Skocz do zawartości

MEE Pinnacle P1


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja grałem z iModa + E12A. Fajnie robiło się po podłączeniu hybrydowego kabla od Jimmi'ego :) Ogólnie scena choć szeroka, urastała jeszcze odrobinę. Poprawiała się przede wszystkim głębia, której nieco brakowało. Przybywa powietrza, polepsza się separacja. Ogólna charakterystyka jest taka, że dużo zależy od jakości nagrania, bo P1 nie narzucają swojego charakteru. Są kawałki, gdzie potrafiły ładnie potrząsnąć niskim basem, ale ten głównie jest miękki, szybki i bardziej punktowy, o przyjemnej fakturze. Średnica to absolutny hicior i pod tym względem pobija moje ukochane A83 i w sumie wgniata też obie wersje GR07 :D Góra jest ślicznie rozciągnięta, barwna i bardzo przejrzysta, a jednocześnie nie ma tendencji do sybilizacji. Strojenie mają mega, ale to nie są słuchawki do łojenia basem, tylko delektowania się muzyką. Powiedział bym, że to idealny balans między rozrywkowością, a analitycznością, bo mimo ukierunkowania w tę drugą stronę, dają MEGA dużo funu :) I są strasznie wygodne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem niedawno Dunu Titan 5. Pinnacle to mniej basu, lepiej kontrolowanego, z dobrym impaktem i dynamika, Nie jest twardy i jesli trzeba potrafi zaskoczyc,. W reszcie gatunkow tworzy dobra podstawe muzyczna i nie wycyla sie przed szereg. Titan 5 to znacznie wiecej basu, glownie dosyc fajnego subbasu, ale jakosciowo to nie ten poziom.

Srednica zdecydowanie lepsza w P1, przejrzysta, szczegolowa, na swoim miejscu. Titan 5 miały ja nieco cofnieta.

Gora pasma zaakcentowana z dobrym detalem, ale bez wyostrzenia i syczenia. Titan 5 w sumie tez miały calkiem dobra gore, przynajmniej nie pamiętam, żeby mnie cos tam wkurzalo, a jestem na to wyczulony.

Generalnie balans tonalny znacznie lepszy w P1, jak dla mnie wręcz wzorowy. Warto dobrac porządne zrodlo, a odwdziecza się dużo lepszym graniem niż np. ze smartfona.

Biorac pod uwagę, ze Titan 5 były gdzies porównywane do całej serii Dunu, w tym 1000 i było to podobne granie (vka z dobra przejrzystoscia brzmienia) to P1 stawiam znacznie wyżej.

Warto przypomnieć o doskonalej wygodzie, swietnej budowie i wyposażeniu oraz odpinanym kablu w P1.

DN1000 nie mają więcej basu niż hf3. Mam obydwie pary. Niestety pinakli nie słuchałem, ale ufam Inszemu że będą grały fajnie, w stronę funu, ale dobrze technicznie. Chyba bym poszedł w P1 jednak (albo nie mam seala z dn1000, bo naprawdę bywa że mniej basu jest niż w hf3)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem z iModa + E12A. Fajnie robiło się po podłączeniu hybrydowego kabla od Jimmi'ego :) Ogólnie scena choć szeroka, urastała jeszcze odrobinę. Poprawiała się przede wszystkim głębia, której nieco brakowało. Przybywa powietrza, polepsza się separacja. Ogólna charakterystyka jest taka, że dużo zależy od jakości nagrania, bo P1 nie narzucają swojego charakteru. Są kawałki, gdzie potrafiły ładnie potrząsnąć niskim basem, ale ten głównie jest miękki, szybki i bardziej punktowy, o przyjemnej fakturze. Średnica to absolutny hicior i pod tym względem pobija moje ukochane A83 i w sumie wgniata też obie wersje GR07 :D Góra jest ślicznie rozciągnięta, barwna i bardzo przejrzysta, a jednocześnie nie ma tendencji do sybilizacji. Strojenie mają mega, ale to nie są słuchawki do łojenia basem, tylko delektowania się muzyką. Powiedział bym, że to idealny balans między rozrywkowością, a analitycznością, bo mimo ukierunkowania w tę drugą stronę, dają MEGA dużo funu :) I są strasznie wygodne :D

 

Właśnie jestem ciekawy czy dźwiękowo wygryzą GR07C, Łatwo nie będzie, bo Vsonici fajnie grają z taczki 5G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wygryzą. Lord pisał, że Taczka ma za mało mocy i nie radzi sobie z P1.

True. Podłączenie ich do gołego iPoda Video dawało naprawdę marne rezultaty, a przy kanapce musiałem koniecznie dać Hi-Gain w E12A. Za to GR07 pędzą się już z tak słabego fona jak Z2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie podoba mi sie w nic to, ze maja bardzo dobry balans tonalny, bez przegiec w zadna strone i swietnie reaguja na sprzet - sa jakby odbiciem mozliwosci zrodla/ampa niz same narzucaja jakas sygnature i wizje dzwieku, o czym juz wspomnial Noise.

Obecnie gram tylko z Samsunga S6 i Aune B1, ale testowalem krotko m. in z iBasso D14, DX80, Fiio X5 II i Plenue D. Bardzo krociutko i na samplerac z Questyle QPR1. Z kazdym sprzetem graly inaczej i mi bardziej podcodzila wizja dzwieku oferowana przez iBasso. Z samym Samsungiem graja na pol gwizdka i brakuje dynamiki, precyzji i nieco barwy, ale jak sie nie porowna z czyms dobrym to i tak jest bardzo fajnie.

W tygodniu pojde przeslucac bardziej szczegolowo wyzej wymienione grajki oraz Mojo - ostatnio bylo to niemozliwe przez brak kabelka OTG ( kabelek Fiio nie wspolpracowal z DX80 i Mojo w trybie DAC dla telefonu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie jest specjalnie mocny, ale myśle, że da radę. Ewentualnie zostaje 3G, która jest mocniejsza, ale ma też inną charakterystykę.

 

No kanapki z Mojo nie będe robił. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie jest specjalnie mocny, ale myśle, że da radę. Ewentualnie zostaje 3G, która jest mocniejsza, ale ma też inną charakterystykę.

 

No kanapki z Mojo nie będe robił. :)

To zrób z E12A :) Mogę Ci sprzedać swojego, bo chyba się szarpnę na DX80 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że goły A15 mógłby mieć problem z poprawnym napędzeniem XBA-H3. Niby mają one oporowość 40 Ohm, ale w necie znalazłem info, że ta wartość jest u nich chwiejna i może nawet wskoczyć na 142 Ohmy :D W sumie musiałby się w tym temacie wypowiedzieć @paratykus, bo on miał oba sprzęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo słuchałem gołego A15 z XBA-H3 i podobało mi się. Taki zestawił grał dosyć spójnie i konkretnie. Czegoś jednak czasem mi brakowało, sam nie wiedziałem czego.

Dokupiłem Aune B1, no i ... H3 rozkwitły jak pączek bzu na wiosnę ;)

Przy czym Leveliny też rozkwitły choć teoretycznie, na papierze są "łatwopędniejsze" ( cóż za cudne słówko mi wyszło :P ) niż H3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro w katowickim mp3store postaram sie odslucac P1 z nastepujacym sprzetem:

 

-Ibasso DX80
-Chord Mojo
-oppo HA-2
-Ibasso D14
-Fiio X5
-Fiio X7
- AK Jr

 

Test nie będzie trwal długo, ale mam nadzieje zawezic liste do 2-3 urzadzen, które wg mnie graja najlepiej z pinaklami.

W przypadku urzadzen dac/amp za transport będzie robil Samsung S6.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro w katowickim mp3store postaram sie odslucac P1 z nastepujacym sprzetem:

 

-Ibasso DX80

-Chord Mojo

-oppo HA-2

-Ibasso D14

-Fiio X5

-Fiio X7

- AK Jr

 

Test nie będzie trwal długo, ale mam nadzieje zawezic liste do 2-3 urzadzen, które wg mnie graja najlepiej z pinaklami.

W przypadku urzadzen dac/amp za transport będzie robil Samsung S6.

 

test miał nie trwać długo... no i?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie wrocilem.

Masakra z tyloma urządzeniami. Krociutko. Odrzucilem te, które nie wspolpracowaly z telefonem - AK Jr. X5 nie slucalem.

X7 cegla jak colera i problemy z podlaczniem jako DAC - króciutko calkiem niezle, wywazony dźwięk, ale odrzucily mnie wspomniane wady i nie bawiłem się długo, bo czas był cenny.

Oppo - problemy z dzwiekiem, jakies dropy i klikania - nie pomagalo zwiększenie bufora. Dźwięk dynamiczny, sygnatura cos pomiędzy DX80 a Mojo, ale dla mnie to cos pomniedzy oznaczalo taka nijakość, bo albo DX80 albo Mojo wygrywaly w innym aspekcie. Srednica tez nie do końca mi pasowala w porównaniu do obu urzadzen, nieco cieplejsza, blizsza, wygladzona, przybrudzona.

DX80 swietny detal, dynamika, energia brzmienia. Mojo swietne wypelnienie, większy dźwięk, bardziej analogowo i "grzeczniej" niż DX80. Takie wrazenie może byc przez to, ze jest równiejszy tonalnie. Sredcnia w obu swietna, wyraziosta, klarowna. DX80 brzmi bardziej z pazurem na P1 i to mi się podoba.

D14 przyszedł bez najważniejszego kabla wiec nie porownalem, a miałem wielka ocote.

Zalety DX80 i Mojo laczy w sobie AK380, ale cena jest absurdalna, a ja nie szukam grajka do cackania się.

Suma summarum wybor zawezilem do DX80 Mojo i D14 z tym, ze pod moje preferencje dalbym niewielka przewagę produktom iBasso, mimo, ze Mojo może byc nieco "dojrzalsze" w dzwieku calosciowo. Poprosilem ropwniez o mozliwosc poslucania Colorfly C10, ale dla mnie minusem jest brak możliwości podpięcia go jako dac dla telefonu (jak się nie myle).

Wszystkie spostrzeżenia (caotyczne, bo ciężko w tak krótkim czasie o rzetelny odsluc i dobry opis) na Pinnacle P1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Kopnę w górę ten wątek, bo tak świetne słuchawki idą w zapomnienie (wiadomo,nowe zastępuje stare). Z hybrydą nowej generacji JD graję wybitnie i poszukiwanie do kanałówek się dla mnie kończy. Forumowych Indianom Jonesem życzę owocnych poszukiwań, dobrych doznań a nie rozczarowań, bo czasem można źle odczytać swoję mapę prowadzącą do "skarbu" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dwie rzeczy, które sprawiły, że P1 grają świetnie i pozbawione są wad wymienionych przez Inszego i Fatso w ich recenzjach. Dużo prądu (DX200) i pianki Havi. Scena jest i szeroka i głęboka, bardzo dobra holografia. Nie słyszę dołka na wyższej średnicy, jeśli w nagraniu są sybilanty, tu też je słyszę, ale przy dobrych realizacjach nie ma żadnych ostrości. Bardzo dobra średnica, pełne, bliskie i lekko rozjaśnione wokale. Po godzinie odsłuchu trudno mi się do czegoś przyczepić, znając ich cenę. Świetny balans, rozdzielczość i muzykalność.

 

Ma ktoś jakiś fajny kabelek do nich pożyczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności