Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne metalcore/hardcore do 250 zł.


AjLajkBubs

Pytanie

Cześć,

od niedawna znów przymierzam się do kupna słuchawek. Z racji tego, że po kupnie SM E10 jestem w 100% przekonany, że dokanałówki nie są dla mnie rozglądam się za słuchawkami nausznymi. Dodam, że mają się sprawdzić w użytkowaniu na co dzień poza domem, więc zdecydowanie zamknięte. Nie mogą być jednak zbyt duże, w końcu do miasta :) Będą grały z Clipem+, ewentualnie w przyszłości z Clipem Sport. Muzyka jakiej słucham to przede wszystkim hardcore/metalcore, czasem rapsy i trap; od Terroru, przez Biohazard, RATM, Dog Eat Dog na O.S.T.R. kończąc.

To jak grały SM E10 w sumie mi pasowało, choć zdecydowanie brakowało basu przy zejściach w trapie. Nie mogłem jednak się cieszyć ich graniem i poznać dokładnie, bo jakich gumek bym nie założył i tak wypadały lub za bardzo cisnęły.

Z tego co przejrzałem wpadło mi w oko kilka modeli jednak nie mam za dużych możliwości odsłuchu sprzętu, więc zakładam temat. Mam nadzieję, że pomożecie. Oto one:

AKG Y50

Noontec ZORO HD

Soundmagic P30s

Beyerdynamic Custom Street

Cresyn C560h

Audio-Technica ATH-WS55

M-Audio M40 lub M50

 

W zestawieniu są też słuchawki ponad budżetem, może się uda :) Z góry wielkie dzięki.

 


up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wg mnie najlepiej zapolować na używane Takstary HD6000, do 300 zł najlepsze słuchawki przenośne. Do tego składane.
HD562 są fajne i super w swojej cenie, ale jednak zbyt basową charakterystykę mają, góra ucieka - bardziej rap czy elektronika.

Jeżeli Budżetu nie da się przekroczyć, a chcesz nówki, to Shure SRH240 albo Panasonic HTF600 polecam. Ale oba modele wokółuszne niestety, co może nie przypasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Panowie, to co podaliście zdecydowanie odpada.
PXy są otwarte, Takstary i Panasonici zdecydowanie za wielkie.

 

Shure są faktycznie warte rozważenia. Byłoby jednak miło gdyby ktoś odniósł się do tego co udało mi się znaleźć. Dodam, że dosyć często gdzieś jeżdżę i etui będzie dodatkowym atutem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W HD562 czuje się jakby automatycznie włączał się DSP w trybie Jaskinia. Wszystko takie rozmyte, jakby z pogłosem. Kiedyś basu w nich mi brakowało, teraz jak je zakładam to bas jest, nawet ten niższy.

 

Swoją drogą bardzo miło wspominam Koss Porta Pro, chociaż dawno ich na głowie nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szczerze? Jakoś tanim superluxom zaufać nie umiem. Do tego recenzje mówią raczej. że sprawdzają się w rocku... basu brakuje w cięższych gatunkach...

Stanowczo zaprzeczam. Grzmocą basem jak K518dj. A do tego spójniejsze brzmienie dają.

Ale faktycznie - brzydsze są od i tak już brzydkich hd25 które podrabiają.

Pozostają noonteci, ale one tej potęgi dźwięku nie mają - ot relaksacyjne, ciepłe brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poczytałem trochę, wszystko pięknie, cacy - martwi wykonanie. No i zostaje jeszcze spory zapas w budżecie. Trzeba rozważyć jeszcze jego pełne wykorzystanie. Do 300 można dolecieć.

 

Do tego co było podane Beyerdynamic 501p </> HD562 </> Shure SRH240

Edytowane przez AjLajkBubs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności