Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bilet w przeszłość pt. Tanie granie niesłychanie


amrowek

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ostatnio grundigi. Aktywne więc nie ma lipy i gra to syfiasto. Bardzo ostro a przy tym są wycofane wysokie tony. Jakby chcieli trochę odjąć tej ostrości ale im trochę nie pykło. IMO średniak albo wysoki ma duuże nieparzyste (pewnie h3) zniekształcenia i dlatego to tak gra. Ogólnie dla mnie już w tej chwili kolumny grundiga jak i cały hajp na nie to bajka i to naciągana. Jeśli teoretycznie jeden z najlepszych modeli grundiga tak gra to ja serdecznie podziękuję za jakiekolwiek ich kolumny ;) . Chyba ktoś kto to stroił miał plastikowe uszy. Nie podam jaki to model ;) . Itt grają ostro bo mają kopułki z polycarbonite. Tak samo ostro grają inne kopułki z membraną z tego materiału. Nie wiem dlaczego ale kiedyś na ten materiał była jakaś moda. Ja osobiście takie kopułki radzę omijać. Kopułki z podobnymi membranami robiło rft, philips, isophon i pewnie jeszcze kilku innych o których nie wiem/nie pamiętam też by się znalazło ;) .  Za te 300-400zł. możesz już polować na jakieś kolumny z lat 80-90' na głośnikach firm skandynawskich typu seas, peerless, vifa. W to bym celował. Najbardziej w seasa. 

 

np. takie sony https://www.olx.pl/oferta/kolumny-sony-ss-b3-seas-wysoki-model-CID99-IDzbwcr.html#5c1a758932 IMO się opłaca. W środku seasy. Tylko ta membrana basowca wypłowiała trochę. Możliwe że stały na słońcu bez maskownicy. Co do metalowej kopułki to nie będzie to grać ostro. Metalowe kopułki seasa nie są wcale ostre. Tylko szuksj czegoś z późnych lat '80 i z lat '90. Wcześniej te głośniki były IMO średnie. W ogóle ostatni największy skok w technice głośników miał miejsce w końcówce lat '80 i przez lata '90. Wiele głośników z tych lat jest produkowanych do dzisiaj. Np. niektóre modele seasa czy vify. 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oskar2905
Te SONY SS B3 to to samo co SONY SS B3ES z allegro, bo chyba nie? Rozstrzał cenowy widzę spory, a ostatnio jakoś zaraziłem się sprzętem Sony i chciałbym kupić jakieś pasywne od nich.
Z resztą po co mi trzecia para kolumn w pokoju :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Oczywiście Sony SS B3 zostały sprzedane jeszcze tego samego dnia co wpis. Chyba najbliżej mi do propozycji Oskar2905, poszukam czegoś z przełomu lat 80/90, chyba raczej z bass reflexem. Dam znać jak się temat zakończył i jakie mam odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2019 o 12:16, supratex napisał:

Będę ograniczał się do modeli, które proponowałeś na forum, szukając atrakcyjnej ceny.

TL-500 też kiedyś polecałem chyba a po bliższym przyjrzeniu się i przemierzeniu głośników okazało się że to nie jest najlepszy zakup. Ja też się cały czas uczę ;) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2019 o 21:40, Oskar2905 napisał:

Kupiłem ostatnio grundigi. Aktywne więc nie ma lipy i gra to syfiasto. Bardzo ostro a przy tym są wycofane wysokie tony. Jakby chcieli trochę odjąć tej ostrości ale im trochę nie pykło. IMO średniak albo wysoki ma duuże nieparzyste (pewnie h3) zniekształcenia i dlatego to tak gra. Ogólnie dla mnie już w tej chwili kolumny grundiga jak i cały hajp na nie to bajka i to naciągana. Jeśli teoretycznie jeden z najlepszych modeli grundiga tak gra to ja serdecznie podziękuję za jakiekolwiek ich kolumny ;) . Chyba ktoś kto to stroił miał plastikowe uszy. Nie podam jaki to model ;)

Podaj model, nie czaj się, Aktiv Box 30, czy starsza seria? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry, jestem tu nowy więc na początku chcę się przywitać :) 

 

Chciałbym się poradzić Was w sprawie wzmacniacza. Dostałem od kolegi taty stare kolumny i odtwarzacz CD bo on sobie kupił nowe. Te kolumny to Dali 450 i są stare ale w dobrym stanie i bardzo ładnie grają bo słyszałem u sąsiada. Teraz mam taką starą min wieżę i ona też gra fajnie ale te Dali jak usłyszałem to był szok :) 
Muszę teraz kupić wzmacniacz ale nie wiem jaki, Sąsiad ma taki: Denon 1510ae ale taki jest drogi. Mówił że do tych kolumn potrzebny jest szybki, mocny, z dużym zapasem prądu i lekko rozjaśniony. Zapisałem sobie to na kartce ob nie wiem za bardzo o co chodzi :) Napisał mi marki, których szukać ale one są drogie i nie mam tyle pieniędzy. Arcam, Densen, Electrocompaniet, Audiolab. Powiedzał też, że jakaś końcówka mocy by była dobra ale ja nie wiem za bardzo o co chodzi. 
Czy moglibyście mi doradzić coś tańszego od tych co wymieniłem do tych głośników? To pewnie będzie jakiś starszy wzmacniacz i może nie tak ładny jak te nowsze ale ja na początek chcę coś taniego ale, żeby ładnie grał o ile się tak da, żeby było w miarę nie za drogo i fajnie :) Tata powiedział, że mi da z 1000 zł jak coś znajdę.

Pozdrawiam forumowiczów i czekam na porady :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, hammerh34d napisał:

Hej,

Używanego Arcama alpha 7 kupisz za 600pln. To dobry wzmacniacz, taki suchy trochę i z relatywnie dużym prądem. Z dali powinien sobie dać radę.
Nie bój się używek.

Ja chcę używany bo na nowy nie mam kasiory :) Napisałem smsa do sąsiada i on pisze, że ten za słaby będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, hammerh34d napisał:

To niech sąsiad coś znajdzie ;)

Ja nie chcę mu zawracać głowy i tak oddał mi te kolumny i powiedział mniej więcej czego mam szukać... Nie wypada, żeby mi jeszcze szukał wzmacniacza. 

Czytałem tu trochę i widziadłem, że polecane są jakieś stare i mocne wzmacniacze Dual, Nikko i kilka innych, mało znanych firm. Czy one są dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waty watami, a wydajność prądowa wydajnością prądową.

Nie znam tego pieca. Ale moje AudioFizyki, które do efektywnych nie należą, spokojnie wysterowały monobloki lampowe w klasie a po 15 watów bodaj. Czy nawet mniej.

Dlatego zaproponowałem Alphę. Kolega napędzał nim Dynaudio audience 40 bodaj czy 50; niskoomowe i głodne prądu, a te Dali mają 91 dB...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, marek_m napisał:

Pomyśl o wydajności prądowej wzmacniacza jak o momencie obrotowym silnika.

Po resztę odsyłam do profesjonalistów (na pewno są na forum) lub internetu :) 

Ale czy to jest parametr, który jest w opisach wzmacniaczy bo ja nie wyczytałem nic takiego, jak przeglądam różne ogłoszenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprościej wydajność prądową przedstawić jako żarówkę ( gdzies ktos o tym na necie pisał juz ) jak odkręcasz volume i żaówka nie zaczyna słabiej świecić to jest ok a jak przygasa to wiadomo,

 

np

https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-dual-cv-440-CID99-IDDbid6.html#5ab685d64d

 

cena trochę za wysoka jak na ta koncówke mocy

https://www.olx.pl/oferta/zestaw-wzmacniacz-amplituner-tuner-tensai-tm-2570-tp-2500-tt-3445-CID99-IDD5rGA.html#3cee814ce4

bez tunera były w cenie 600-700. 

 

duzo ponad budżet

https://allegro.pl/oferta/prawdziwa-okazja-hitachi-hca-6500-i-hma-6500-8579601486

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności