

Co do samych słuchawek, to słuchałem ich u Piotra Ryki i mi się nie spodobały i jeśli mam oceniać sam dźwięk tylko to dla mnie są może warte połowy wyjściowej ceny i nie mówię tu o gustach czy upodobaniach, ale o samej jakości oferowanego dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest progres, tylko coś ciemny obraz. :)

 

No i z tym 16 Ohm, to nie wiem czy to tak ekstra dla smartfonów i wszystkich sprzętów - tak niska impedancja chyba może problemy generować.


OT: Nie wiem, czy przylukaliście, ale PENDRAGON dał lajka... nie może bez nas żyć :)

 

OT2: Kiedyś, jeszcze przed lajkami to w ogóle nie trzeba było nic pisać. Waliłeś plusa albo minusa i scrollowałeś dalej. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest progres, tylko coś ciemny obraz. :)

 

No i z tym 16 Ohm, to nie wiem czy to tak ekstra dla smartfonów i wszystkich sprzętów - tak niska impedancja chyba może problemy generować.

IV i VI miały... 8 omów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności