Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Słuchawki + wzmacniacz + dac do 5000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie Panowie

 

Postanowiłem w końcu przenieść audio stacjonarne na wyższy poziom a ponieważ nie mam żadnego doświadczenia w kwestii doboru odpowiednich podzespołów proszę o poradę.

 

Ponieważ lubię słuchawki z "jasnej strony mocy", chciałbym dostać zestaw brzmiący podobnie do sygnatury K551 (ew. K701 z większą ilościa góry), z większą szczegółowością i rozdzielczością, delikatnie większą ilością basu, szerszej sceny no i "wyższą klasą brzmienia", jakkolwiek by ktoś tego sobie nie zdefiniował. W związku z tym prawdopodobnie będę kierował się w stronę słuchawek otwartych, choć jakby jakieś cuda zamknięte były to też nie odrzucam.

 

Budżet w założeniu wygląda następująco: 2000 zł na słuchawki, po 1500 na dac i na wzmacniacz. Oczywiście możemy przesuwać kwoty w dowolną stronę, byle grało i zmieścić się w budżecie.

 

Pierwszy moim kandydatem są Beyery T90 + np. Shiit Asgard 2. T70 też byłyby kandydatem do rozważenia. Na DAC nie mam kompletnie żadnego pomysłu.

 

Dobrze by było gdyby sprzety nie były DIY, tylko jednak standarowo ze sklepu.

 

Więcej grzechów nie pamiętam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już powyższe propozycje go przekraczają (zakładając irDAC a nie rDAC którego ciężko znaleźć). Tak czytam te recenzje T1 i są one na tyle niejednoznaczne że ciężko mi się ustosunkować. Jak się mają do T90?

Takie bardziej bajkowe granie, ale z drugiej strony, modyfikacje T90 "umuzykalnią" te ostatnie i przewagi nad T1 v1 zostaną, a ewentualne niedostatki się wyrównają. T1 v2 nie słuchałem, ale na ile rozumiem treść recenzji, to jest krok w bok i chyba nie podług moich gustów.

Jeszcze tak w temacie DACa - poniżej 1000zł kupisz Weiliang DAC na ebay już z kartą USB XMOS i jest on podobno killerem w swojej cenie. Zostanie więcej pieniędzy na podrasowanie toru w innych punktach. W przyszłości ten DAC będzie można z korzyścią doinwestować. Ma wszystkie podstawowe wejścia cyfrowe i jest solidnie zbudowany, co potwierdza jego waga i gabaryty. Do rDACa to by pasowało mieć zasilacz liniowy, co jest wydatkiem kilku stówek minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie ta większa muzykalność to chyba nie jest to czego bym oczekiwał, biorąc pod uwagę że w zdecydowanej większości przypadków przez "muzykalność" recenzenci opisują mniej detali, więcej basu i płynności, odejścia od analizy, co dla mnie niespecjalnie jest zaletą. Nie wspominając o cenie dwa razy większej od T90, co już całkowicie powoduje że wątpię w sens dokładania, bo jakoś wśród tych recenzji nie widzę grania o wiele lepiej niż T90, a bardziej wychwalanie "flagowości", jakby to miało sens. A jakbyśmy mieli trzymać się budżetu to przy nowych T1 zostanie do nich najmniejsze combo od Schiita żeby się zmieścić w budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baele widziałem wystawia T1 za 2900 (jakoś w tej okolicy), do tego za dwójkę gdzieś mi się rzucił aune s16. Wychodzi piątka, a trudno będzie to przebić.

A jak to razem gra to Ci pięknie na audiofanatyku Evill opisał

Żeby nie być gołosłownym:

http://forum.mp3store.pl/index.php?/topic/135835-M-dac,S16,Q701,Momentum.

Edytowane przez ZenekHajzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Za 5k zastanowiłbym się nad:

 

1. Woo Audio WA6(świetna lampa 274!) + Sennki HD800(lub Beyer T90 lub przy dobrych wiatrach T1) + PS Audio Digital Link III(musiałbyś naciągnąć budżet do 6k i dobrze poszukać używki)

2. Yamamoto HA-02(bardzo dobry build) + Audeze LCD-2 rev.2 używane + Arcam rDAC lub Cambridge DACmagic(mogłem przekręcić nazwę)

3. Sennheiser HDVD + HD800(musiałbyś dobrze poszukać i dołożyć 1-2k PLN)

4. CEntrance DACport lub Benchmark DAC-1 USB + Sennki HD800.

 

Jeżeli chcesz zamknięte - poszukałbym Audio Techniki W3000Anv(podobno świetne są L - leather) lub Victor(japoński brand JVC'a) model DX-1000 lub modowane Denon'y D5000.

 

Natomiast, jeśli w grę wchodzą IEM, to polecam kupić używany idealny zestaw JH Audio JH3A(procek - zwrotnica aktywna, amp i dac) + JH16Pro i dał na reshelling do Unique Melody lub innych magików z doświadczeniem z JH custom.

 

Gdybym nie kupował teraz nart i osprzętu, sam szukałbym któregoś z wyżej wymienionych zestawów ;-)

Edytowane przez kubus_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 5k zastanowiłbym się nad:

 

1. Woo Audio WA6(świetna lampa 274!) + Sennki HD800(lub Beyer T90 lub przy dobrych wiatrach T1) + PS Audio Digital Link III(musiałbyś naciągnąć budżet do 6k i dobrze poszukać używki)

2. Yamamoto HA-02(bardzo dobry build) + Audeze LCD-2 rev.2 używane + Arcam rDAC lub Cambridge DACmagic(mogłem przekręcić nazwę)

3. Sennheiser HDVD + HD800(musiałbyś dobrze poszukać i dołożyć 1-2k PLN)

4. CEntrance DACport lub Benchmark DAC-1 USB + Sennki HD800.

 

Jeżeli chcesz zamknięte - poszukałbym Audio Techniki W3000Anv(podobno świetne są L - leather) lub Victor(japoński brand JVC'a) model DX-1000 lub modowane Denon'y D5000.

 

Natomiast, jeśli w grę wchodzą IEM, to polecam kupić używany idealny zestaw JH Audio JH3A(procek - zwrotnica aktywna, amp i dac) + JH16Pro i dał na reshelling do Unique Melody lub innych magików z doświadczeniem z JH custom.

 

Gdybym nie kupował teraz nart i osprzętu, sam szukałbym któregoś z wyżej wymienionych zestawów ;-)

Czy jestes pewien ze przeczytales wymagania co do charakteru grania? Jakos 1 i 2 (podobnie jak zamkniete) kompletnie nie pasuja mi do tego opisu a i co do 3 i 4 mialbym watpliwosci

Za 5k zastanowiłbym się nad:

 

1. Woo Audio WA6(świetna lampa 274!) + Sennki HD800(lub Beyer T90 lub przy dobrych wiatrach T1) + PS Audio Digital Link III(musiałbyś naciągnąć budżet do 6k i dobrze poszukać używki)

2. Yamamoto HA-02(bardzo dobry build) + Audeze LCD-2 rev.2 używane + Arcam rDAC lub Cambridge DACmagic(mogłem przekręcić nazwę)

3. Sennheiser HDVD + HD800(musiałbyś dobrze poszukać i dołożyć 1-2k PLN)

4. CEntrance DACport lub Benchmark DAC-1 USB + Sennki HD800.

 

Jeżeli chcesz zamknięte - poszukałbym Audio Techniki W3000Anv(podobno świetne są L - leather) lub Victor(japoński brand JVC'a) model DX-1000 lub modowane Denon'y D5000.

 

Natomiast, jeśli w grę wchodzą IEM, to polecam kupić używany idealny zestaw JH Audio JH3A(procek - zwrotnica aktywna, amp i dac) + JH16Pro i dał na reshelling do Unique Melody lub innych magików z doświadczeniem z JH custom.

 

Gdybym nie kupował teraz nart i osprzętu, sam szukałbym któregoś z wyżej wymienionych zestawów ;-)

Czy jestes pewien ze przeczytales wymagania co do charakteru grania? Jakos 1 i 2 (podobnie jak zamkniete) kompletnie nie pasuja mi do tego opisu a i co do 3 i 4 mialbym watpliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności