Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bilet w przeszłość pt. Tanie granie niesłychanie


amrowek

Rekomendowane odpowiedzi

eh dzis już takich nie robią, hm apsowal by mi do RA200 :P

 

 

 

http://olx.pl/oferta/amplituner-heco-CID99-IDdg3I9.html#94d37e0949

tez mozę być ciekawie

i jeszcze z głośnikami

nie udałó mi się znaleść środka tego ampa

ok znalazłęm

https://meshok.ru/item/34596410_Heco_SMR_620_1975_1976_Federal_Republic_of_Germany

 

kto teraz tak płytki drukuje , wyglądają na manufakture :P

 

 

ps

Duali dwu droznych nie warto brać

CL132 szału nie ma, brak im dynamiki, sprawiaja wrazenie jak by się dusiły, brak by im było mocy z CV1250. dźwięk taki konturowy, mozna słuchać ale jest hm takie tam granie bez jaj.

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Concerto zakupiony. Pewnie jak będę miał czas to poszperam za naprawą wskazówki od tunera :)

Mam małą zagwozdkę i chyba sporą niewiedzę. Na głośniki są wtyki, ale co to za wtyki? Hinten czy vorn wiem czym jest ale jak tam jest z minusem i plusem?

Do podłączenia źródła widzę że jest DIN tak? Zabawa z przelotką to pryszcz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyk nazywa się din 2 pręcik to plus a płaskownik to minus. Co do kabli to jeśli jest taka możliwość to warto kupić jakieś lepsze. Miałem chyba z 10 chińskich kabli DIN-chinch i często było np. tak że po przyniesieniu ze sklepu od razu nie działał jeden chinch. Jak sobie popatrzysz na alle to te czarne są ****ia... a te niebieskie w miarę ok. Polecam niebieskie :P

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel to ja sam sobie zrobię na dobrym przewodzie mikrofonowym. Z pracy wezmę kable Bitnera a wtyki zakupię. Lutować to ja potrafię i spokojnie to zrobię :)

Din głośnikowy - czemu ja nie myślę... przeca to takie proste było :D

Mam spore nadzieje co do tego sprzętu. Przede wszystkim nauczyć się podstaw, o które już teraz ciężko. Wszędzie bananki albo zaciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś takiego załatwi sprawe tego gniazda

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5883141426&ref=last-visited

 

bez lutownicy, na prądzie i cynie oszczędzisz :P

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel na szybkości na ten moment kupię.Za robotę przy nim zabiorę się pewnie za jakiś czas.

Jedynie to zakupię teraz wtyczki by mieć już je na miejscu a nie kupować na szybko :)

 

EDIT:

Muszę też dorwać Amphenole na wtyk mini-jack. O dobrych końcówkach DIN muszę poczytać :)

Edytowane przez Pudel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że się napaliłeś :P? Ja od początku miałem vintage na szczęście i nie byłem pokrzywdzony tym nowym szajsem ;) , jakoś z tatą zaczęliśmy razem, ja kupiłem grundiga v1000 (mój pierwszy poważny wzmacniacz), mocny był skubany, bardzo mocny bas i wysokie a wycofana średnica, a ojciec kupił sobie pioneera sa-610 (też bardzo mocny bas i fajna średnica ale wycofane wysokie). Jeśli chodzi o pioneery blue line'y to wysokie modele nie różnią się jakoś specjalnie charakterem dźwięku od tych niskich modeli. Różnią się mocą i funkcjami tylko i może sceną w dźwięku, przestrzenią itd. ale charakter dźwięku jest ten sam ;). Grundigi v1000 i v2000 grają tak samo z tą różnicą że w v2000 za sprawą regulatora średnich da się wypchnąć średnicę do przodu, ale to ciągle nie to samo co taki starszy amplituner telefunkena (concertino, opus, hymnus itd.) To tak w ramach ciekawostki ;P.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amrowek: chyba Ci nie odpisałem :P

Na alledrogo licytuję Heco Phon 2 i pewnie je kupię. Wybór dla mnie dobry, tani i ciekawy bo nie są to kolumny wąskie a wysokie tylko niskie a bardziej pękate i takie mi pasują. Brzmieniowo myślę, że się nie zawiodę.

Ewentualnie zacznę szukać czegoś innego ale na pewno nie kupię nigdy "bogów Altusów". Zresztą ich ceny są jakieś kurde z kosmosu. Same budy kiedyś widziałem za 150 PLN. Toć to wystarczy wymiary znać i samemu to wyciąć. Trochę pracy i micha by się cieszyła z własnego wykonania :)

 

@Oskar:

Napaiłem się by coś w końcu kupić. Szanuję starą szkolę budowy sprzętu. Bo jest to sprzęt dla ludzi, z duszą i robiony na lata. Skoro wytrzymał z 30 lat to i wytrzyma kolejne 30 lat :D

Jeszcze ciekawi mnie model RR200 tak jak wcześniej pisałem. A skoro jest to jednak inne brzmienie niż Concerto to jeszcze bardziej mnie ten model interesuje. Chyba każdy z Nas wie, że źródło jest nawet ważniejsze od tego jakie kolumny się da.

 

Także no. czekam teraz aż mi Concerto przyjdzie a w międzyczasie zakupię kolumny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się nie zgodzę. Najważniejsze są kolumny każdy ci to powie. Tak samo jak słuchawki dadzą ci większą zmianę w brzmieniu całego toru niż wymiana samego wzmacniacza. W sprzęcie przyjęto przecież ze największą zmianę w brzmieniu daje zmiana kolumn/słuchawek a dopiero potem jest źródło. Także najpierw powinieneś kupić kolumny bo do kolumn powinno się dobierać wzmacniacz ale my robimy na odwrót :P ale znam ten sprzęt to cos Ci dobierzemy :P. Ja bym proponował pozostać wierny marce ;). Ogólnie paczki tfk dobrze grają z ampli tfk bo to są raczej jasne kolumny nie dociążone na dole. Z ciepło i basowo grającym concerto to się ładnie unormuje :). Ktos nie bez powodu to tak chyba robił :)...miał łeb ;).

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co osoba to inne podejście :-)

Osobiście przekonałem się ile daje zmiana źródła i pewnie masz rację co do kolejności wyboru ale jednak często źródło nie potrafi oddać tego co potrzebujemy bez względu na kolumny.

Z tfk co wg Ciebie jest godnego uwagi? :-)

PS

Nie wywołuj wilka (Wulkana) z lasu bo on na temat synergii w obrębie jednego producenta może pisać poematy :-D

 

jam Ci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż poszukam opinii o tym :)

Jak nie znajdę w PL to translator i niemieckie fora przeszukam :)

Heco po prostu mogą mnie wyjść sporo taniej w porównaniu do tych kolumn. Ewentualnie, wtopię kasę i no cóź... zacznę ryż jeść z vegetą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no kasza jest z warzywami takie 2w1 :D

te heco potarguj się może po za aledrogo będzie taniej

http://allegro.pl/heco-p-2302-sl-i5975239857.html

http://www.hifi-wiki.de/index.php/Heco_P_2302

jesli sa z początku produkcji to lipy nie będzie.

jeszcze jak byś miał mozliwośc renowacji skrzynek to uwazam że

http://s715.photobucket.com/user/hifigoodies/media/Sold/Heco%20P2302%20SL/DSC_0062.jpg.html

taki efekt zaskoczy nie jednego w połaczeniu z dźwiekiem

no chyba ze trafisz na B150/8 w oryginale

 

tudzież

http://olx.pl/oferta/kolumny-heco-120w-CID99-IDduRCf.html#2aa7f93fab

http://www.hifi-wiki.de/index.php/Heco_PCD-120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE nie nie i jeszcze raz nie :P! concerto się z heco nie zgra. Co jest warte uwagi z tfk? W naszym obrębie cenowym wiele nie podziałamy. Najlepiej szukać czegoś z głośnikami isophona...w tym przedziale cenowym :P. Z heco moim zdaniem będzie za dużo basu i za duża zmuła na dole. Te by były całkiem dobre ale oczywiście zawsze musi być jakiś haczyk...tylko odbiór osobisty http://olx.pl/oferta/kolumny-glosnikowe-firmy-telefunken-model-l-61-CID99-ID85k9n.html#0dc84defd6

 

Najlepiej by było jakbyś znalazł jakieś z 20cm niskotonowym isophona i papierowym wysokotonowym. Czasami udaje się to dostać za grosze. Nie piszę jakie modele bo szczerze to było tego jak dla mnie za dużo :P. Najlepiej jakby były na magnesach alnico.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e jesli gra cieplo a nie basowo to bedzie ok

 

Od kiedy granie basowe nie jest ciepłym graniem? TLX może i fajne ale moim zdaniem lepsze będą do tego concerto kolumny z okresu tl 70 albo w/w l-61. Te drugie telefunkeny to śmiecie od wieży. Pierwsze grundigi to nic specjalnego na pewno gorsze od takich tl70 labo l-61. Co do ostatnich grundigów to nie wiem w ogóle ciężko z opiniami na necie o nich, a w tych tfk starszych zgrywanie się z tfk jest sprawdzone :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar ,basu nie utożsamiał bym z ciepłym graniem

 

Pudel

ewentualnie te

http://olx.pl/oferta/kolumny-podlogowe-dual-100watt-markowy-sprzet-super-dzwiek-CID99-IDdEEGd.html?requestFromAd=1&track%5Bmessage_sent%5D=1&id_at=1769786767

 

tylko żeby ci nie uszkodzili w transporcie bo cena moze wzrosnąc.

całkiem inne niż heco , ale też bardzo zajefajnie,cos więcej napisze jak wrócą do mnie już po renowacji , wrzucę fotki i bedzie 2xDual 1xTelefunken :D

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej tak: "Moim zdaniem najlepiej by ci odpowiadały w kolejności (jeśli chodzi o brzmienie jakiego napisałeś że oczekujesz, czyli ciepłe z mocnym fundamentem na basie) od najbardziej do najmniej: oba modele concerto (miałem concerto i wpisuje się w te wymagania idealnie czyli mocne, ciepłe brzmienie), ca-10 i tr-350 będą grały podobnie bo są z podobnych lat i są podobne konstrukcyjnie i dopiero na samym końcu rr200 i ra200. Widzę że ten rr200 Ci się spodobał :) , ale to według mnie nie jest brzmienie jakiego oczekujesz. " Gdzie ja napisałem że utożsamiam ciepłe granie z basem? Poza tym to że coś gra ciepło nie oznacza że nie może grać bez basowo i odwrotnie. Akurat ten tfk gra ciepło z mocnym basem i tego nic nie zmieni. Nie zmieni się też moje zdanie że kolumny heco i ten concerto się razem nie zgrają. Nie wiem jak grają te duale ale jeśli są ciepłe to też raczej nie podejdą. Tutaj będzie trzeba chłodnych/jasnych i dosyć powściągliwych na basie kolumn, wysunięta średnica by nie zaszkodziła (moim zdaniem wysunięte średnie dają super efekt i będą powodować właśnie takie vintagowe granie).

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności