Skocz do zawartości

iPod Classic 6g - nie wykrywa komputer (rockbox)


Andrewek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam iPoda Classic 6g z dyskiem 120gb i rockboxem. Kupiłem go niedawno. Rockbox był już wgrany.

Najpierw podłączyłem iPoda pod komputer, ten go wykrył. Usunąłem muzę poprzednika i zacząłem wgrywać swoją. Podczas wgrywania coś przerwało i pojawił się błąd. Odłączyłem i podłączyłem ponownownie. I dograłem resztę muzy.

1 lub 2 dni później podłączyłem iPoda i komputer nie chciał go wykryć lecz jakoś udało mu się po ok 20-30 minutach. Po prostu nagle po ok 30 minutach zaskoczył. Coś tam dograłem.

Od tej pory, gdy podłączam pokazuje się ikonka ładowania jednak komp nie wykrywa. Na ekranie iPoda nie ma napisu "multimedia" tak jak to zwykło być.

 

Uwaga:
- iTunes też nie wykrywa, w dwóch wersjach testowany (przed i po upgrade)
- mam kilka kabli, na każdym jest to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wywal RB i zobacz jak jest na sofcie Apple.
http://www.freemyipod.org/wiki/EmCORE#Uninstallation_instructions

Możesz też sprawdzić dysk tym sposobem:
wejdź w tryb diagnostyczny: https://www.youtube....h?v=xCLxnmBGpjg
Manual test>IO>HardDrive>HDSMARTdata
i sprawdź wartości trzech pierwszych pozycji: Retracts, Reallocs itd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wywal RB i zobacz jak jest na sofcie Apple.

http://www.freemyipod.org/wiki/EmCORE#Uninstallation_instructions

 

Super, działa! Wielkie dzięki.

Mimo, że dużo grzebałem po necie na ten temat, to informacji jest tak dużo, że na to nie natrafiłem.

Zrobiłem wszystko jak opisane i działa :)

Jeszcze raz- Wielkie Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeżeli pojawia ci się ten ipod jako dysk na kompie, to po prostu go sformatuj. Po sformatowaniu itunes wykryje jego oprogramowanie jako uszkodzone, (może trzeba będzie odłączyć, i podłączyć ipoda) ściągnie oryginalne i zainstaluje na iPodzie. Jeżeli po tym dalej będą problemy to raczej dysk do wymiany.

 

Edit Albo kabel uszkodzony.

 

 

Edit v2: doczytałem że masz kilka kabli :D

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tak, że wgrywam muzykę pod ITunes (mam cała bibliotekę ładnie otagowaną) na oryginalnym oprogramowaniu, a potem pod RB robię aktualizację biblioteki.

Działa, ale ja mam Video i dysk w środku.

Edytowane przez Barbartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności