Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bilet w przeszłość pt. Tanie granie niesłychanie


amrowek

Rekomendowane odpowiedzi

Tpa jest baaardzo ciepło grającym scalakiem. Jeśli jest ci na nim za zimno to wątpię żeby w/w amplitunery były cieplejsze.

Tpa 3116 ma bardzo wysuniętą średnicę i przygaszone wysokie tony. To dodatkowo uwydatnia ten efekt ocieplenia dźwięku. Pokaż jakiego masz tego chińczyka na tpa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam tpa3116 od breeze audio ale ja mam zupełnie inna płytkę. Jesteś pewien że twój tak wygląda w środku? Mój wygląda tak. maxresdefault.jpg

 

Oczywiście jeszcze radiator do tego na tpa. Tutaj gościu ma ściągnięty akurat.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I on Ci gra chłodno? To już chyba cieplej się nie da. Ostatnio kupiłem z klasy D to https://allegro.pl/wzmacniacz-mocy-2-x-50w-tda-7492-i6943336105.html i gra to o wiele lepiej (przynajmniej moim zdaniem) niż tpa. Tylko że cieplej to to nie gra. Raczej bardziej neutralnie i bez podbarwień. Jak Ci tpa gra chłodno to raczej kolumny do wymiany bo wątpię żebyś znalazł dużo cieplejszy wzmak niż ten który masz teraz.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartissile byś chciał za tego Chińczyka?

Kusi mnie porównanie klas z kolumnami vintage :)

Edytowane przez GhalMaraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem za bardzo "porównanie klas z kolumnami vintage" ??? O co chodzi ?

13 godzin temu, bartiss napisał:

Jakiś z lapka hp, 19v 

To możesz też tego tda do niego podłączyć. Sam mam 19V i chyba jakieś 4,5A. Działa zarówno z tpa jak i z tda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, wygląd + funkcja radia bardzo mi leżą:) Jeżeli nie to co? Szczerze to nie chce już wynalazków tylko vintage, z perspektywy czasu jest to dobra inwestycja, nada 3020i pogoniłem za 230, cr620 za 320zł, a teraz...:)

Czy akai aa1020 zagra jak am2400?

Edytowane przez bartiss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2018 o 15:02, Oskar2905 napisał:

Nie rozumiem za bardzo "porównanie klas z kolumnami vintage" ??? O co chodzi ?

To możesz też tego tda do niego podłączyć. Sam mam 19V i chyba jakieś 4,5A. Działa zarówno z tpa jak i z tda.

 

Porównanie Akai AM-2400 z jakimś Chińczykiem w klasie D - oba podłączone do kolumn Canton vintage :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej tpa7492 gra lepiej. Sam żałuje że dopiero teraz znalazłem wpisy o tym tda. Nie kupiłbym tpa. Oczywiście cały polski net pisze o tpa a o tda ani słowa...tylko jedna krótka opinia że ktoś nie poleca i woli tpa (chyba ktoś był głuchy albo miał dziwne kolumny ? ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Posiadam kolumny a.r.e.s. na dosyć ciekawych głośnikach, wygląd paczek sugerował, że to linia transmisyjna jednak w środku trochę dziwnie to wygląda... Pomyślałem, żeby przerobić je na br lub prawdziwą linie, co myślicie? Starałem się uchwycić konstrukcje na zdjęciach:)

IMG_20181113_093547.jpg

IMG_20181113_093514.jpg

IMG_20181113_093828.jpgIMG_20181113_093621.jpgIMG_20181113_094422.jpgIMG_20181113_093521.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że to jest tak prosto coś przerabiać 😛 ? Tego się nie robi na pałę bo będzie tylko i wyłącznie gorzej. Nie za bardzo rozumiem z tych zdjęć jak jest zrobiony ten tunel...mógłbyś zrobić jakiś szkic poglądowy? Na zdjęciu to wygląda jakby wylot był skierowany w podłogę...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmieniłem Akai am-2400 na SMSL AD18.

Różnice są spore. Chińczyk ma zauważalnie więcej mocy (może to przez 4 Ohm kolumny, gdzieś czytałem że nowe wzmacniacze lepiej sobie z nimi radzą), lepszą separacje i bardziej zwarty, lepiej kontrolowany bas. Stereofonia na ogromny plus dla AD18.

Oszczędność miejsca i kabli ogromna, razem ze wzmacniaczem zniknął DAC SMSL m3 i wszystko zamknąłem w jednym urządzeniu.

Akai nie odchodzi całkiem w zapomnienie, jak przeniosę się do nowego biura to zabieram go ze sobą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności