Skocz do zawartości

wzmacniacz stereo poszukiwany


amrowek

Rekomendowane odpowiedzi

OK dzięki - w ogóle to widzę, że aukcja tego PMA-770 się skończyła i wyskakuje jakiś link z 510.

Oczywiscie wiem, że dwa wejscia phono to jedno pod MM, a drugie pod MC - oświeciłem kolegę :)

On się napalił konkretnie na ten PMA-770, ale pewnie może być coś innego vintage z dwoma wejściami phono, w cenie do 600 zł i w srebrnej obudowie (taka jego fanaberia - cóż poradzić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie Panowie na Denona PMA-770:

 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5982093987&reco_id=a6d67939-d558-11e5-9d6e-027f8d968121&ars_rule_id=201

 

Od razu wyjaśniam, że ma być dla kolegi, nie dla mnie (zależy mu, żeby były dwa wejścia phono).

Podałeś link do 510 :P

OK dzięki - w ogóle to widzę, że aukcja tego PMA-770 się skończyła i wyskakuje jakiś link z 510.

Oczywiscie wiem, że dwa wejscia phono to jedno pod MM, a drugie pod MC - oświeciłem kolegę :)

On się napalił konkretnie na ten PMA-770, ale pewnie może być coś innego vintage z dwoma wejściami phono, w cenie do 600 zł i w srebrnej obudowie (taka jego fanaberia - cóż poradzić).

Ogólnie pma-770 to to samo (lub bardzo podobne) co pma-777, 757 przynajmniej z tego co widać ze zdjęć na necie.

Z tymi dwoma wejściami phono to chodzi o to że mają być na 2 rodzaje wkładki czy potrzebuje 2 wejść phono bo ma 2 gramofony (nawet z tą samą wkładką)?

 

Tak na marginesie...fajny nie :P ??? http://allegro.pl/tesla-azs-217-wzmacniacz-2x25w-hi-end-vintage-7-kg-i5990445570.html

 

Edit spełnia wymagania i ma 2 wejścia phono tylko że to już naprawdę stary wzmacniacz :P i nie wiem jak gra http://allegro.pl/grundig-sv-85-i5982685442.html

 

ta seria sonego była nazywana mac killers ile w tym prawdy nie wiem :Phttp://allegro.pl/wzmacniacz-sony-ta1150-rarytas-madeinjapan-wintage-i5989792715.html#thumb/5

 

Podałem tylko przykłady nie czytałem opisów także przeczytaj opisy tych aukcji bo nie wiem czy z tymi sprzętami wszystko ok.

Edytowane przez Oskar2905
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Tesla ładnie ma skorodowane śruby :-D

Można się obawiać czy przypadkiem ostanie lata nie siedział gdzieś w piwnicy.

 

jam Ci...

Napisałem tylko że fajny nie że polecam ;) sam bym go nie kupił skoro mam lepszy sprzęt :P.

@Pudel żeś se do sygnaturki dopisał :P

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tfk ra200/rr200 ma końcówkę na tranzystorach. W sekcji tunera w każdym amplitunerze (nawet w wiekszosci ampli z lat 70) znajdziesz scalaki. W dualu masz stk na końcówce czyli nienaprawialne scalaki. O ile sekcja tunera raczej się w takim amplitunerze nie zepsuje to końcówki mocy na stk się psują i to często. Ja bym polecał w tym budżecie jakiś wzmacniacz (nie amplituner) denona/yamahe/harmana kardona bo te wzmaki sa tanie a mają sporą moc potrzebną do napędu podłogówek i nagłośnienia takich 30m2. Generalnie musisz szukac wzmacniacza od 30-40wat wzwyż i jakiś podłogowych kolumn. Z denona fajną i tanią serią jest pma-7xx np. pma-757. Z yamahy to seria a lub wczesne modele z serii ax (np. ax500/ax700 wczesne modele łatwo rozpoznać po "półeczce" nad regulatorami późniejsze modele mają już "gładki" front). Z harmana to różnie wstaw na forum jak Ci coś wpadnie w oko.

 

A ten nadał by się ?

 

http://allegro.pl/wzmacniacz-yamaha-ax-530-ceniony-model-i5962631193.html

 

to chyba ten z "półeczką" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tfk ra200/rr200 ma końcówkę na tranzystorach. W sekcji tunera w każdym amplitunerze (nawet w wiekszosci ampli z lat 70) znajdziesz scalaki. W dualu masz stk na końcówce czyli nienaprawialne scalaki. O ile sekcja tunera raczej się w takim amplitunerze nie zepsuje to końcówki mocy na stk się psują i to często. Ja bym polecał w tym budżecie jakiś wzmacniacz (nie amplituner) denona/yamahe/harmana kardona bo te wzmaki sa tanie a mają sporą moc potrzebną do napędu podłogówek i nagłośnienia takich 30m2. Generalnie musisz szukac wzmacniacza od 30-40wat wzwyż i jakiś podłogowych kolumn. Z denona fajną i tanią serią jest pma-7xx np. pma-757. Z yamahy to seria a lub wczesne modele z serii ax (np. ax500/ax700 wczesne modele łatwo rozpoznać po "półeczce" nad regulatorami późniejsze modele mają już "gładki" front). Z harmana to różnie wstaw na forum jak Ci coś wpadnie w oko.

 

A ten nadał by się ?

 

http://allegro.pl/wzmacniacz-yamaha-ax-530-ceniony-model-i5962631193.html

 

to chyba ten z "półeczką" ?

 

Tak to ten z "półeczką" :P. A co byś powiedział na jakiś ruski wzmacniacz (tak mi jeszcze to wpadło do głowy ;) ). Ruskie były tak zbudowane że wzmacniacz 20watowy wyglądał jak 100 watowy ;) tylko coś takiego znaleźć...musiałbyś polować. Wzmacniacz był by tani i pancerny (to na pewno) bo ruskie/ukraińskie wzmacniacze były zbudowane jak T-34 :). Ta yamaha też może być ostatecznie ;).

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tfk ra200/rr200 ma końcówkę na tranzystorach. W sekcji tunera w każdym amplitunerze (nawet w wiekszosci ampli z lat 70) znajdziesz scalaki. W dualu masz stk na końcówce czyli nienaprawialne scalaki. O ile sekcja tunera raczej się w takim amplitunerze nie zepsuje to końcówki mocy na stk się psują i to często. Ja bym polecał w tym budżecie jakiś wzmacniacz (nie amplituner) denona/yamahe/harmana kardona bo te wzmaki sa tanie a mają sporą moc potrzebną do napędu podłogówek i nagłośnienia takich 30m2. Generalnie musisz szukac wzmacniacza od 30-40wat wzwyż i jakiś podłogowych kolumn. Z denona fajną i tanią serią jest pma-7xx np. pma-757. Z yamahy to seria a lub wczesne modele z serii ax (np. ax500/ax700 wczesne modele łatwo rozpoznać po "półeczce" nad regulatorami późniejsze modele mają już "gładki" front). Z harmana to różnie wstaw na forum jak Ci coś wpadnie w oko.

 

A ten nadał by się ?

 

http://allegro.pl/wzmacniacz-yamaha-ax-530-ceniony-model-i5962631193.html

 

to chyba ten z "półeczką" ?

 

Tak to ten z "półeczką" :P. A co byś powiedział na jakiś ruski wzmacniacz (tak mi jeszcze to wpadło do głowy ;) ). Ruskie były tak zbudowane że wzmacniacz 20watowy wyglądał jak 100 watowy ;) tylko coś takiego znaleźć...musiałbyś polować. Wzmacniacz był by tani i pancerny (to na pewno) bo ruskie/ukraińskie wzmacniacze były zbudowane jak T-34 :). Ta yamaha też może być ostatecznie ;).

 

 

Kiedyś kolega miał coś takiefo ruskiego majk albo majak sie to nazywało, popatrzę za czzymś takim też. Chociaż ta yamaha wygląda też całkiem solidnie, przynajmniej z zewnątrz. Przynajmniej wiem co szukać mniej wiecej a czego sie wystrzegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Tfk ra200/rr200 ma końcówkę na tranzystorach. W sekcji tunera w każdym amplitunerze (nawet w wiekszosci ampli z lat 70) znajdziesz scalaki. W dualu masz stk na końcówce czyli nienaprawialne scalaki. O ile sekcja tunera raczej się w takim amplitunerze nie zepsuje to końcówki mocy na stk się psują i to często. Ja bym polecał w tym budżecie jakiś wzmacniacz (nie amplituner) denona/yamahe/harmana kardona bo te wzmaki sa tanie a mają sporą moc potrzebną do napędu podłogówek i nagłośnienia takich 30m2. Generalnie musisz szukac wzmacniacza od 30-40wat wzwyż i jakiś podłogowych kolumn. Z denona fajną i tanią serią jest pma-7xx np. pma-757. Z yamahy to seria a lub wczesne modele z serii ax (np. ax500/ax700 wczesne modele łatwo rozpoznać po "półeczce" nad regulatorami późniejsze modele mają już "gładki" front). Z harmana to różnie wstaw na forum jak Ci coś wpadnie w oko.

 

A ten nadał by się ?

 

http://allegro.pl/wzmacniacz-yamaha-ax-530-ceniony-model-i5962631193.html

 

to chyba ten z "półeczką" ?

 

Tak to ten z "półeczką" :P. A co byś powiedział na jakiś ruski wzmacniacz (tak mi jeszcze to wpadło do głowy ;) ). Ruskie były tak zbudowane że wzmacniacz 20watowy wyglądał jak 100 watowy ;) tylko coś takiego znaleźć...musiałbyś polować. Wzmacniacz był by tani i pancerny (to na pewno) bo ruskie/ukraińskie wzmacniacze były zbudowane jak T-34 :). Ta yamaha też może być ostatecznie ;).

 

 

Kiedyś kolega miał coś takiefo ruskiego majk albo majak sie to nazywało, popatrzę za czzymś takim też. Chociaż ta yamaha wygląda też całkiem solidnie, przynajmniej z zewnątrz. Przynajmniej wiem co szukać mniej wiecej a czego sie wystrzegać.

 

Wstawiaj na forum linki może będę znał sprzęt to coś napiszę o nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

http://allegro.pl/grundig-sv-85-i5982685442.html

 

ta seria sonego była nazywana mac killers ile w tym prawdy nie wiem :Phttp://allegro.pl/wzmacniacz-sony-ta1150-rarytas-madeinjapan-wintage-i5989792715.html#thumb/5

 

Podałem tylko przykłady nie czytałem opisów także przeczytaj opisy tych aukcji bo nie wiem czy z tymi sprzętami wszystko ok.

 

Dziekuję - ten Sony gra tylko na słuchawkach i potencjometry trzeszczą, więc nie bede rekomendować koledze, resztę zapodam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... myślę, że wygląd odegrał tutaj niemałą rolę. Szczerze mówiąc trudno powiedzieć - kolega obecnie jest na Słowacji :)

A coś nie tak z tym PMA-770? Scalaki?

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... myślę, że wygląd odegrał tutaj niemałą rolę. Szczerze mówiąc trudno powiedzieć - kolega obecnie jest na Słowacji :)

A coś nie tak z tym PMA-770? Scalaki?

Nie, to bardzo podobny model do serii pma-7x7 . Po prostu przy zakupach czegokolwiek nie warto być takim krótkowzrocznym ;)

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - cóż - teraz to jego wzmak = jego problem ;)

Za dwa tygodnie ma dać jakiś feedback dot. tego wzmaka - na innym forum (muzycznym, nie audio) - wtedy też się tutaj podzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko napiszę, ze na tamtym forum gorąco polecał mu tego PMA-770 innu uzytkownik, który kiedyś takowy wzmacniacz posiadał. Chwalił się, że miał w zyciu kilkadziesiąt róznych wzmacniaczy, więc na pewno ma większe doswiadczenie niż ja (u mnie tylko 4: Unitra Fonica PW-7020, Technics SU-VZ320, Onyko Integra A8670 i obecnie Rotel RA-840BX2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć (czytając Twoje posty), że też miałeś sporo - ale nie udzielasz się na tamtym forum ;)

Tamto forum jest typowo muzyczne - dot. głównie rocka i jazzu z lat 50-60-70-tych - ale nie tylko, zatem wątek traktujący o hardware jest tam traktowany marginalnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć (czytając Twoje posty), że też miałeś sporo - ale nie udzielasz się na tamtym forum ;)

Tamto forum jest typowo muzyczne - dot. głównie rocka i jazzu z lat 50-60-70-tych - ale nie tylko, zatem wątek traktujący o hardware jest tam traktowany marginalnie ;)

Dobrze jest mieć takie forum bo ono daje trochę inną perspektywę patrzenia na sprzęt, oni się cieszą muzyką. My tu mamy jobla na punkcie sprzętu, a oni to bardziej zdrowe podejście :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest mieć takie forum bo ono daje trochę inną perspektywę patrzenia na sprzęt, oni się cieszą muzyką. My tu mamy jobla na punkcie sprzętu, a oni to bardziej zdrowe podejście :P.

 

Owi "oni" to też ja :) Nie jestem sprzętowcem, chcę przede wszystkim, żeby się nie psuł, a także, by nie psuł przyjemności słuchania muzyki (przez nieprzyjemne brzmienie - co jest pojęciem subiektywnym) - reasumując jak słucham, zapominam o sprzęcie i liczy się tylko muzyka. Dlatego tylko szukam porad na takich forach, jak to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu to co niketórzy mają zaj...na temat sprzetu

http://forum.vintage-audio-laser.com/galerie-photos/topic56-1460.html

 

szczególnie jeden regalik mi się podoba a włąściwie zawartość jego półek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu to co niketórzy mają zaj...na temat sprzetu

http://forum.vintage-audio-laser.com/galerie-photos/topic56-1460.html

 

szczególnie jeden regalik mi się podoba a włąściwie zawartość jego półek

Zgadza się tylko że to francuskie forum a francuz mówiący po angielsku to rzadkość :) już niejednokrotnie trafiałem na to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności