Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test odtwarzacza FiiO X7


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Przetestowany... na poprzednim FW. Własnie pojawił się nowy - wyeliminowano kilka błędów, aktualizacja wkrótce. Zmian w dźwięku nie słyszę (całe szczęście).

 

X7 (2900 zł) to flagowy DAP FiiO wyposażony w ekran dotykowy oraz Androida, a do tego DAC Sabre 9018S i wymienne moduły sekcji wzmacniacza.

FiiO tym razem weszło na bardziej hi-endowy, a tym samym przyszłościowy poziom. X7 to w końcu “dotykowiec” z łącznością Wi-Fi oraz obsługą serwisów strumieniujących muzykę. Urządzenie nie kusi tylko układem, wykonaniem i funkcjami, a także – paradoksalnie – ceną. W końcu X7 jest nadal tańszy niż AK100 II, czyli jeden z podstawowych odtwarzaczy Astell&Kern, który jednak nie oferuje aż tak rozbudowanych możliwości.

 

http://zakupek.pl/test/odtwarzacze/recenzja-fiio-x7/

 

1.jpg

Edytowane przez maciux
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X7 - 2899 zł, AK100 II - 3999 zł. Junior - 2299 zł.

 

Biorąc pod uwagę możliwości i brzmienie, to wolałbym X7 także od AK 120 II (7500 zł). Relacja jakość do ceny w X7 jest bardzo korzystna, tylko szkoda że go nie doszlifowali.

 

W sumie to patrząc po cenach hi-endów, to X7 to tanizna... ;)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak dobrze się słucha :)

 

Trochę niedoróbek jest, część już poprawiona - przygotuję jakiś mały apdejt.

 

W nowej wersji szybciej śmiga, już tak "smartfonowo". Walczę ze sterownikiem od DACa USB - niestety błąd w trakcie instalacji :(

 

Musisz uruchomić Windows z wyłączonym wymuszaniem podpisów sterowników (http://www.mamkomputer.info/windows-10-instalowanie-sterownikow-niepodpisanych-przez-microsoft/).

Przy korzystaniu ze stacji K5 trzeba powtórzyć instalację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X7 - 2899 zł, AK100 II - 3999 zł. Junior - 2299 zł.

 

Biorąc pod uwagę możliwości i brzmienie, to wolałbym X7 także od AK 120 II (7500 zł). Relacja jakość do ceny w X7 jest bardzo korzystna, tylko szkoda że go nie doszlifowali.

 

W sumie to patrząc po cenach hi-endów, to X7 to tanizna... ;)

jak ładnie rynek DAPów po cichu wchodzi na poziom psychologiczny > 3K PLN

 

ciekawe czy znajdą tylu ... aby się na tym pułapie marżowym utrzymać

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jednak dobrze się słucha :)

 

Trochę niedoróbek jest, część już poprawiona - przygotuję jakiś mały apdejt.

 

W nowej wersji szybciej śmiga, już tak "smartfonowo". Walczę ze sterownikiem od DACa USB - niestety błąd w trakcie instalacji :(

 

Musisz uruchomić Windows z wyłączonym wymuszaniem podpisów sterowników (http://www.mamkomputer.info/windows-10-instalowanie-sterownikow-niepodpisanych-przez-microsoft/).

Przy korzystaniu ze stacji K5 trzeba powtórzyć instalację...

 

 

Dzięki za info. W międzyczasie właśnie doczytałem... Z tego co pamiętam, sterowniki będą tylko na czas uruchomienia w trybie bez podpisów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jednak dobrze się słucha :)

 

Trochę niedoróbek jest, część już poprawiona - przygotuję jakiś mały apdejt.

 

W nowej wersji szybciej śmiga, już tak "smartfonowo". Walczę ze sterownikiem od DACa USB - niestety błąd w trakcie instalacji :(

 

Musisz uruchomić Windows z wyłączonym wymuszaniem podpisów sterowników (http://www.mamkomputer.info/windows-10-instalowanie-sterownikow-niepodpisanych-przez-microsoft/).

Przy korzystaniu ze stacji K5 trzeba powtórzyć instalację...

 

 

Dzięki za info. W międzyczasie właśnie doczytałem... Z tego co pamiętam, sterowniki będą tylko na czas uruchomienia w trybie bez podpisów?

 

 

Nie do końca rozumiem pytanie, ale uruchomienie w tym trybie jest tylko jednorazowe (do czasu ponownego uruchomienia systemu) - na czas instalacji sterowników, a potem przy normalnym uruchamianiu wszystko już działa ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna recenzja..kupujac x5 pamiętam, że nie mogłem się zdcydować czy wybrać muzykalność x5 czy panowanie nad dzwiękiem dx90. W x7 mógłbym mieć to co chciałem ;)

 

Tak średnio... Żeby uzyskać muzykalność na X7 musisz jeszcze znaleźć dobrą synergię ze słuchawkami i to z nich ta muzykalność musi popłynąć:)

Ale recenzja dobra - w końcu mogę się chyba w pełni zgodzić z maciuxem:) i ciągle nie mogę polubić dźwięku FiiO - tej właśnie lekkiej sztuczności, braku organiczności. Jest jednak nadzieja w nadchodzącym module wzmacniającym - pierwsze wrażenia na head-fi są bardzo dobre i pochodzą ze sprawdzonego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak średnio... Żeby uzyskać muzykalność na X7 musisz jeszcze znaleźć dobrą synergię ze słuchawkami i to z nich ta muzykalność musi popłynąć:).

Myślałem o moich pm3

Edytowane przez Pasha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usiadłem znowu do tych sterowników na Windows 10. W zaawansowanym trybie uruchamiania system nie widzi klawiatur - sprawdzałem trzy pod USB, nie mogę wybrać odpowiedniej opcji. Nie wiem kto mnie bardziej wkurza FiiO czy Microsoft.

 

Edit: może to przez fast boot UEFI - za chwilę się przekonam.

 

Edit2: To było to, mój błąd - oficjalnie przepraszam FiiO i MS.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać że zakłócenia związane z Wi-Fi/BT nie są regułą, mój egzemplarz jest cichy

 

Wąskim gardłem X7 jest AM1, z K5 i z E12A gra zdecydowanie lepiej, nowy moduł AM2 jest porównywany z E12A - różnice w stosunku do AM1 są znaczące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problemem są głównie niskoohmowe doki - na skutecznych "nauchach" 25-32 Ohmy prawie tego nie słychać.

 

mykupyku, czy na FLC8s również nie słychać? Sam sprawdzałem Tidala, ale słyszałem także zakłócenia po prostu korzystając z sieci w trakcie słuchania muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problemem są głównie niskoohmowe doki - na skutecznych "nauchach" 25-32 Ohmy prawie tego nie słychać.

 

mykupyku, czy na FLC8s również nie słychać? Sam sprawdzałem Tidala, ale słyszałem także zakłócenia po prostu korzystając z sieci w trakcie słuchania muzyki.

 

Co prawda nie do mnie skierowane pytanie:), ale....

Na FLC8s słychać wyraźnie, ale nie zawsze - nasila się przy słabnącej sile sygnału WiFi, przy sprzyjających warunkach nie słychać.

Na Flare Audio R2A/R2pro cisza niezależnie od siły sygnału.

Na Cardas A8 słychać wyraźnie, na Earsonics Velvet cisza.

 

FiiO przyjmuje jako wadliwe tylko te jednostki, na których zniekształcenia słychać na dowolnych nausznych słuchawkach (sprawdzałem tylko na Meze 99 i cisza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie problemem są głównie niskoohmowe doki - na skutecznych "nauchach" 25-32 Ohmy prawie tego nie słychać.

 

mykupyku, czy na FLC8s również nie słychać? Sam sprawdzałem Tidala, ale słyszałem także zakłócenia po prostu korzystając z sieci w trakcie słuchania muzyki.

 

Co prawda nie do mnie skierowane pytanie:), ale....

Na FLC8s słychać wyraźnie, ale nie zawsze - nasila się przy słabnącej sile sygnału WiFi, przy sprzyjających warunkach nie słychać.

Na Flare Audio R2A/R2pro cisza niezależnie od siły sygnału.

Na Cardas A8 słychać wyraźnie, na Earsonics Velvet cisza.

 

FiiO przyjmuje jako wadliwe tylko te jednostki, na których zniekształcenia słychać na dowolnych nausznych słuchawkach (sprawdzałem tylko na Meze 99 i cisza).

 

 

ja mam szczęście - jest cisza na FLC8s - tylko, że u mnie jest wszędzie w domu silny sygnał WiFi - a jak gdzieś był słaby to go wzmocniłem

edit: na jednej kresce też jest cisza, jak sąsiadka milczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: na jednej kresce też jest cisza, jak sąsiadka milczy

Sobie teraz wyobraziłem jak wbijasz do mieszkania sąsiadki w słuchawkach, a gdy ona zaczyna protestować przykładasz jej palec do ust i szepczesz "Ciiiiiii..." ;)

 

Na moim X7 cisza na wszystkim co miałem okazje testować (SE315 i SE425 to chyba najczulsze co mam) ale ja używam dedykowanego AP klasy biznesowej do WiFi więc siłę jak i jakość sygnału mam na najwyższym poziomie. Jedyne kiedy słyszę jakieś zakłócenia to kiedy X7 loguje się do sieci (pierwsze negocjacje łączności WiFi są zazwyczaj wykonywane z najwyższą mocą). Po tych paru pierdnięciach cisza. Sprawdzałem nie tylko streaming muzyki ale i intensywny transfer plików podczas odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

U mnie problemem są głównie niskoohmowe doki - na skutecznych "nauchach" 25-32 Ohmy prawie tego nie słychać.

 

mykupyku, czy na FLC8s również nie słychać? Sam sprawdzałem Tidala, ale słyszałem także zakłócenia po prostu korzystając z sieci w trakcie słuchania muzyki.

@ Maciux , co sadzisz o x7 z fidelio x2 ? bedzie przestrzennie i detalicznie ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności