Skocz do zawartości

Bilet w przeszłość pt. Tanie granie niesłychanie


amrowek

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze sekcji nie zrobiłem

wiesz Oskar w dobie gender trzeba iść z duchem czasu :P .

No z IKEA , taki Hi-Fi ala "Szfecja" :P


to samo

http://allegro.pl/kolumny-siemens-rl-512-glosniki-isophon-i6688896181.html

 

SIEMENS RL 512

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nagina, ale w tym zestawieniu nic im nie brakuje o ile pod am2450 grały chłodno o tyle z am2400 już nie , jest fajnie. każde pasmo dociążone , wszystko ładnie wybrzmiewa.

Oskar liczby nie grają :P .

wystarczy porówanac stare wzmacniacze a nowe jaka róznica w liczbach a te starocia i tak sa mocniejsze w niektorych przypadkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar

to czemu na heco P2302 sl mialem wrazenie że bas się hm zatyka, jak by był ograniczony a w tych nie?

nie zebym sie jarał tymi popierdólkami ale jak na tak male głośniki grają dobrze rzekł bym b.dobrze na chwile obecna mniejszych nie mam

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cześć ;*

Jam jest ten co duale cl730 kupił i nie mogę trafić z odpowiednim klockiem. Ktoś może pamięta ;)

 

Dziś zwracam się do Was ponownie.

 

A więc dla przypomnienia, pierwszy był budżetowy onkyo i tu nie ma co pisać o jakimkolwiek zgraniu. Później był HH SCOTT R357 który grał milusio i prawie idealnie dla mojego ucha lecz szumiał, strzelał i rzucał piaskiem po grzywce gubiąc się gdzieś na górze... I nie dziwię się bo był ulepem jakiegoś majsterkowicza.

Następnie przyszedł przenajświętszy luxman co miał grać aksamit a gra jak pod pierzyną bez otwartości z zamuleniem i ogólnie rozczarowująco, praktycznie samą średnicą gdzie reszta tonów zapadła się pod ziemię...

Teraz tak sobie wyciągam wnioski z tych doświadczeń i hmm... Trzeba mi coś grającego bardziej na V z lekkością przekazu tak jakby... Rozumiecie no... Luxman przeciwieństwem tej lekkości jest.

 

10.02 wysyłam lucka i będę myślał na nowo co by tu kupić...

 

Na dziś zainteresowały mnie dwa klocki...

AKAI AM1050 VS TELEFUNKEN TA-750

 

Potraficie coś o nich powiedzieć? Nakierować...

 

(wytapano z tapczana)

Edytowane przez Carmazine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplitunery telefunkena "parapety" serie concertino, concerto itd. Granie ciepłe, ze sporym basem i fajną średnicą. Bardzo podobnie (z tego co piszesz) jak ten scott, ale bez takiej góry szeleszczącej. Ogólnie ciepłe granie idealnie nadające się do chłodnych duali...ja Ci je chyba wcześniej polecałem ;) ? Znowu wyjdzie na koniec na moje :D . Coś z tej serii http://allegro.pl/telefunken-hifi-3030-vintage-ladny-i6694084929.html

 

Jest jeszcze seria opus to jeszcze wyższa półka od concerto i concertino.


Z ciepłych wzmacniaczy to jeszcze denony do serii pma-x20, harmany kardony do końca kat 80, pionerry z serii blue line i amplitunery sx z analogową skalą no i oczywiście marantze. Jest tego dużo więcej, ale tych wzmacniaczy jest sporo i powinieneś coś z tego wybrać :)


Taki rft też będzie pasował. http://allegro.pl/amplituner-rft-quadro-rk8-sensit-i6684220466.html

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego pierwszego tfk omijać szerikim łukiem...jest na tranzystorach germanowych.

Drugi tfk nie gra wcale dobrze (chociaż i tak pewnie lepiej od luxmana :D ) sprzedałem ostatnio takiego za 180zł. także cena troche... :)

 

Scotty...jak dla mnie za duża cena, a po drugie u nas to jest raczej niesprzedawane. To niestety nie yamaha czy pioneer lub nawet telefunken. Mało osób zna markę i w rezultacie jest problem ze sprzedażą,

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co siedzi w środku o to mniejsza... Nie mam uprzedzeń do tranzystorow... Nic nie jest wieczne. Ważne aby grało jak trzeba z dualem.

 

Bym nadal tego potargował chętnie...

https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-telefunken-ta-750-hi-fi-CID99-IDjM6oh.html

Ale przepłace srogo jak wnioskuję po waszych wypowiedziach...

 

(wytapano z tapczana)

Edytowane przez Carmazine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu telefunkena psuje się scalak. Trzeba drutować i cudować bo nie jest nigdzie dostępny ten scalak już. Ta-350 jest bezawaryjny. Nie sądzę żeby te tfk zgrały się z dualami bo te tfk to podobnie grają raczej jak ra-200 czyli neutralnie/chłodno.

 

5 sekund google nie boli ;)http://john.ccac.rwth-aachen.de:8000/telefunken/ta750/

 

W ogóle w ta-750 w stopniu sterującym jest ten scalak co się psuje ;) .

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności