Skocz do zawartości

Fostex TH500RP - wstęp do dyskusji


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że tak. Fostex, a w zasadzie Foster, robił słuchawki dla Denona i pewnie nadal robi, bo Denony D600 i D7100 też mają elementy wspólne z poprzednimi. Więc to nie jest dziwne, że elementy są zgodne z tym zastosowanymi w Denonach. Nie pisałem poprzedniego posta w tonie pretensji. Raczej ich podziwiam za pomysłowość. Unifikacja komponentów ma swoje niezaprzeczalne zalety dla producenta. A i dla użytkowników daje pewne możliwości, jeśli chodzi o potencjalną wymianę elementów. Przy czym tutaj mamy ewidentnie bardzo duży poziom zgodności komponentów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak. Fostex, a w zasadzie Foster, robił słuchawki dla Denona i pewnie nadal robi, bo Denony D600 i D7100 też mają elementy wspólne z poprzednimi. Więc to nie jest dziwne, że elementy są zgodne z tym zastosowanymi w Denonach. Nie pisałem poprzedniego posta w tonie pretensji. Raczej ich podziwiam za pomysłowość. Unifikacja komponentów ma swoje niezaprzeczalne zalety dla producenta. A i dla użytkowników daje pewne możliwości, jeśli chodzi o potencjalną wymianę elementów. Przy czym tutaj mamy ewidentnie bardzo duży poziom zgodności komponentów.

 

Kiedyś szukałem informacji i znalazłem tylko niepotwierdzone info że D600 i i 7100 nie robił już fostex ale też nie wiadomo dokładnie kto. Późniejszy wypust th600 i 900 raczej potwierdza dla mnie tą informację. Zgodność niektórych elementów o niczym nie świadczy bo podwykonawca tychże mógł zostać ten sam.

 

EDIT

 

1500 post!

confetti-girl.jpg

 

 

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiście, że tak. Fostex, a w zasadzie Foster, robił słuchawki dla Denona i pewnie nadal robi, bo Denony D600 i D7100 też mają elementy wspólne z poprzednimi. Więc to nie jest dziwne, że elementy są zgodne z tym zastosowanymi w Denonach. Nie pisałem poprzedniego posta w tonie pretensji. Raczej ich podziwiam za pomysłowość. Unifikacja komponentów ma swoje niezaprzeczalne zalety dla producenta. A i dla użytkowników daje pewne możliwości, jeśli chodzi o potencjalną wymianę elementów. Przy czym tutaj mamy ewidentnie bardzo duży poziom zgodności komponentów.

 

Kiedyś szukałem informacji i znalazłem tylko niepotwierdzone info że D600 i i 7100 nie robił już fostex ale też nie wiadomo dokładnie kto. Późniejszy wypust th600 i 900 raczej potwierdza dla mnie tą informację. Zgodność niektórych elementów o niczym nie świadczy bo podwykonawca tychże mógł zostać ten sam.

 

 

Nie wiem kto robił ostatecznie nowe Denony, ale wiele komponentów jest identycznych, tak samo jak sposób montażu. Wkręty itd. Identyczne jak te w poprzednich seriach, zresztą takie same jak na przytoczonych wcześniej zdjęciach.

Zresztą to nie ma znaczenia. Co do D2000 i nowych Fostexów, podobieństwo jest uderzające i to nie kwestia podwykonawców. Konstrukcja jest praktycznie ta sama, poza oczywiście wkładką i grillem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ciekawa dyskusja nt. tworzenia nowych modeli się wywiązała, trudno mi potwierdzać. Jednak chwycenie popcornu i patrzenie co się dzieje dalej jest super opcją :)

 

 

Dziękując MP3Store jak i wspaniałemu Hostowi spotkania przejdę do kilku słów o sprzętach, które nam udostępniono:

Kilka słów kluczowych o brzmieniu dla grajków:

AK380 - równowaga, dużo wszystkiego dobrego, głębia

Plenue D - lekkie, zwiewne, detaliczne

X7+K5 - (słuchałem tylko na R70x, jakoś tak wyszło) - ciekawe, równowaga, głębia

Questyle qp1r - bas, dobry bas, dużo basu

 

Słuchaweczki:

TH500RP - stosunek cena jakość nie oszołomił mnie zbytnio. Na moje ucho brakowało środka, a w górnych partiach panowała zawierucha i szaleństwo. Basik bardzo przyjemny, ale znacząco odstawał (w sensie jakości) od reszty pasma. W każdym razie słychać, że spodobają się wielu osobom. Po prostu nie mój gust :)

AK T1p - stosunek cena jakość, cóż.. to samo :P ale jak sobie przypomnę te poprzednie T1, to zaczynam rozważać, czy nie wrócić (a może przejść?) do stajni "Beyerdynamicowato AKowatej". Wreszcie brzmienie odchodzi od tej sztuczności z dziurami w paśmie i toksycznej góry, a zaczyna brzmieć jak zrównoważone detaliczne słuchaweczki

AK T5p - tu lekki zawód. Miałem okazję wcześniej słuchać zwykłych T5p, w których się zresztą zakochałem, za tą całościową równowagę (pomimo dziury, jak w wielu beyerach w paśmie 5kHz) i dobrą izolacje od otoczenia. Te w wersji AK, mały jakieś dziwnie sztywne pady, oczywiście grały wciąż dobrze, ale zdecydowanie bez tej magii. W porównaniu z AK T1p... trudno powiedzieć, ale jednak po dłuższym zastanowieniu wciąż wybrałbym T5p.

Audio-Technika R70x - cena/jakość super mega i w ogóle! Przypominają mi trochę HD800, oczywiście mniej detaliczną wersję i słabszą, ale wciąż o potężnej przestrzeni i tej muzykalności. Piasek jest, to fakt, ale na pewno można by go zredukować dobrym kabelkiem. Wiadomo, że nie ta liga, co wyższe prezentowane tu modele, ale na pewno warto się nimi interesować w tym przedziale cenowym. Musze przyznać, że Adele na spółkę z tymi słuchawkami i Fiio X7+K5... cudo :)

Oppo PM3 - w sumie krótko ich słuchałem, brzmieniowo nie powaliły mnie na kolana, środek i góra coś kulał. Jednak olbrzymią ich zaletą jest jakość wykonania - sprawiają wrażenie (mam nadzieję, że nie tylko wrażenie) solidnie i dokładnie wykonanych.

 

Na koniec muszę rzucić hasło - Cowon Plenue D (!) Super odtwarzacz, mały, świetna bateria, przyjemne detaliczne brzmienie, to czego oczekuję od empetrójki. Chyba znalazłem zastępcę dla mojego Colorfly C3 :) Zastanawia mnie tylko jakie bebechy ma ten Cowon? Ma ktoś jakieś info, bo wujek google trochę skąpi mi wiedzy?

 

 

Pragnę tylko napisać, że każdy jest głuchy na swój sposób, więc podkreślam, że moja wypowiedź nie jest jakimś arbitralnym wyrokiem na te sprzęty

 

 

Na koniec tak sobie rzucam HD800S:

http://www.superbestaudiofriends.org/index.php?threads/sennheiser-hd800s-measurements-unsanctionned.907/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bebechy Cowona Plenue D to jakaś tajemnica...

 

Mam wrażenie, że te Fostexy, podobnie do starszych orto potrzebują jednak elektrowni, bo z tego co piszecie, to chyba się jednak nie otworzyły/rozwinęły w pełni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bebechy Cowona Plenue D to jakaś tajemnica...

 

...

 

Zintegrowany kodek audio do urządzeń multimedialnych WM8998

https://www.cirrus.com/cn/pubs/proDatasheet/WM8998_v4.0.pdf

 

 

tutaj bebechy są:

http://www.8dpk.com/archives/view-653-6.html

 

A tak w ogóle, to widzę, że Fostexy to świetne słuchawki... do gadania o każdym innym sprzęcie, tylko nie o nich :)

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Zintegrowany kodek audio do urządzeń multimedialnych WM8998

https://www.cirrus.com/cn/pubs/proDatasheet/WM8998_v4.0.pdf

 

 

tutaj bebechy są:

http://www.8dpk.com/archives/view-653-6.html

 

A tak w ogóle, to widzę, że Fostexy to świetne słuchawki... do gadania o każdym innym sprzęcie, tylko nie o nich :)

 

 

Sławek, dałbym Ci druga łapkę w górę, ale się nie da :P

 

a w sumie się dziwić, że gadamy o innych? Dzięki życzliwości sklepu, mogliśmy sprawdzić wiele ciekawych modeli wartych skomentowania. Fostexy są dobre, zresztą trudno mówić, by w tej cenie były jakieś słuchawki złe. Poza tym dobrze wiedzieć jak wypadają na tle innych topowych modeli.

 

 

Fakt jest taki, że temat powinien być chyba w innym dziale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli TH500RP mają ten sam driver co T50RP i kosztują 3000zl to heheszki :) T50RP chodzą po 100 dolców, a w Polsce używki po 300-400zl się pojawiają. Nowki to chyba 500zl kosztują. Mozna sobie porzadnie zmodowac i pewnie zagrają lepiej niż stockowe TH500RP. Ja wiem że wygląd i konstrukcja inna, ale 6cio krotna różnica w cenie to imo gruba przesada i kto wie czy nie można by tego nazwać po prostu czystym zdzierstwem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat i dopiero teraz zauważyłem.

 

Co do konstrukcji pałąka, to rzeczywiście Fostex cały czas to samo tłucze, miałem w rękach D2000, D5000, D7000 i jak wpadły mi w ręce TH-X00 to dokładnie te same mechanizmy, tylko trochę bardziej kanciaste wykończenie elementów.

 

Przetwornik z T50rp naprawdę sporo potrafi, ale trzeba go konkretnie zasilić. Z grajków (sprawdzane z DX90) niby jest głośno, ale grają wtedy tak sobie i to już zmodowane (mniej zdampingowane = łatwiejsze w napędzeniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby nawet na wzmacniaczach portable i tych trochę lepszych grało to fajnie. Już wydawało mi się że nic nie brakuje ale dopiero duży kloc dał sobie radę.

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności