Skocz do zawartości

MEE Pinnacle P1


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Inszy napisał:

Poniekąd tak, jak wszystko w muzyce. Tylko co w związku z tym?


To, że ciężko jest jednoznacznie określić czy słuchawki są poprawnie lub niepoprawnie wysterowane, bo przez jednego określony poziom energii będzie uznany za ten wystarczający i uzna, że przy nim osiągnął poprawne wysterowanie, a ktoś inny powie, że do tego jeszcze trochę brakuje. 

 

3 minuty temu, Lord Rayden napisał:

Nie sądzicie,że w przypadku P1 znaczenie ma także dobór tipsów ?


Tipsy z zestawu są całkiem dobre choć moim zdaniem P1 najlepiej grają z Epro Horn. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LuQi napisał:


To, że ciężko jest jednoznacznie określić czy słuchawki są poprawnie lub niepoprawnie wysterowane, bo przez jednego określony poziom energii będzie uznany za ten wystarczający i uzna, że przy nim osiągnął poprawne wysterowanie, a ktoś inny powie, że do tego jeszcze trochę brakuje. 

Pytam ponownie: co w związku z tym?
Np. na Hedfaju niektórzy podpinali HE-6 do Clipa+ i się zachwycali wysterowaniem, więc wszystko można, tylko do czego niby zmierzasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Inszy napisał:

One potrzebują mocy do poprawnego wysterowania, a nie głośności. 


To, że nie bardzo rozumiem Twój powyższy komentarz. Dlatego zapytałem jakiej mocy według Ciebie potrzebują P1 do poprawnego wysterowania, ale nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego w nim nie rozumiesz? Głośność, to ilość decybeli, wysterowanie, to kontrola nad przetwornikiem.
A odpowiedzi liczbowej nie otrzymasz, bo by trzeba było zabawić się w matematykę i oraz pomiary. To pierwsze jest w miarę proste, drugie wymaga odpowiedniego sprzętu. Chyba że fundujesz, to jakoś przeboleję i się poświęcę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw pożyczałem P1. Potem je kupiłem z Amazona. W końcu sprzedałem. To sa słuchawki co mogą się podobać a mogą zdenerwować. A potem można do nich wrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja najpierw dostałem w swoje ręce egzemplarz przedpremierowy, zaklepałem jeden dla siebie na moment premiery, żeby nikt mi nie podkupił i są ze mną do dziś ;) 

 

@LuQi Odpowiedzieć na to możesz co najwyżej przez porównanie. Bez tego możesz je określić jako wystarczające, a nie poprawne. Niby nieduża różnica, ale jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem czemu Grześ tak dziś marudzi, przeczytałem jego recenzje P1 na muzostajni (n-ty raz). Chce abyśmy pozbyli się swoich P1, żeby tylko jego archiwalna się ostała 

Co wg ciebie wysteruje je najlepiej? Może przyjdzie chwila słabości i to sprawdzę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LuQi napisał:

Lordzie bo to po prostu porządne słuchawki są :) Ja mam je znacznie krócej niż np. @Inszy, bo dopiero 3 lata, ale też nie mam najmniejszego zamiaru się z nimi rozstawać :) 

No tak. Ale np. @brunnerius kiedyś je kochał i chwalił a w końcu też sprzedał. Ale może do nich powróci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie najlepiej, ale taki C10 w połączeniu z P1, to legenda ;) Przy okazji MEE rozwiązują poniekąd problem nierównego grania na kanałach na początku skali w Colorflaju :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LuQi napisał:


Z tego co wiem to sprzedał swój zapasowy egzemplarz, a ten jedyny ma nadal i kocha tak samo jak do tej pory :D 

A to zacnie uczynił !

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec radości :( lewa słuchawka padła dziś rano po ok 8 godzinach grania. Martwa jak Lenin w mauzoleum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Lord Rayden napisał:

No tak. Ale np. @brunnerius kiedyś je kochał i chwalił a w końcu też sprzedał. Ale może do nich powróci ?

Nope nie sprzedał, cały czas ma :)

 

23 godziny temu, LuQi napisał:

Z tego co wiem to sprzedał swój zapasowy egzemplarz, a ten jedyny ma nadal i kocha tak samo jak do tej pory :D 

O to to ;)

 

23 godziny temu, Lord Rayden napisał:

A to zacnie uczynił !

Jako żem ja! Ja zawsze zacnie czynię :D

 

3 godziny temu, Jaro54 napisał:

Koniec radości :( lewa słuchawka padła dziś rano po ok 8 godzinach grania. Martwa jak Lenin w mauzoleum. 

No toś pierwszy którego znam, przykro mi, para, którą mam używana przeze mnie, od kurcze łooo albo dłużej a kupiona używka hula, moje byłe ;) zapasowe są na bazarku jeszcze chyba i na bank nic im nie dolega.  

 

Co do ich zapotrzebowania na sok, to to prawda jest ja je przerobiłem ze wszystkim co miałem i z dystansem ;) prosto z takiego DX158 było dobrze, ale już DX159 trochę umykały, Sony A55 w ogóle sobie z nimi nie radzi, tzn jest głośno, ale cała radość z bogatości i obfitości zaje stości zanika ;) 

Gdzie jest granica magicznego wysterowania? Nie wiem, nie interesuje mnie to ;) wiem natomiast, że warto się o takowe, nie tylko w P1 ale w każdych słuchawkach pokusić. Różnica jest i to zawsze na plus.

 

 

23 godziny temu, Inszy napisał:

Niekoniecznie najlepiej, ale taki C10 w połączeniu z P1, to legenda ;) Przy okazji MEE rozwiązują poniekąd problem nierównego grania na kanałach na początku skali w Colorflaju :D 

no, bo słychać cokolwiek powyżej granicy imbalansu kanałów ;) 

Edytowane przez brunnerius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria Pinnacle wg mnie jest nieudana. Idą do mnie z gwarancji P2 które grały ok 3 miesięcy i obie słuchawki ucichły na wieki, a teraz P1 po 8 godzinach. Stare M6Pro mam przeszło 5 lat i nadal są sprawne. A seria Pinnacle mi same zlomy się dostały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jaro54 napisał:

Seria Pinnacle wg mnie jest nieudana. Idą do mnie z gwarancji P2 które grały ok 3 miesięcy i obie słuchawki ucichły na wieki, a teraz P1 po 8 godzinach. Stare M6Pro mam przeszło 5 lat i nadal są sprawne. A seria Pinnacle mi same zlomy się dostały. 

dobrze, że napisałeś wg Ciebie ;) pecha do nich jakiegoś zaliczyłeś i tyle, łączę się w bólu bo P1 to fajne słuchawki są

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe 8 godzin mi było dane. Pewnie Maruda mi pożałował :) MeeAudio oceniałem do tej pory pozytywnie. Zobaczymy jak przyjdą nowe P2, a sądzę że P1 też wymienią oby na lepsze egzemplarze 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślą mi lewą słuchawkę :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności