Skocz do zawartości

Przetworniki do sluchawek otwartych/półotwartych


Kiss_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

Zacząłem budować słuchawki,niedługo drewniane

muszle postaram się jakoś wykonać,

kabelek już jest przygotowany (żyły z kabla

mikrofonowego nie pamiętam nazwy,ale kabel dobrej jakości).Pałąk

też juz prawie jest teraz czas na przetworniki.

Co polecacie do przeszczepu?Słuchawki mam

nadzieje doczekają sie jakiegoś żródła typu

Xduoo X2/X3.Może ktoś posiada jakieś

nie używane przetworniki,które sie nadadzą?

Z góry dziekuję za podpowiedzi.Chciałbym

się wzorować na słuchawkach Grado,bynajmniej

coś chce skonstruować co bedzie je chociaż przypominać,

oczywiście pod względem wizualnym.

Pozdrawiam.

Edytowane przez BamboszeK
niepotrzebne formatowanie tekstu utrudniające czytanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż temat w "Kupię" i wpisz się do "Przyjmę" ;)


Ewentualnie potarguj te za 65zł - trochę już wiszą: http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-uni-1-2-0118&order=d&buyUsed=1&search_scope=closed&string=px100%20sennheiser


Ooo... tutaj masz spis przetworników polecanych oraz wiele innych przydatnych rzeczy:

http://www.head-fi.org/t/690682/the-non-grado-driver-grado-thread

 

Wymienione tylko od PX100 II

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A może od fatality ;) ?

Do otwartych no way.

 

Nadają się, tylko trzeba bardziej przewiewne pady (Hi2050, DT990), bo inaczej zamulają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie? Jakos perul jest innego zdania. Tonsility maja budę z sd-409 które są otwarte.

 

Imo zrobi się basowa papka.

Ale słuchałeś czy tak piszesz? Bo narazie żadnych konkretów...trzeba by je odpowiednio wystroić. To nie tylko wsadzenie do budy i koniec. Taki właśnie błąd mają fatality, a4 tech i wiele innych słuchawek, często nawet dość drogich i znanych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak gra przetwornik i wiem jak będzie grał w otwartych słuchawkach. Tak jak zdążył napisać w międzyczasie Perul to będzie muł. Pewnie dziurkowane welury DT990 pomogą, ale wciąż nie będzie to grało jak lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak gra przetwornik i wiem jak będzie grał w otwartych słuchawkach. Tak jak zdążył napisać w międzyczasie Perul to będzie muł. Pewnie dziurkowane welury DT990 pomogą, ale wciąż nie będzie to grało jak lubię.

Zależy jak się zestroi i ile dziur w przetworniku się zaklei/przedziurawi. Sam stroiłem tak dt235. Nie znaczy ze jezeli ty nie lubisz takiego grania to nie będzie lubił ktoś inny. Ja lubię ciepłe brzmienie i lekką przewagę basu bo mam raczej Mało basowe (raczej neutralne) źródła a ze lubię lekko podbity i nisko schodzący bas to u mnie to zda egzamin. Podczas gdy u kogoś innego może to zamulać. Takze to wszystko kwestia toru i gustu. Zresztą sam dopisałeś IMO.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zauważyłeś napisałem "imo" oraz " jak lubię.", chyba nie oczekujesz, że będę pisał o cudzych preferencjach?

 

Poza tym pisał Ci ktoś już kiedyś, że forma twoich wypowiedzi jest irytująca? Nie mówię o konkretnym temacie, a ogóle wypowiedzi na forum... Jakbyś był co najmniej ojciec audiofil, a innych miał za tępaków "Ale słuchałeś czy tak piszesz? Bo narazie żadnych konkretów..." i inne w tym tonie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zauważyłeś napisałem "imo" oraz " jak lubię.", chyba nie oczekujesz, że będę pisał o cudzych preferencjach?

 

Poza tym pisał Ci ktoś już kiedyś, że forma twoich wypowiedzi jest irytująca? Nie mówię o konkretnym temacie, a ogóle wypowiedzi na forum... Jakbyś był co najmniej ojciec audiofil, a innych miał za tępaków "Ale słuchałeś czy tak piszesz? Bo narazie żadnych konkretów..." i inne w tym tonie :P

Bo mam dosyć pisania bez konkretów pozatym nadal nie napisales czy sluchales ich w otwartej budzie i dobrze zestrojonych? Napiszesz...Panie wielmożny Crysisie? Pozatym w audio jak niesluchales to nie wiesz na pewno a tak piszesz jak byś był pewny na 100% ze te drivery od fatality się nie nadają. Gdzie ja napisałem ze mam cb i innych za tępaków? Nie czytaj między wierszami bo możesz nadinterpretować. Męczy mnie jak ktoś coś piszę bez konkretów. Jesli tak się wydaje to postaram się hamować. Nie wyzywaj mnie od audiofilii :(. Definicja audiofila to człowiek który daje się robić w butelkę (dla mnie audiofil to ktos kto kupuje podstawki pod kable i nie słucha muzyki tylko sprzętu). Pozatym po co w tym temacie jakies osobiste wycieczki na temat preferencji dźwiękowych? Niech autor pierw opisze swoje to będzie można powiedzieć czy dany driver się nadaje czy nie. Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke mnie nie bylo hmm... jakie granie lubie.Trudne pytanie lubie jasne sluchawki ale takie juz posiadam (AKG K77 w budach po SHP8000).Nigdy nie mialem sluchawek,ktre wyrozniayby sie srednica.Chce osiagnac szerka scene i dobra co najmniej separacje dzwiekow.Brzmienie wolalbym:

 

-neutralne-lekka V-ka,

-rowne granie z lekkim ewentualnym spadkiem na wysokich (nie cierpie syczacych wysokich),

-wysunieta srednica

 

Brzmienie moge modyfikowac przez mody ale chce na poczatek dobra holografie uzyskac.Na poczatek starczy.A4tech HS100 zastanawiaem sie nad nimi i czytalem o tym przetworniku

poszukam popatrze moze cos wybiore dla siebie.Jednak moj budzet jest niewielki bo muszle drewniane kosztuja :/,i reszta wydatkow tez dluga wiec tak mysle o 50 zl.Wiem ze malo

ale za calosc i tak wychodzi cos w okolicach 300 zl.Dlatego jak ktos ma przetworniki od sluchawek ktore sie nadadza z checia przyjme lub zaplace,moge takze odeslac w zamian przetworniki od

SHP8000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności