Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Galaxy S6/LG G4 czy może jakiś Meizu


Starh

Rekomendowane odpowiedzi

No nie piszcie mi, że S6 gra na sluchawkach lepiej od M9. Robiłem podejście do obu i Galaktyka może się schować.

 

Niestety, ale napiszemy, że S6 gra lepiej na słuchawkach.

M9 ma mocniejszy wzmacniacz, ale jest gorszy jako źródło. Źródło w nim jest na poziomie tego z G4, czyli mocno takie sobie. Jeśli słuchawki nie są jakieś super wymagające dla wzmacniacza, to S6 zagra lepiej, właśnie ze względu na lepsze źródło. M9 będzie mieć przewagę wyłącznie w głośności, albo przy trudnych słuchawkach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale..... Galaxy s6 nie ma wzmacniacza! Żadnego, nawet najmniejszego i najtańszego. Jedyne co ma to DAC wolfsona.

 

Bosz....Dokładnie tak, jedyne co ma to DAC Wolfsona... z wbudowanym wzmacniaczem i to wcale nie takim najmniejszym i najtańszym :)

 

Reasumując, S6 ma przyzwoity DAC (źródło) z wbudowanym średnio mocnym wzmacniaczem. M9 ma słaby DAC z mocniejszym (wydajniejszym) wzmacniaczem zewnętrznym. To cała mistyczna różnica między nimi. Wzmocnienie w tym pierwszym jeszcze można poprawić, źródła w tym drugim już nie.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co w związku z tym? Poza tym, że przedstawione porównanie wskazuje na przewagę S6 jako źródła i nieznaczną różnicę w sekcji wzmacniacza na korzyść M9 (crosstalk pod obciążeniem) , to wiele z tego wszystkiego nie wynika. No może poza faktem, że odzwierciedla dokładnie stan jaki wyżej opisaliśmy.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę i nie widzę - gdzie tam napisali coś o braku wzmacniacza w S6? Bo z tego co wyczytałem, piszą o tym, że M9 gra głośniej i mniej szumi (ale w Samsungu i tak praktycznie cisza, więc można to pominąć). I to by było tyle jeśli chodzi o audio.

 

Edytka: się spóźniłem z postem. ;)

Edytowane przez Inszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to w związku z tym, że gsmarena wyraźnie stwierdza, że one m9 gra lepiej od s6.

 

Gsmarena "wyraźnie stwierdza" to zwykły eufemizm na marketingowe zaklinanie rzeczywistości, co innego wychodzi im z ich własnych pomiarów, a co innego "wyraźnie stwierdzają" jako konkluzję. To coś w stylu pomierzyliśmy, co prawda maluch ma 4 razy mniejsze przyśpieszenie i 2 razy mniejsze osiągi, ale i tak to lepszy samochód od innych. Dokładnie w tym stylu jest to stwierdzenie. Już sam nie wiem jak Ci to wytłumaczyć. Nie widzisz wyników pomiarów, czy generalnie trudno Ci je przełożyć na praktyczną sytuację? Że skupiasz się wyłącznie na "wyraźnie stwierdza". Nie pierwszy raz GSMArena coś stwierdza, ba czasem potrafią robić to na zasadzie kopiuj wklej. Tyle że te stwierdzenia nic nie wnoszą, skoro same ich własne pomiary pokazują coś innego :) O czym tu więc rozmawiać? To może inaczej, jako pomiarowiec powiem Ci, że z czorta jasnego nie usłyszysz różnic 1dB w dynamice, czy tam odstępie od szumów. Za to Twój mózg ma szansę wykryć, że coś jest nie halo przy współczynniku zawartości harmonicznych THD. Odbierze to jako swoistą nieczystość brzmienia. To teraz się przyjrzyj temu parametrowi i zobaczysz, że pod obciążeniem THD jest praktycznie 4 x większe w M9 jak w S6. Co generalnie potwierdza obecność zewnętrznego wzmacniacza w M9, bo na 90% on jest przyczyną takiej wartości THD. Ale już crosstalkiem nie ma się co jarać, bo to mózg odbierze jako nieco inne kreowanie przestrzeni i nic więcej złego. Trzeba patrzeć na to, co jest istotne dla odbioru muzyki. I bynajmniej nie jest to "noise level" ani "Dynamic Range" przynajmniej nie na tym poziomie różnic. Ale już THD jak najbardziej.

Winner: HTC One M9. The Samsung Galaxy S6 is a great performer indeed, but the One M9 is perfection itself and it's better than anything else on the market.

 

Tak napisali na gsmarena. Czy to prawda - nie wiem.

 

Jak wyżej. Patrz przykład z maluchem. To oczywiście prawda... głównie marketingowa prawda, bo na pewno nie wynika z ich własnych pomiarów.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem, s6 nigdy nawet na żywo nie widziałem, tak samo one m9. Ale biorąc pod uwagę, że na moich słuchawkach Galaxy S z voodoo i Galaxy S3 sromotnie przegrały (przy okazji też inne telefony jak iphone 4s) z moim 8s, który jakimś niewiadomo jak boskim telefonem do słuchania muzyki nie jest, to po S6 dużo bym się nie spodziewał.

Edytowane przez ares5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do mojego poprzedniego wpisu. Jako ciekawostka. GSMArena stwierdza że M9 to najlepszy telefon. No ok. Co jest o tyle ciekawe, że wystarczy sięgnąć do ich własnych recenzji i pomiarów, choćby takiego M8 http://www.gsmarena.com/htc_one_m8-review-1062p7.php

I wychodzi bardzo ciekawa rzecz, że M9 jest oczko gorszy od M8 w sekcji audio. A to ci niespodzianka. Co zresztą jest zgodne z realnym stanem rzeczy i uśrednionymi opiniami użytkowników. Ale marketing jest marketing. M9 musi być lepszy w recenzji, bo tego marketing wymaga :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem, s6 nigdy nawet na żywo nie widziałem, tak samo one m9. Ale biorąc pod uwagę, że na moich słuchawkach Galaxy S z voodoo i Galaxy S3 sromotnie przegrały (przy okazji też inne telefony jak iphone 4s) z moim 8s, który jakimś niewiadomo jak boskim telefonem do słuchania muzyki nie jest, to po S6 dużo bym się nie spodziewał.

 

A to wszystko jasne, doszliśmy do meritum. Wybacz nasza rozmowa to jak dyskusja ślepego z głuchym o kolorach :) Skoro S6 nawet na żywo nie widziałeś. A opinie opierasz na tym co twierdzi GSMArena. A czemu nie PhoneArena, albo Android Authority? A już nie daj Boże użytkownicy tychże telefonów z HeadFi, którzy w zasadzie w telefonach zajmują się wyłącznie sekcją audio. Co będzie jak "wyraźnie stwierdzą" wytłuszczonym drukiem coś innego? Komu będzie należało zawierzyć w takiej sytuacji. To ci dylemat powstanie. Ech...

No tak, wkońcu M9 musi się sprzedać :D. Przecież nie będą pisać, że m8 jest lepszy od m9. Tylko ja tam za cholerę tych cyferek rozgryźć nie mogę, nic z tego nie mogę odczytać :D

 

 

Ujmijmy to tak, specjalnie podlinkowałem M8, bo cyferki tak w 90% wskazują na niego jako zwycięzcę. I to tak bez większych dylematów, po prostu wedle prawa większości i zwykłej matematyki. Większość parametrów pomierzonych pokazuje, że M8 jest lepszy.

 

A M9 musi się sprzedawać, bo jest obecnie w sprzedaży, to konkluzja musi być taka jak ma być Jak będzie inna, to GSMArena będzie w kolejnych testach zajmować się różnymi odmianami ziemniaków, a nie telefonami. Ot samo życie. Trzeba tylko umieć czytać między wierszami, bo pomiary są. A jak coś jest nie halo gdzieś, to się o tym nie wspomina, a brak informacji, to też jest cenna informacja.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesne modele Samsunga miały bardzo słabe wzmacniacze, jeszcze słabsze napięciowo jak choćby ten w Xperii Z3. O ile to się w ogóle da, żeby był słabszy pod tym względem. A jednak da się :) Jako źródła były ok, szczególnie po pominięciu programowych "hokus pokus". Ale sekcje wzmacniacze, nie ma co ukrywać, były mikre. Teraz powiedzmy nadal nie są demonami, ale są i tak ze 2 x lepsze. A to już wystarcza do napędzenia jako takiego 90% populacji słuchawek przenośnych.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności