Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pomoc w doborze monitorów i słuchawek.


rnd3bcx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

Potrzebuję pomocy w wyborze sprzętu do mojego domowego studia. Tworzę amatorsko, lecz chciałbym zakupić już w miarę porządny sprzęt który mi posłuży.

Budżet jaki chciałbym przeznaczyć na monitory to około 1700zł.

Chciałbym prosić o waszą opinię na temat monitorów Adam F5. Czy jest to dobry wybór? Mam dosyć mały pokój i zerową adaptację, lecz przekonuje mnie ten bass reflex z przodu i niezła specyfikacja.

Mam bardzo małe doświadczenie w tym temacie, lecz monitory, które posiadają bass reflex z tyłu, trzeba chyba odseparować dość daleko od ścian, i u mnie będzie z tym problem. Mam na oku jeszcze JBL LSR 305 i Yamaha HS5, lecz no właśnie.. bass reflex. Posiadałem wcześniej małe fostexy pm03 i nawet w tak małych monitorach słyszałem to dudnienie basu, bo stały one blisko ścian. Może coś z firmy fostex? Te małe monitorki wywarły na mnie pozytywne wrażenie :) Niestety nie mam możliwości posłuchać jak dane monitory grają. Prosiłbym po prostu o pomoc w nakierowaniu mnie na najlepsze monitory w tej cenie.

 

Druga kwestia to słuchawki. Zastanawiam się między Beyerdynamics DT 770 i AKG K240 mkII. Chciałbym żeby grały one jak najbardziej liniowo. Obecnie posiadam zamknięte Shure srh440 i nie podoba mi się w nich to, że przytłaczają mnie za bardzo basem. Dlatego boję się trochę tych Beyer'ów, właśnie dlatego że są one zamknięte. Znów o AKG słyszałem mnóstwo dobrego, lecz odstrasza mnie trochę ich wygląd. Są jeszcze otwarte DT990 pro lecz one mają 250ohm i nie wiem czy interfejs Focusrite Scarlett 2i4 który zamierzam kupić poradzi sobie z nimi. Słyszałem też wiele dobrego o słuchawkach Audio Technica, może coś z tej marki?

 

I trzecia kwestia, czy taki kabel wystarczy by połączyć te monitory do interfejsu, czy ma być stereo?

http://allegro.pl/kabel-przejsciowka-xlr-meski-jack-6-3mm-i5246458653.html

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga kwestia to słuchawki. Zastanawiam się między Beyerdynamics DT 770 i AKG K240 mkII. Chciałbym żeby grały one jak najbardziej liniowo. Obecnie posiadam zamknięte Shure srh440 i nie podoba mi się w nich to, że przytłaczają mnie za bardzo basem. Dlatego boję się trochę tych Beyer'ów, właśnie dlatego że są one zamknięte. Znów o AKG słyszałem mnóstwo dobrego, lecz odstrasza mnie trochę ich wygląd. Są jeszcze otwarte DT990 pro lecz one mają 250ohm i nie wiem czy interfejs Focusrite Scarlett 2i4 który zamierzam kupić poradzi sobie z nimi. Słyszałem też wiele dobrego o słuchawkach Audio Technica, może coś z tej marki?

 

Skoro nie ograniczasz się pod względem otwartych/zamkniętych, to może K550? Basu mają pod dostatkiem, średnica i wysokie to poezja (w moim odczuciu), tyle, że nie każdemu to brzmienie się podoba. Ewentualnie, jeżeli w nich brakowałoby Ci niskich, możesz zerknąć na 551-ki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Presonusy eris e5 już dajnie zagrają, a w zakładanym budżecie możesz atakować e8.

Ze słuchawek głos na brainwavz hm5 albo k550/551. I jedne i drugie neutralne, ale nie do przesady. Obie pary zagrają z kartofla. K551 do tego są bardzo układne co do sprzętu towarzyszącego i skalują się razem z nim. Z 2i2 się nawet lubią.

Ja obecnie słucham z 2i2 adamów a7x. Gra to całkiem całkiem. Ale tu musoałbys dołożyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel musi być z jackiem TRS (stereo). Jak masz mało miejsca to kupujesz małe monitory z bass reflexem z przodu. Ze słuchawek +1 na HM5. Poza tym czytać: http://forum.mp3store.pl/topic/130360-aktywne-monitory-studyjne-temat-ogolny/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W monitorach kupę pracy robi adaptacja akustyczna, a nikt nie jest wróżką i nie wie jakie brzmienie lubisz. Tu masz odpowiedni temat do poczytania:

http://forum.mp3store.pl/topic/130360-aktywne-monitory-studyjne-temat-ogolny/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności