Skocz do zawartości
  • 0

Zmiana słuchawek � potrzebna?; słuchawki + źródło


kowalucha

Pytanie

Cześć wszystkim,

 

Obecnie mam taki zestaw:

FiiO e07k
Sennheiser HD555

Moim największym problemem (i wadą) jest to, że nie słucham Flaców. Jest to problem dość złożony. Po pierwsze lubię serwisy streamingowe, i o ile ten problem jest do przejścia, bo Tidal (?) oferuje bezstratny format, to drugim problemem jest to, że mam internet z limitem. W związku z czym nie jestem w stanie pobierać dużej ilości danych. Trzecim aspektem jest to, że używam Mac'a jako 'daily drivera', a Flac'i nie są natywnie obsługiwane.
Co do mojego zestawu – jestem zadowolony, jednak jest pare aspektów, które chciałbym zmienić. Hd555 bardzo nadają się do muzyki z instrumentów, rocka, ale odnoszę wrażenie, że nie radzą sobie zbyt dobrze z elektroniką. FiiO o ile nieźle daje sobie rade z napędzaniem tych słuchawek, to wydaję mi się, że przyciął trochę scenę. Wszystko jest raczej zbite i blisko siebie.
Dochodząc do meritum mojego postu. Czy, w moim przypadku, warto zmieniać zestaw, dopóki wszystko działa? Czy inwestując w lepsze słuchawki i/lub źródło wyczuję jakąś poprawę, a może tylko lekką zmianę charakterystyki dźwięku, zakładając, że nie przerzucę się na Flaci. Uznaje za ważne dodać to, że korzystam z Apple Music które używa, a przynajmniej mi się tak wydaje, innego formatu dźwieku niż MP3. Może jest to nawet coś mało skompresowanego? Jeżeli chodzi o ewentualną zmianę, to przede wszystkim chciałbym zostać z słuchawkami otwartymi. Głównie dla wygody i szerokości sceny.

Dzięki za każdą odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Słuchasz muzyki a nie formatu, dobre mp3 też jest dobre. Bardziej się liczy mastering niż format kompresji.

 

Na twoim miejscu zacząłbym od modyfikacji HD555 na HD595, jeśli nadal przestrzeń nie będzie pasować to w pierwszej kolejności winiłbym e07k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zapomniałem dopisać, że mod jest już wykonany. Z jednej strony podoba mi się mobilność e07k, ale z drugiej mogę go sobie przecież zostawić a do stacjonarnego użycia kupić coś innego. Co więc polecasz, żeby dać Hd555 więcej mocy? Niestety, wszystko na PCI odpada, potrzeba rozwiązania USB.
Co do przestrzeni samych 555 to odpowiada mi ona jak najbardziej, pod innymi źródłami w słuchawkach aż hula wiatr. ;)

@Edit – w przyszłości i tak będę musiał zmienić moje 555, zaczynają już pękać, welur się wytarł, ale i tak jestem zdumiony wytrzymałością ;)

Edytowane przez kowalucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak wiem, ale nie ogarnianie Flaców natywnie jest problemem, poza tym opisałem jeszcze inne kwestie i FLACi dla mnie są po prostu niedostępne. ;)

Edit: @TrueFaith W takim razie nie wiadomo, czy źródło które podałeś cokolwiek zmieni.

Edytowane przez kowalucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możliwe że nie będzie różnicy, ale skoro mówisz że e07k zmniejsza przestrzeń względem każdego innego źródła a Prodigy Cube ją zauważalnie zwiększył względem integry czy też Xonara DX to myślę że będzie na plus. Ale ręki nie dam uciąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie ogarnie natywnie, ale natywny dla maca jest bezstratny ALAC. Oba formaty sa bezstratne, wiec chyba bez wiekszego bolu mozesz zrobic konwersje z FLAC na ALAC. Jak odtwarzalem na Touch 4G to robilem w ten sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak chcesz mieć trochę więcej łupnięcia w elektronice, to polecam swoje ulubione DT990 Pro. Ja mam 250 Ohm, nie wiem, czy FiiO sobie z tym poradzi, z Cube grają już fajnie. Są też wersje o niższej impedancji, ale ja osobiście ich nie słuchałem. Używane DT990 Pro można kupić za ok. 400, można też trafić trochę taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja również za dt990. Ale z e07 będzie na styk.

Nie do końca zrozumiałem co oprócz powiększenia sceny chcesz uzyskać? Strojenie bardziej w fałkę?

Jeśli chcesz spróbować rozjaśnionego, przestrzennego grania - akg k612 pro. Jeśli jednak mięso jest ważne -dt990 pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie sam do końca nie wiem czego chcę – znaczy sceny poszerzyć bardzo się nie da, jako że HD555 są już dość szerokie, a słucham elektroniki, a tam raczej wszystko zbite. Potrzebuję po prostu coś, co lepiej będzie grało z muzyką elektroniczną, nie koniecznie 'mięso'. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Osobiście zamiast zmieniać źródło kupiłbym jakiś tani wzmacniacz słuchawkowy, który da więcej prądu niż z usb. Coś niedrogiego.

 

Druga sprawa - kup sobie inne słuchawki, najlepiej coś od Takstara/Superluxa - tanio a przynajmniej sprawdzisz czego szukasz. Ja miałem HD555 lata temu, nie miałem do nich żadnego wzmacniacza i zawsze miałem problemy z basem - nie był głęboki, musiałem go podbijać. HD555 grały mi jak za mgłą. Nie wiem ile w nich zmieni wzmacniacz.

 

Do elektroniki kup inne słuchawki, HD555 raczej są do innej muzyki. Po taniości fajne są SL HD669, HD-330. One mają dobry wykop a nie kosztują fortuny. HD669 zagrają prawie ze wszystkiego, wzmacniacz nie jest niezbędny.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie mam od lat HD555 ale zdecydowanie jest to możliwe. Takie Takstar TS-671 spokojnie mogą konkurować nawet z HD650, wg mnie. Za cenę poniżej 200 zł warto kupić.

Gdzieś na head-fi czytałem opinię, że TS-671 są o wiele lepsze od HD555. Sam porównywałem je z HD650 na tranzystorze, na kilku źródłach. Raz grały lepiej od Sennheiserów, raz trochę gorzej. Różnica w cenie nie odzwierciedla różnicy w jakości, wg mnie nie ma co patrzeć czy to chińczyk tylko jak to gra.

 

Co do superluxów, HD669 mam i polecam, bardzo fajne słuchawki, często mam je na głowie mimo DT-150 pod ręką. HD-330 to klasa niżej (wg mnie) od wspomnianych wcześniej słuchawek, nadrabiają wyglądem i relaksującym brzmieniem - może się podobać na początku.

 

HD555 wspominam jako bardzo wygodne słuchawki, moje miały pęknięty pałąk i sprzedałem je w okolicach 2011 roku za 130 zł z powodu braku funduszy na alkohol (juwenalia), teraz żałuję ;)

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności