Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

wzmacniacz stereo poszukiwany


amrowek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie o to mi chodziło, mówiłeś coś że jest "dotykowy" w co mi się nie chce wierzyć. Czy pod panelem jest jeszcze jakieś pcb w które wchodzi to plastikowe coś idące od isostata? Jak dla mnie to zwykły isostat taki jak w ra200. Amrowek nie pieprz głupot ;).

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wlasnie nie zaskakuje tak jak w RA 200, tam jest on-off a tu jak by on-on, jak się go właczy nie ma mozliwości wyłaczenia napiecia chyba ze się wtyczke wyciagnie. Ta biała przedłużka tego isostatu wychodzi na zewnatrz.

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok panowie

okazuje się zę ten typ tak ma czyli nie jest to on-off, tylko off

a wiec radio włącza sie przyciskiem FM a wyłącza się tym isistatem.

działa gra i buczy

ps

w tfk też słysze trafo z bliska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Odświeżam temat, ponieważ ostatnio otrzymałem za darmo w dobrym stanie głośniki JVC sp-X440 i chciałbym do nich dokupić wzmacniacz. Kwota jaką chce przeznaczyć to max 300 zł.

Interesuje mnie wzmacniacz o ciepłej sygnaturze biorąc pod uwagę charakterystykę głośników https://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.otofotki.pl%2Fimg12%2Fobrazki%2Fdr3521_5.JPG&imgrefurl=http%3A%2F%2Fallearchiwum.pl%2Fjvc_spx440_swietne_kolumny_podstawkowe-1009839255.html&docid=4EuHJG7dkIaYNM&tbnid=obVMBWIBVXfbxM%3A&w=922&h=646&bih=945&biw=1920&ved=0ahUKEwiIlbnroZjMAhWHBSwKHXGHCDcQxiAIBSgD&iact=c&ictx=1.( chciałbym o ile jest to możliwe podciągnąć subbas ) Źródłem do zestawu jest aim 808 + ew. espressivo jako bufor.

 

Głośniki były testowane wieży sony mhc-bx3 ( dźwięk suchy, brakowało dociążenia), oraz wieży technics SH-EH750 ( dół dużo lepszy bardziej mięsisty, reszta nie grała z racji wbudowanej zwrotnicy)

 

Przeglądając ten wątek i biorąc pod uwagę dostępność moje typy to:

 

Yamaha AX-500

Denon PMA-500V

Aiwa XA-003

Harman Kardon HK 620

 

Pytanie, który z wymienionych będzie najcieplejszy. Ew. proszę o inne propozycje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie takiego tfk jak ma Pudel i sprawa załatwiona będzie :P Ten to ma bas (subbas też i to spory :D ) i bardzo ciepło brzmi. Ile masz metrów do nagłośnienia? Z tych co podałeś to:

-yamaha na pewno nie jest ciepła (raczej chłodna z wykopem)

-denon też nie jest ciepły raczej neutralny z wykopem

-aiwą bym się nie interesował bo to taki sprzęt...no nie wiem jak to ująć bardzo budżetowy chyba pasuje

-hk 620 to wzmacniacz neutralny ale to samo co aiwa czyli to budżetówka.

Ja bym na twoim miejscu (o ile akceptujesz DIY) zrobił sobie gainclona i było by po problemie.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do nagłośnienia 15 m2. Co do DIY mam za mało czasu/umiejętności, aby wchodzić w ten temat. Wolałbym coś gotowego.

Pytanie czy tego typu rozwiązanie http://allegro.pl/uniamp150v2-2x120w-lepszy-niz-gainclone-i6125465135.html jest warte swojej ceny.

Zastanawiałem się również nad tfk rr-200. Pytanie czy ma podobną charakterystykę do modelu Ra-200 ?

 

Niestety na tą chwile nie znalazłem dostępnego Telefunken Concerto 4530. Prosiłbym o inne propozycje.

Edytowane przez Marakas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do nagłośnienia 15 m2. Co do DIY mam za mało czasu/umiejętności, aby wchodzić w ten temat. Wolałbym coś gotowego.

 

Pytanie czy tego typu rozwiązanie http://allegro.pl/uniamp150v2-2x120w-lepszy-niz-gainclone-i6125465135.html jest warte swojej ceny.

 

Zastanawiałem się również nad tfk rr-200. Pytanie czy ma podobną charakterystykę do modelu Ra-200 ?

 

Niestety na tą chwile nie znalazłem dostępnego Telefunken Concerto 4530. Prosiłbym o inne propozycje.

Kto mówił że musisz kupować DIY do złożenia? Kupujesz sobie wzmacniacz DIY w takiej formie jak ten uniamp z linku. Uniampa miałem, nawet za darmo bym go nie tknął więcej. Jeden z najgorszych wzmacniaczy jaki miałem. Tfk rr200 to ra200+część radiowa. Tylko że w tych starych amplitunerach te wskaźniki od częstotliwości się przepalały. Na 99% ten wskaźnik albo będzie na wykończeniu albo już się przepalił (na 99% pisałem o tym wcześniej już). Tak ci się spieszy z tym sprzętem? Poczekaj chwilę jak się jakiś taki tfk concerto/concertino albo jakiś z tych lat pojawi. W sprzęcie audio jest tak samo jak z samochodami. Nie kupuje się tego co jest dostępne teraz tylko czeka na coś odpowiadającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxman i sanyo mają ceny z sufitu, Tfk ta 350 to sprzęt "po naprawie" co przeważnie nic dobrego nie oznacza. RA200 ma ułamaną gałkę od volume co go moim zdaniem wyklucza (na 100% nikt nie chce nie oryginalnego wzmacnicza).

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w RA 200 wymiana potka cena w graniach 40 pln zawsze można poszukać oryginału

To ty chyba nie wiesz co tam siedzi za potencjometr. Oczywiście można "podrutować" żeby działało, ale nie taki ma to chyba sens?

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba ze każdy był produkowany tylko i wyłącznie w jednym egzemplarzu

O co Ci chodzi??? Można ewentualnie wymienić na potka z wyprowadzeniami loudness u góry i przewodami do płytki tylko że to i tak nic nie zmienia bo tam chyba nie ma oryginalnej gałki, a to się równa nieodsprzedawalności tego klocka.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności