Skocz do zawartości

Customowy kabel dla Fidelio X2 - sens zakupu


ICTC

  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zakup customowego kabelka do tego sprzętu ma sens?

    • Tak
      5
    • Nie
      1
    • Mam to w nosie, lubię głosować!
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie można kupić dobry jakościowo kabel mini jack - mini jack, najlepiej ~1,25m?

 

Edytka:

Panowie, jak to jest z tymi customowymi, high-endowymi kabelkami z ośmioma żyłami? Jest sens zamawiać je dla sprzętu nie kosztującego 20k (dla A15 spiętego prze FiiO L5 z Aune B1 + Fidelio X2)? ;) Czy osoba która nie ma wybitnego słuchu zauważy różnicę? W audio to chyba tak jak wszędzie, najsłabsze ogniwo psuje jakość. Skoro DAP łączy się z AMPem kabelkiem za kilkadziesiąt złotych, to chyba niezłej jakości seryjny kabel Philipsa wystarczy a custom za 250zł to overkill skoro po drodze dźwięk płynie przez coś gorszej jakości.? Jak uważacie? Nie chcę wywołać ****oburzy, po prostu jestem ciekawy no i przeszkadza mi 3m kabel, nawet po zapleceniu (ciężka i gruba cholera). ;)

 

Edytowane przez ICTC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, jak to jest z tymi customowymi, high-endowymi kabelkami z ośmioma żyłami? Jest sens zamawiać je dla sprzętu nie kosztującego 20k (dla A15 spiętego prze FiiO L5 z Aune B1 + Fidelio X2)? ;) Czy osoba która nie ma wybitnego słuchu zauważy różnicę? W audio to chyba tak jak wszędzie, najsłabsze ogniwo psuje jakość. Skoro DAP łączy się z AMPem kabelkiem za kilkadziesiąt złotych, to chyba niezłej jakości seryjny kabel Philipsa wystarczy a custom za 250zł to overkill skoro po drodze dźwięk płynie przez coś gorszej jakości.? Jak uważacie? Nie chcę wywołać ****oburzy, po prostu jestem ciekawy no i przeszkadza mi 3m kabel, nawet po zapleceniu (ciężka i gruba cholera). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najgorszym wypadku nie usłyszysz różnicy, ale będziesz miał kabel długości dokładnie takiej jak sobie zażyczysz. Stówę trzeba dać tak czy siak. 250 to chyba u kolegów którzy z kabelków robią dzieła sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem kabelki do Flc8s.Były wpinane właśnie do B1 spiętego przez FiioL5(który pewnie masz na myśli) z A15.

Nie wierzę w magię kabli, ale cóż... Różnice usłyszałem.

Nie wiem czy za te różnice dałbym 2 stówy. Po prostu tego nie wiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepijanie pieniędzy przeznaczonych na audio, nie jest po audiofilsku. :D:D:D

Kup sobie taki do X2.

https://kabeldirekt-store.de/index.php/audio/kabeldirekt-pro-series-stereo-klinkenkabel-3-5mm.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę, myślę (żebym tylko myśliwym nie został) o tych kabelkach i gdybym miał te 2 stówy wydać to wybrałbym pewnie jakiś wyższy model słuchawek bo wtedy różnice byłyby bardziej znaczące niż przy kabelku ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ulec zmianie, z czasem. :D

Jasne, od dłuższego czasu staram się pić coraz mniej. ;)

 

Tak myślę, myślę (żebym tylko myśliwym nie został) o tych kabelkach i gdybym miał te 2 stówy wydać to wybrałbym pewnie jakiś wyższy model słuchawek bo wtedy różnice byłyby bardziej znaczące niż przy kabelku ...

Mój zestaw "przenośny" jest kompletny, nie planuję żadnych zmian. Ewentualny zakup kabla to ostatni wydatek. W sumie stacjonarki też nie wymieniam, więc mogę przestać czytać i zacząć w końcu konkretnie słuchać. :D

 

pieszczoch.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stockowy jest ok, ale szkoda go skracać. Jak chce się mieć wygodniejszy krótki kabel to jakiś diy można zamówić, albo samemu sobie złożyć, ale 2 stów bym nie dał za taką biżuterię. :)

 

Też cordial "thommanowy" mi nie bardzo pasuje, wolę stock. Jak chcesz coś ultra portable to fajny jest kabelek od v-moda, moża zamówić już od 15 dolarów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być ultra portable, byle był lekki, niezbyt sztywny i miał 110-125cm, to dla mnie optymalna długość. Wyleczyliście mnie z kabla za 250zł - tego potrzebowałem, zostanę przy seryjnym, dzięki. :)

 

Chociaż Fatso napisał:

"Pamiętać należy jednak, że fabryczny kabelek, zupełnie jak w wersji X1 nadaje się najwyżej do powieszenia na nim czegoś niespecjalnie ciężkiego. Z jakością nie ma za wiele wspólnego, a dźwięk tłumi masakrycznie (od razu do zmiany), nawet najtańszy kabelek Thomson dawał lepsze efekty brzmieniowe." http://audioivoodoo.blogspot.com/2016/01/philips-fidelio-x2.html

Surowo ocenił te słuchawki, zupełnie inaczej niż wszyscy inni. :)

Edytowane przez ICTC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem tej recki Fatso wcześniej. Jak teraz dałeś linka przeszedłem od razu do części z opisem dźwięku. Przeczytałem tą część i wróciłem się na górę strony by sprawdzić czy aby nie pisana była 1 kwietnia. Jednak nie...

 

Mimo to potrafię sobie wytłumaczyć opinie Fatso, przez tyle czasu zdołałem poznać jego punkt widzenia i zweryfikować na własne uszy kilka jego opinii ( niektóre później w nie rzucający się w oczy sposób zmieniał na trochę łagodniejsze, ja zresztą swoje też :D ).

 

Znajdź jakąś opcję wypożyczenia kabla i sam zweryfikuj.

 

Powiem krótko zmienne czynniki fizyczne, nastrój, emocje, oczekiwania, gusta, kryteria, wyobrażenia, status, priorytety, sytuacja materialna, własny słuch, zdrowy rozsądek lub jego brak, poszczególne doświadczenia. Każdy na te wszystkie elementy znajduje dla siebie własne równanie. ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja słuchałem x2 na 3 różnych kabelkach i na oryginalnym. Dwa były od perula jeden do crysisa. Szczerze oprócz minimalnie lepszej dynamiki i ciut wycofanej góry to różnic pomiędzy wszystkimi nie odczułem. Może mam za słabe źródło. Nie wiem, ale dla mnie to można próbować, ale nie spodziewać się zbyt wiele.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności