Skocz do zawartości

MEE RX18 - kilka skrobnięć


crysis94

Rekomendowane odpowiedzi

RX18jpg_senaqwq.jpg

 

1. Wyposażenie - surowe, niezbędne minimum charakterystyczne dla tego przedziału cenowego: słuchawki i 3 pary tipsów. Tipsy były dla mnie za krótkie, ale to indywidualne preferencje.

 

2. Wygoda - przy standardowym noszeniu nie były dla mnie zbyt wygodne i trzymały się dość luźno (gożej niż SHE3590), w przypadku noszenia OTE nie odczułem żadnych problemów. IMO tipsy gorsze niż w wyższych MEE, choć miękkie i gładko zakańczane.

 

3. Brzmienie. Dość mocna V-ka ze szczególnym podkreśleniem dołu. Bas jest mocny, ale potrafi być zbyt wolny, dudniący, w dużym stopniu nie zachodzi na średnicę, góra wyraźna, brak sybilizacji, scenicznie też V-ka, scena nieduża. Scena wąska, niewielka, ale jest trochę powietrza. Całościowo zdecydowanie ciekawiej niż SHE3590!

 

4. Wykonanie. Bardzo pozytywne zaskoczenie - jack wydaje się mocny, podobnie jak kabel, mimo, że do grubych nie należy.

 

Podsumowując... Za 40zł? Według mnie bez konkurencji jeśli chodzi o IEMy... ale uważać sparowania z basowymi grajkami - kontrola basu może mocno ucierpieć.

 

Bardzo dziękuję za udostępnienie słuchawek do testów firmie Audio Heaven: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=2765484

Czyli użytkownikowi BigMaras: http://forum.mp3store.pl/topic/136926-ve-monk-xduoo-x2-v2-zero-audio-carbo-tenorebasso-comply/

Edytowane przez crysis94
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przychodzę tutaj z chęcią napisania kilku słów o RX-18, aby nie zakładać nowego tematu postanowiłem napisać tutaj, mam nadzieję, że kolega Crysis nie będzie bił ;)

 

Po kilku dniach spędzonych z RX18 muszę stwierdzić, że w cenie ok 40zł te słuchawki to produkt warty uwagi.

Pod względem wykonania, może nie wyglądają na bardzo wytrzymałe, moje Takstar HI1200 również nie wyglądają jakoś solidnie, kupiłem je za radą kolegi Inszy, i po ponad pół roku nic złego się z nimi nie dzieje, więc myślę, że i RX-18 można dać szansę, tym bardziej, że wtyk jak i cały przewód wydaje się być całkiem dobrze wykonane.

Ze słuchawkami spędziłem kilka godzin, w tym ponad 2 godziny będąc w drodze. Po tych 2 godzinach nie odczuwałem żadnego dyskomfortu, w mojej ocenie są wygodne, ale oczywiście każdy z nas jest inny i nie każdy musi czuć się z nimi dobrze.

Brzmienie bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. O ile MEE Classic m9, które kupiłem, ponieważ zbierały dobre opinie w recenzjach o tyle, MEE Classic m9 były katorgą dla moich uszu. Zupełnie inaczej jest w przypadku MEE RX-18, tutaj brzmienie jest zdecydowanie cieplejsze, nie kluje tak mocno w uszy.

Podsumowując, mając do wydania 40zł, RX-18 to bardzo udane pchełki.

Z mojej strony, bardzo dziękuję użytkownikowi BigMaras za udostępnienie słuchawek do testów.
Pozdrawiam
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności