Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Panasonic RP-HJE125 vs Philips SHE3590 vs MEE audio RX18


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Jedno z najczęściej zadawanych w polskim internecie pytań odnośnie audio, brzmi mniej więcej tak: „jakie kupić tanie słuchawki dokanałowe”. Ale prócz tego, że mają być niedrogie, to muszą brzmieć dobrze, być wytrzymałe, wygodne i dostępne w Polsce. Mając tak wskazane wytyczne, z reguły padają dwie odpowiedzi: Philips SHE3590 lub Panasonic RP-HJE125.
W związku z tym postanowiłem udać się do sklepu z elektroniką i sięgnąć po obie pary, by w końcu porównać je łeb w łeb. Jednak bodziec do tego wyszedł skąd indziej – otrzymałem przesyłkę z firmy Audio Heaven, w której obok wcześniej recenzowanych MEE Pinnacle P1 pukających do portfeli bardziej zamożnych klientów, znajdowała się jeszcze jedna para słuchawek, a mianowicie kolejna nowość na naszym rynku spod znaku MEE audio pod postacią modelu RX18.

Trzej muszkieterowie.jpg

 

Co z tego wynikło? Zapraszam do lektury :)

https://muzostajnia.wordpress.com/2016/02/13/trzej-mali-muszkieterowie-panasonic-rp-hje125-philips-she3590-mee-audio-rx18/

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MH1 i MH1C to inne granie - C więcej basu z pamięci na pewno.

 

Fajnie, że zrobiłeś obiektywne porównanie Philipsów i RX18 :F

 

No z wykresu to nie wynika:P może przez jakieś inne czynniki tak może być ale na pewno nie przez charakterystykę drivera/samych słuchawek, może miałeś jakieś inne tipsy albo lepszy seal łapałeś?

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cenowo, to one zupełnie tu nie pasują.

 

Czy ja wiem... http://allegro.pl/zestaw-sluchawkowy-hf-sony-ercisson-mh1-xperia-arc-i5589934538.html raczej pasują :P . Pozatym było by to niesprawiedliwe bo pewnie by grały najlepiej :P.

 

 

Wersja bulk, pakowane w folii, gwarancja 6miesięcy - zatem duże prawdopodobieństwo refurbish albo jakieś zwroty. Na pewno nie oficjalna dystrybucja. Oryginał mh1c to jednak nie ta półka cenowa ;)

Poza tym to jedyne słuchawki u sprzedawcy a reszta to akcesoria gsm, warto być czujnym przy takich zakupach.

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oskar2905

Nie chodzi o to czy się sprawują dobrze czy nie, ale to nie ta półka cenowa tak czy inaczej. Mówimy o cenach nowych słuchawek. W ten sposób można by zestawić również całą masę używek w tej cenie znalezionych na aukcjach. Nowe mh1c to cena dwukrotnie wyższa. Refurbish to zworty sklepowe, używki a także po naprawie. Na zachodzie w niektórych krajach można używac sprzęt przez długi czas i go zwrócić, następnie handlowcy oznaczają jako refurbish i lecą dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigmaras to jest oryginał tylko że refurbish :P

To tym bardziej bez sensu porównywać.

Sam kupiłem Senki HD530 II za 60 złotych, ale czy powinienem je porównywać do budżetowych Philipsów i Panasów? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza recenzja na googlach: https://tomigra.wordpress.com/2013/01/04/recenzja-sony-mh1c-zestaw-smart-headset/

"choć bas mają w odbiorze względnie mocny (MH1 odrobinę słabszy od MH1C – i w zasadzie tym tylko obie wersje się różnią), to bardziej niższy niż środkowy, do tego techniczny i kontrolowany"

 

 

MH1 i MH1C to inne granie - C więcej basu z pamięci na pewno.

 

Fajnie, że zrobiłeś obiektywne porównanie Philipsów i RX18 :F

 

No z wykresu to nie wynika:P może przez jakieś inne czynniki tak może być ale na pewno nie przez charakterystykę drivera/samych słuchawek, może miałeś jakieś inne tipsy albo lepszy seal łapałeś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że te "trochę" to na wykresie ok 2-3db czyli na granicy słyszalności? Zresztą nawet tam jest napisane, że odrobinę, biorąc na to poprawkę uważam że można je wrzucić do 1 worka. Poza tym jeśli refurbish sprawuje się tak samo jak nowy co to za różnica czy jest refubrished czy nie? Dla przeciętnego użytkownika żadna. Tylko gwarancja jest inna...ale kto patrzy na gwarancję w słuchawkach za 30zł? Wiadomo że nie będą służyć 10 lat.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wypowiem się w końcu tez o rx18.

 

Bardzo fajne słuchawki w tej cenie. Wygodne są jak dla mnie, łapie od razu seal bez kombinowania- a w przypadku osób które mnie znają, zawsze mam z tym problem.

Jeśli chodzi o takie porównanie i styl grania- godnego konkurenta w swojej cenie nie mają, powyżej 50 już tak. Przede wszystkim bardziej równe sa es18. Jednak jak ktoś chce coś basowego i lepszego od PL11- ma już prosty wybór. To są o wiele ciekawsze słuchawki w odbiorze niż PL11. Ja jestem na pewno zaskoczony tym, co soba prezentują w tej cenie. Nie jest to wiadomo high-end itp. To ma walić basem i być zarazem przyjemne w odbiorze. Ja na pewno sobie je zostawie, przede wszystkim przez wygodę i to że jak chce nawalanie basem który nie zakrywa wszystkiego- wybiorę je. Da się oczywiście lepiej, ale pamiętajmy o cenie. Tutaj stosunek cena do jakości- 10+

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Które z tych trzech najlepsze do rocka? Lubie ciepły dźwiek z bliską i bezpośrednią średnicą ale żeby nie była wysoka bo jest wtedy meczaca. Ogulnie gitary i klawisze maja być blisko i grać ciepło oraz bezpośrednio. Chyba, że coś droższego np. Jakieś ostry czy sound magig? Tak do 200 zł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, f7kok napisał:

A jeśli miałbym wybierać pomiedzy panasonic hje 125 a philips she 3950 to co by było lepsze, do muzyki rockowej, czasami troche metalu? 

 

Na te hje 125 pasuja pianki T400 tak? Cz y T 500 dało by sie założyć? 

Ech, to dzisiejsze lenistwo... Proszę bardzo, cytat z podsumowania recenzji pod którą piszesz:

Walka pomiędzy budżetówkami wydawała się ciekawa, jednak dość szybko Panasonic ze swoimi HJE125 zaczął ją przegrywać. Jest to najtańszy model, ale i najgorszy. Poza ostrą elektroniką stawiającą na ilość basu i góry, wyraźnie odstawał od konkurentów. Wybór pomiędzy Philipsem i MEE jest trudniejszy i ograniczyłbym go do preferencji: jeśli ktoś lubi cieplejszy i bardziej gęsty dźwięk, to bym postawił na SHE3590, natomiast gdy chcemy mieć bardziej czytelne brzmienie, z szybszym basem i mocniejszymi tonami wysokimi, to tu lepszym wyborem będą RX18.

 

I jak najbardziej na HJE125 możesz założyć pianki T500. Najwyżej zostaną w uchu jak będziesz wyciągał z niego słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby philipsy sa lepsze od panasoników ale maja wycofana średnice wiec nie wiem czy do rocka sie nadaja? 

 

Kupiłen panasoniki, nie widze żeby bas był brudny, jest czysty, brakuje mu troche naturalności i dynamiki szczególnie perkusja nie jest dynamiczna. Myślisz, że w philipsach jest bliższa średnica niż w panasonikach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności