Skocz do zawartości

FX Audio DAC-X6 - a cóż to takiego?


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!



Miał ktoś może do czynienia z takim oto ustrojstwem: FX Audio DAC X6, tutaj można sobie obejrzeć:



http://skroc.pl/dd932



Co ciekawe - wszędzie w opisach "wyjście optyczne", a na urządzeniu jak byk: "optical in". Na pokładzie, wg opisu, m.in. OPA2134 (Audiotrak Prodigy Cube?), cirrus logic (8416 i 4398) + wzmacniacz słuchawkowy TPA6120.



Czuję, że cena może niedługo skoczyć - póki co ok. 68 dolców, czyli 265 zł z przesyłką - tanio, jak na tego typu urządzenie. Ciekaw jestem, czy takie dziadostewko da radę np. po podłączeniu do PS4 (wyjście optyczne) - w sensie: czy będzie działać bez konieczności instalacji sterowników. Tu krótka recenzja: http://skroc.pl/cd26e - wynika z niej, że bez problemów działa z konsolą, ogólnie recenzja pozytywna (plus za stosunek cena/jakość).



Ciekaw jestem, czy nie kupić takiej zabawki do moich DT990 (250ohm), bo trochę się nudzą ;)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mykupyku - taki mam właśnie plan (tym bardziej, że nie jest to ogromna inwestycja i ogromne ryzyko), ale postanowiłem poprzedzić go pytaniem, czy ktoś już miał z tym do czynienia :) Z zakupem pewnie się jeszcze wstrzymam do czasu końca świąt w Chinach, bo wszystko tam teraz stanęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Dostałem to maleństwo.

Bardzo lekka niewielka paczka z zasilaczem.

Z AKG Q701 brakuje synergii ale za to na DT880chrome gra wyśmienicie.

Jak na pierwsze wrażenia to delikatnie przyciemniony dźwięk, fajne dociążenie, całkiem słyszalny sub bas, w moim Kenwoodzie tego nie było tak słychać.

Podoba mi się selektywność, czarne tło na tle mojego Kenwooda.

Mocy ma dużo, AKG czy Beyery lepiej są wysterowane niż z odtwarzacza MD.

Ja dałem zaledwie 250zł to groszowe sprawy jak na DAC+AMP

Więcej opisze jak posłucham dłużej.

DSC00511.thumb.JPG.5a7e0588c54dd8fb239196ce9ff6d570.JPG

 

Edytowane przez Aro91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko to bardzo dobre połączenie.

Ten wzmacniaczyk wysterowuje chyba maksymalnie dobrze te słuchawki z racji na dużą moc i dobre napięcie.

FX Audio nadaje im sporo lepszej kontroli, precyzji, rytmiki, gdy odtwarzacz MD Kenwooda DM7090 zamulał już przy bardziej wymagających utworach.

Barwa jest bardzo fajna, lekko ocieplony, bardzo łagodny w górze pasma, minimalnie przyciemniony dźwięk.

Scena nie jest super szeroka, Kenwood dawał nieco szerszą scenę, minimalnie bardziej oddaloną, mimo to FX Audio ma chyba lepsza spójność, holografie chyba też.

Musze dłużej ich posłuchać, bo nie miałem za dużo czasu ostatnio.

Jak na 250-350zł to FX Audio jest wręcz rewelacyjny biorąc pod uwagę, że jako bonus mamy dużą moc i bezproblemowe wysterowanie średnio wymagających słuchawek.

 

Za jakiś czas więcej opisze i bardziej porównam FX Audio jako DAC do innych przetworników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności