Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bilet w przeszłość pt. Tanie granie niesłychanie


amrowek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jestem w trasie. Poczytam Was później :-)

Dzięki za opinie :-)

Generalnie nie chce wydawać dużo na początek.

Trzeba to rozumieć tak że z czasem wykupie pół allegro i pół olx :-P

 

jam Ci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pudel

http://olx.pl/oferta/kolumny-heco-phon-2-w-idelanym-stanie-CID99-IDcTGPz.html#5176bbe9bb

jak się dogadasz to chyba w lepszym stanie nie znajdziesz brak tylko tych din2 na zakończenaich ale to nie problem chyba jak się ma zolności manulane.

wg mnie te 20 zl jak wyglądają idealnie to chyba warto

 

tak z 50km moze masz do niego jak nie sprzedał i masz mozliwość odbioru to....

ja już byłem z nim dogadany ale gość miał jakieś opory przed wysyłka a trafiły mi się phon3 w cenie o 25 pln wiiecej niż tu to wziąłem.

 

Pudel my to rozumiemy, ale .... zawsze jest jakieś ale.

Tak jak to zauważył Oskar.


Oskarek czyli takie vintage :D

https://www.flickr.com/photos/gesuijougleresdeviele/sets/72157633050837761/

 

ciekwa konstrukcja

 

Ps

Pudel coś poczytałeś o tch wtykach DIN2 z "pozłacanymi "koncówkami

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to jeśli masz zdolności manualne to masz jeszcze jedno wyjście http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1882877.html uwierz mi to gra tak że szczęka opada żadne duale, heco tego nie przebiją ( w tym zakresie cenowym).


Te szyszunia już prosiłem raz nie nazywaj mnie Oskarek :| ! Te tl 70 bardzo ciekawe są zresztą tak samo jak inne wyższe modele tfk a ze firma niedoceniana to i cena niższa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena może i niższa ale na niektóre, bo jak ktos wyczyta zę są polecane na forach to i cena w góre na aledrogo.


Oskar spotkales się mozę z tymi kolumienkami?

http://allegro.pl/kolumienki-telefunken-l20-i5974200419.html

 

muszę czymś te Duale Cl132 zastąpić , a one do garażu pójdą


kolumienki TL70 ale cena juz lekko zaporowa

http://olx.pl/oferta/kolumny-telefunken-tl70-CID99-IDdFUfx.html#88f71a0b78


no to pobawiłem się Heco phon3 i Telefunkenem RA200 , czy to ten sam wzmak?

ale ujawniły mi się dwie wady byc może jedna. przy przelączeniu kolumn A na B na gniazda DIN2 zdarzalo się że jedna kolumna nie grała, dopero zabaawa włacz wyłącz właćz powodowała załapanie kanału chyba musze go na kanał do elektronika dać.

a tak w skrócie, to jak by ten dźwięk się zrobił pełniejszy to ne ten sam telefunken jak w kostrukcji dwudrożnej. Ale jednak te phony nie są wstanie przebić tych popierdółek Heco B150/8 nawet jak śą one z TFK. Jutro sprawdzę z Dualem cv1250 phony.. Trochę brak mi szczegółowości w zestawie TFK i phon3 ale jak to gra. Może mnie to utulać do snu i nie wazne cicho czy głośno. pełen relax

 

jest taki utwór Coldplay - Magic, już nie tnie po uszach. :P , mogę spokojnie go słuchąć

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk biorę subiektywnie. Po przesłuchaniu sporej ilości dokanałowych słuchawek wiem, że opisy wielu ludzi ocierając się o poematy, zapominają o clue czyli o prostym przekazaniu jak dany model gra. Po takich opisach widać też jak subiektywnie czujemy dźwięki.

W sygnaturce mam wpisane RHA MA750, które polecane są na równi z Yamahami EPH100. Dzięki uprzejmości kolegi Blueme z forum, miałem Yamahy i za cholerę do dziś nie wiem jakim cudem można je ustawić koło siebie. RHA jasne, niby analityczne, techniczne, ale na podstawie basowej mocno kontrolowanej. Yamahy, ciepłe, ciemne, bas mniej kontrolowany, reszta trochę mniej uwypuklona. Oba modele detaliczne, ale nie można ich stawiać obok siebie przy polecaniu :)

Dźwięk ze stacjonarnego sprzętu wolę jednak basowy, ciepły :)

Stąd tez podoba mi się Technics SA-EX140 (określany jako szrot), głośniki Sony SSMF400H (określane jako g...).

Ja lubię czuć dźwięk a na Heco się pewnie nie zawiodę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam :-D nie fochaj się :-D

Jak mi budżet pozwoli to kupię sobie wtedy kolumny telefunkena i porównam :-)

Najpierw muszę sobie protestować, pobawić się, posłuchać. Nie spasuje? Kupię coś innego :-)

Poczytam głębiej, odłożę więcej kasy, kupię, znów przesłucham.

Generalnie jestem ostatnio nastawiony na poznawanie.

A jak zacznę to ciężko bym skończył.

 

jam Ci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar

:P no telefunkeny wszak polecane przez Ciebie nabyliśmy to tak nie do końca :D

oj tam za raz Heco, ot tak po prostu w przystępnej cenie są bo takie arcusy TM100 albo 55 , 85 no to cena zbija z nóg i jak sobie je tak kupic posłuchac i sprzedac bo nie podejdą , toc to drenaż w kieszeni. Nie wspominając o ATL HD , kurcze fajne ale ja miejsca nie mam aby je postawić.

 

a wracajac do tego co napisałem wczeńśiej ten TFKRA200 naprawde dziwny jest, nie spodziewalem sie że może tak zagrać z heco, nastawiłem się na mizerne granie takie chude .

jak maiłbym podsumowac ten wzmak poetycko to, kręci on kolumnami na przewodach jak diabli widłami w kotle aż trzeba uważac :D .


@Pudel

jak bedziesz się trzymał nw zasad to w koncu moze, kiedys.... :D

 

1 -mając już swoje wymażone kolumny mozna żąglować wzmacniaczami

2 - mając już swój wymażony wzmacniacz można żaglować kolumnami.

3 - kolumny zagrają super jak wzmacniacz co je napędza

4 - wzmacniacz zagra super jak kolumny do których jest podlączony

5 - napewno kiedyś trafi się na to jedno super połączenie kolumn i wzacniacza :P

 

Oskar

czy złożył byś mi jeden wzmak z dówch?

kurcze podłaczyłem duala pod phony3 i zonk gra to w drugą stronę ;) odwrotnie prawie do połaczenia z TFK

 

jutro podlacze i zrobie test 1-1 trochę sie poprzepinam kabelków ale co mi tam niedizela, mozna poleniuchowac w przyjemny sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SA-EX120 miałem dawno temu. Faktycznie szrot. :P Ta wybrzuszona średnica i wszechobecne zmulenie śnią mi się po nocach.
Toć nawet tańsze sony (kupiłem raz ta-f100 za 120zł) są znacznie lepsze. Choć dobrej opinii nie mają.

Edytowane przez aneno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sami widzicie że długo będę szukał dobrego grania.

Dokanałowe słuchawki mogłem słuchać w sklepie lub od kogoś, a tutaj tak nie ma. Od słuchawek wiem czego oczekiwać a od stereo stacjonarnego jeszcze nie.

A tak nawiasem Heco Phon 2 kupiłem za 152 z kosztami wysyłki :-)

Ot złożyłem to wszystko za pół darmo. Ale też nie oczekuje niewiadomo czego.

Pewnie w przyszłości będę szukał Marantza PM6005 ale to jak odłożę kasę.

Końcówki też kupiłem, przejście z din 545 na mini jack oraz din 590 na mini jack.

Swoją drogą nazewnictwo DIN jest przynajmniej logiczne :-)

 

jam Ci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje zakupu heco phon2 za taką cena zakup opłacalny lepiej niż bardzo :)

 

a ja wląsnie sobie testuje

TFK RA200 vs Dual CV1250 i razem z Heco Phon3

1 do 1

Edytowane przez amrowek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak nawiasem Heco Phon 2 kupiłem za 152 z kosztami wysyłki :-)

Ot złożyłem to wszystko za pół darmo. Ale też nie oczekuje niewiadomo czego.

Pewnie w przyszłości będę szukał Marantza PM6005 ale to jak odłożę kasę.

Czemu to coś? Naprawdę za cenę jaką to sprzedawane to, ładnie mówiąc, kupowanie tego czegoś to głupota. Już myślałem że oprócz amrowka i mnie jest na tym forum ktoś kto nie daje nabijać się w butelkę :mellow: ...ale chyba się myliłem :mellow::( . Sądzę że przyjemniej będzie grał już twój telefunken...poza tym no proszę cię 155w poboru :lol::lol::lol: i z tego poboru 2x78w przy mocy przy 4omach...eeee naprawdę chcą kogoś na to nabrać? Są dwie możliwości albo trafo jest mocno przeciążone (małe trafo na duże napięcie) albo te pomiary to bujda, nie możliwe jest żeby z 155 watowego trafa uzyskać 156w "bezpiecznej" mocy. Zgodnie z dawną normą to taki wzmacniacz musiał by mieć z 300-400 wat poboru... Już lepszy jest pioneer a-9 jeśli chodzi o sprzęt nowy, nie wiem jak brzmienie, ale raczej żeby wzmacniacz dobrze brzmiał musi być też dobrze zbudowany...są oczywiście wyjątki że 4-5kg wzmacniacz brzmi super ale to raczej w vintage. Także tego marantza wybij sobie z głowy, albo najlepiej znajdź jakiś sklep gdzie będziesz go mógł przytargać i podłączyć do kolumn w sklepie i porównać z marantzem...dowiesz się dlaczego nie mamy zamiaru kupować nowych sprzętów ;) , są też sklepy pozwalające wypożyczyć sprzęt do domu za kaucją.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oczywiście tak zrobię. Przy nowym sprzęcie tylko odsłuch plus dokładne sprawdzenie specyfikacji i jego prawdziwości :-)

Ten Marantz jest muzykalny ale jego tu dałem tylko za przykład. Mając już taki budżet nie wtopie kasy w coś co ładnie wygląda tylko na papierze i jest zbudowane tak że wygląda na elektryczne perpetum mobile :-P

 

Pytanie do kolegi Amrowek

Ty masz duala cv1250? Ile dałeś za niego?

 

jam Ci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oczywiście tak zrobię. Przy nowym sprzęcie tylko odsłuch plus dokładne sprawdzenie specyfikacji i jego prawdziwości :-)

Ten Marantz jest muzykalny ale jego tu dałem tylko za przykład. Mając już taki budżet nie wtopie kasy w coś co ładnie wygląda tylko na papierze i jest zbudowane tak że wygląda na elektryczne perpetum mobile :-P

 

Pytanie do kolegi Amrowek

Ty masz duala cv1250? Ile dałeś za niego?

 

jam Ci...

CV 1250 to też elektroniczne perpetum mobile:P naprawdę ten dual nie jest warty uwagi :P. Nawet za 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjdzie ten tfk to oczywiście go otwórz i zrób mu sesję (to po pierwsze i najważniejsze oczywiście ;) ) nigdzie nie ma wnętrza tego amplitunera fajnie by było jakby ktoś zrobił porządne zdjęcia :) po 2 sprawdź elementy to jednak wiekowy sprzęt...jeśli był używany z głową to powinno być wszystko ok, ale lepiej sprawdzić :P .

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56c0c786bff7a.jpg
56c0c78701268.jpg
56c0c78749753.jpg

Pozwoliłem sobie popełnić kolejną mini recenzję czy też tam opinię.

 

Połączenie Tlefunken RA200 i Dual CV1250 z kolumnami Heco Phon3, kolumny trójdrożne w cenie do 200zł do 250zł

 

Utwory jakie zagrały na tym wiekowym sprzęcie oj też nie należą do najnowszych i jak on też są wiekowe i to nawet bardziej a skoro dziś jest ....14 luty to należało zacząć od

Ludwig van Beethoven – Fur Elise

George Buzet – Preludium z Carmen

Giuseppe Verdi – La Donna Mobile

Maurice Ravel – Bolero

John Lennon – Imagine

R.E.M –Man on the Moon

Oueen – the Invisible man

Slade – Run Run Away

Animals – The Hause of the Rising Sune

Brian Adams -Have You Ever Really Loved a Woman?

 

Tak więc najpierw połączenie

TFK RA 200 i Heco Phon3 , pierwszy utwór z listy jakże by inaczej Fur Elize , poprawnie , ciepło, bas ładnie schodzi aż do podłogi, brakuje trochę góry , bark lekkości i przestrzeni.

Jakże by inaczej pora na Carmen, muzyka miękka przyjemną, relaksacyjna z werwą. Nie męczy , aż dziwne klasyka i jaka moc. La Donna Mobile możemy sobie śpiewać , przyjemnie, aż chce się dołączyć opera Verdiego brzmi naprawdę świetnie. Nic nie brakuje .

John i to jego Imagine, hm trochę jakoś tak przy dużo basu, bark lekkości jaką mi się kojarzy z tym utworem, zwiewności. No to nie jest to. R.E.M magia, jesteśmy na księżycu, tak to brzmi, ciemno , bas, nic nie świeci, noc. Wszystko brzmi poprawnie, dopasowane idealnie do utworu. No a teraz nieśmiertelny Freddie, nie to nie brzmi jak powinno, szybko lekko jak by się gdzie spieszył. Ot wyszła kapela i zagrała wszystko poprawnie, zero „błęduf.”

Coś nie tak z tym TFK Run Run Away , gdzie on się tak spieszy, moc, eh ten bas aż na podłodze , to jest to co tygrysy lubią najbardziej. Nogi same chcą typać, ręce rwą się do klaskania, eh. Pora dalej Animals, tak , wokal i muzyka, tak chce się usiąść i słuchać tej ciemnej opowieści i tak właśnie ta opowieść powinna brzmieć, ciemno, tajemniczo, to połączenie jak najbardziej odpowiednie. I na koniec Have You Ever Really Loved a Woman ? Można i tak ciepło miło, przytulnie .intymnie. Ale ......

 

Teraz Dual CV1250 i Heco

Kolejność zachowana, zęby się nic nie myliło van Beethoven przed państwem ze swoim nieśmiertelnym dla Elizy, jak to brzmi, wirtuozeria, lekkość zwiewność, przestrzeń, oj właśnie skończył, cholera za krótko. A co u Carmen, eh podobnie, ta przestrzeń, lekość, wszystko tak jak powinno być. Nie to nie to La Donna Mobile , nie za bardzo góra tnie uszy, nie te dźwieki, Dual i Heco nie lubią opery. Bolero, jak to brzmi, przyjemność słuchania rośnie tak samo jak natężenie dźwięku. Jak te instrumenty brzmią, siedzę w sali a nie w domu. Hej teraz John, tak właśnie powinien ten utwór brzmieć, delikatnie bas jest tam gdzie powinien i kiedy powinien ah fortepian, wyobraźcie to sobie. R.E.M może ciut jaśniej bo słónce zaczyna oświetlać księżyc ale jedna Dual i Heco dają radę. Wszystko dobrze ciut jaśniej, więcej góry. Pora na Królową , tak właśnie powinien brzmieć ten utwór, szybko, uderzenia basu mocne sprężyste, eh gitarra, dynamika o dziwo lepsza niż w TFK to jest to.

Slade na Dualu też daje radę , jedynie to brak basu i hm tego czegoś co było na TFK i powodowało że aż się udzielała energia z utworu. Animals , nie dziekuje nie będę słuchał tej opowieści, nie ten klimat. Brian Adams -Have You Ever Really Loved a Woman? Jak to brzmi w tym zestawieniu ?. Wyobraźcie sobie .......... rewelacja, jest wszystko na miejscu, bas, wokal, przestrzeń , lekkość , tajemniczość , ciepło, niepewność, pazurrr

 

Może CDN...

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

56c0c786bff7a.jpg
56c0c78701268.jpg
56c0c78749753.jpg

Pozwoliłem sobie popełnić kolejną mini recenzję czy też tam opinię.

 

Połączenie Tlefunken RA200 i Dual CV1250 z kolumnami Heco Phon3, kolumny trójdrożne w cenie do 200zł do 250zł

 

Utwory jakie zagrały na tym wiekowym sprzęcie oj też nie należą do najnowszych i jak on też są wiekowe i to nawet bardziej a skoro dziś jest ....14 luty to należało zacząć od

 

Ludwig van Beethoven – Fur Elise

George Buzet – Preludium z Carmen

Giuseppe Verdi – La Donna Mobile

Maurice Ravel – Bolero

John Lennon – Imagine

R.E.M –Man on the Moon

Oueen – the Invisible man

Slade – Run Run Away

Animals – The Hause of the Rising Sune

Brian Adams -Have You Ever Really Loved a Woman?

 

Tak więc najpierw połączenie

TFK RA 200 i Heco Phon3 , pierwszy utwór z listy jakże by inaczej Fur Elize , poprawnie , ciepło, bas ładnie schodzi aż do podłogi, brakuje trochę góry , bark lekkości i przestrzeni.

Jakże by inaczej pora na Carmen, muzyka miękka przyjemną, relaksacyjna z werwą. Nie męczy , aż dziwne klasyka i jaka moc. La Donna Mobile możemy sobie śpiewać , przyjemnie, aż chce się dołączyć opera Verdiego brzmi naprawdę świetnie. Nic nie brakuje .

John i to jego Imagine, hm trochę jakoś tak przy dużo basu, bark lekkości jaką mi się kojarzy z tym utworem, zwiewności. No to nie jest to. R.E.M magia, jesteśmy na księżycu, tak to brzmi, ciemno , bas, nic nie świeci, noc. Wszystko brzmi poprawnie, dopasowane idealnie do utworu. No a teraz nieśmiertelny Freddie, nie to nie brzmi jak powinno, szybko lekko jak by się gdzie spieszył. Ot wyszła kapela i zagrała wszystko poprawnie, zero „błęduf.”

Coś nie tak z tym TFK Run Run Away , gdzie on się tak spieszy, moc, eh ten bas aż na podłodze , to jest to co tygrysy lubią najbardziej. Nogi same chcą typać, ręce rwą się do klaskania, eh. Pora dalej Animals, tak , wokal i muzyka, tak chce się usiąść i słuchać tej ciemnej opowieści i tak właśnie ta opowieść powinna brzmieć, ciemno, tajemniczo, to połączenie jak najbardziej odpowiednie. I na koniec Have You Ever Really Loved a Woman ? Można i tak ciepło miło, przytulnie .intymnie. Ale ......

 

Teraz Dual CV1250 i Heco

Kolejność zachowana, zęby się nic nie myliło van Beethoven przed państwem ze swoim nieśmiertelnym dla Elizy, jak to brzmi, wirtuozeria, lekkość zwiewność, przestrzeń, oj właśnie skończył, cholera za krótko. A co u Carmen, eh podobnie, ta przestrzeń, lekość, wszystko tak jak powinno być. Nie to nie to La Donna Mobile , nie za bardzo góra tnie uszy, nie te dźwieki, Dual i Heco nie lubią opery. Bolero, jak to brzmi, przyjemność słuchania rośnie tak samo jak natężenie dźwięku. Jak te instrumenty brzmią, siedzę w sali a nie w domu. Hej teraz John, tak właśnie powinien ten utwór brzmieć, delikatnie bas jest tam gdzie powinien i kiedy powinien ah fortepian, wyobraźcie to sobie. R.E.M może ciut jaśniej bo słónce zaczyna oświetlać księżyc ale jedna Dual i Heco dają radę. Wszystko dobrze ciut jaśniej, więcej góry. Pora na Królową , tak właśnie powinien brzmieć ten utwór, szybko, uderzenia basu mocne sprężyste, eh gitarra, dynamika o dziwo lepsza niż w TFK to jest to.

Slade na Dualu też daje radę , jedynie to brak basu i hm tego czegoś co było na TFK i powodowało że aż się udzielała energia z utworu. Animals , nie dziekuje nie będę słuchał tej opowieści, nie ten klimat. Brian Adams -Have You Ever Really Loved a Woman? Jak to brzmi w tym zestawieniu ?. Wyobraźcie sobie .......... rewelacja, jest wszystko na miejscu, bas, wokal, przestrzeń , lekkość , tajemniczość , ciepło, niepewność, pazurrr

 

Może CDN...

 

Boże co ty brałeś...też chce :P bo opisy to ty masz prawie jak Pacuła...a ja myślałem że takie opisy tylko dla klocków za 20.000 zł. się robi :P trochę to ubarwiłeś i napisałeś górnolotnym językiem ale po ponownym przeczytaniu chyba rozumiem co autor miał na myśli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amrowek podziwiam...

Ja bym w połowie pisania tekstu walnął o ziemię ze śmiechu.

Te opisy są świetne ale jednak zawsze mnie bawiły :-)

Za dużo w nich emocji ale powoli wykraczających w papkę.

Ale i tak do poziomu hifhfidelity nikt nie jest w stanie dobić. Oni sami są jak ufo...

 

jam Ci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amrowek podziwiam...

Ja bym w połowie pisania tekstu walnął o ziemię ze śmiechu.

Te opisy są świetne ale jednak zawsze mnie bawiły :-)

Za dużo w nich emocji ale powoli wykraczających w papkę.

Ale i tak do poziomu hifhfidelity nikt nie jest w stanie dobić. Oni sami są jak ufo...

 

jam Ci...

Lepiej bym tego nie ujął ja też bym chyba spadł z krzesła i nie wstał :D , poza tym zobaczymy co będzie jak swojego tfk dostaniesz :P też będziesz tak pisał...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności