Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja słuchawek Encore Rockmaster OE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Produktów FiiO jest cała masa. Swój egzemplarz testowałem na sprzęcie znacznie mocniejszym od dowolnego modelu FiiO i nie miałem żadnych problemów z jakością basu wynikających z przesterowania lub niedomagania przetworników. Słucham na przeciętnym poziomie głośności, adekwatnym dla dorosłej osoby. Czasami trochę głośniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o E10k. Sprawdziłem też przed chwilą na znacznie potężniejszym Geek Oucie 1000 i identico.

 

Głośność jest optymalna - moment, w którym scena przechodzi z postawy wyśrodkowanej na szeroką.

 

 

A może po prostu już jestem przygłuchy...? Tak czy siak słuchawki idą na półkę, dopóki czegoś nie wykombinuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Zamierzam kupić słuchawki Encore Rockmaster OE głownie dlatego, że zależy mi na w miarę dobrej izolacji od otoczenia, ale przy głębokim, przestrzennym brzmieniu, w cenie do 200zł. Zamierzam ich używać głównie do gier, rzadziej do muzyki. Co chodzi o dźwięk, nagłośnienie, to jestem zielony, dlatego wolę zapytać lepiej obeznanych w temacie.

Znalazłem gdzieś informację, że warto zmienić kabel, aby polepszyć jakość dźwięku, a poza tym dołączony kabel 1m jest dla mnie zbyt krótki. Czy moglibyście polecić mi jakieś kable, które wystarczą, aby wykorzystać pełny potencjał tych słuchawek, w rozsądnej cenie? Myślę o długości 3m, żeby mieć zawsze zapas, ale jeśli jest coś bardziej wartego polecenia o dł. 2m, to i taki wystarczy.

Jeśli uważacie, że te słuchawki kiepsko sprawdzą się do grania i znacie lepsze, byłbym wdzięczny za polecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Słuchałem tych słuchawek i odłożyłem po 10 sekundach- dla mnie były niesłuchalne. Dudniący dźwięk, masa pogłosów. Nie!

Na jakich padach? Dla mnie są słuchalne jedynie na materiałowych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słuchałem tych słuchawek i odłożyłem po 10 sekundach- dla mnie były niesłuchalne. Dudniący dźwięk, masa pogłosów. Nie!

Na jakich padach? Dla mnie są słuchalne jedynie na materiałowych.

 

podejrzewam że materiałowe, bo u mnie ich kiedyś słuchał. rockmajstry nie są złe, ale tak jak mówili chwilę trzeba mózg przyzwyczaić. i pewnie coś tam można by było modami poprawić. choć do 200 zł somici v2 lepsze zdecydowanie, tyle że otwarte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modami da się poprawić, ale nawet po nich i pełnym rekablingu tyłka nie urywają. W basie mi nie pasowało, jakoś taki słaby impakt (atak) miał, znaczy nieźle jak na ten przedział cenowy, ale orto mnie tutaj mocno rozpieściło ;) . Za to góra przestała być schowana :) a jest dobrej jakości więc może błyszczeć (nie to co w Superluxach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

-a ja nadal używam tych słuchawek (już 8 miesięcy) do grania na gitarze i słuchania muzyki (materiałowe pady, kabel 4m Sonolene) i uważam, że w tej cenie nie ma lepszych zamkniętych. Trzeba by sporo dołożyć żeby różnica w odsłuchu (tego co ja słucham) była znacząca ... a do grania na gitarze to już sporo trzeba by dołożyć żeby mieć lepszy sound, bardziej "głośnikowy". Dalej szczerze polecam ten sprzęt.

 

Michalki2000 Odnośnie basów przy większych głośnościach: -owszem, ale przy takiej głośności długo nie posłuchasz a jeśli będziesz długo słuchał to po paru latach problemy ze słuchem gwarantowane ... Słuchanie na słuchawkach jest fajne, ale trzeba uważać z głośnością i ograniczać czas używania bo jak dostrzeżesz a właściwie dosłyszysz :), że coś nie tak, to już może być za późno i wtedy nawet słuchawki za 10 tysi nie będą fajne -poważnie, mało kto o tym myśli a ja pomału dobiegam 50-tki i udało mi się ten problem utraty słuchu ominąć a wielu moim kolegom niestety nie ... więc przestrzegam ;) KONIEC MORALITETÓW I TAK PEWNIE OLEJECIE TEN TEMAT ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro "pewnie olejemy" to po co pisać w takim układzie, skoro to rzekomo z góry bezcelowe? :)

 

Jeśli RMOE są w posiadaniu od 8 miesięcy to na pewno jest to pierwsza rewizja, którą sam recenzowałem. Właśnie dodałem adnotację do recenzji oraz usunąłem słuchawki z Polecanych, a przynajmniej póki nie wyklaruje się z nimi aktualnie bardzo dwuznaczna sytuacja.

 

Wyklarowało się już trochę - nie było nowej rewizji, jest to ten sam batch. Albo więc typowe różnice jakościowe, albo słuchawki po prostu odebrane zostały tak a nie inaczej.

 

 

sporo trzeba by dołożyć żeby mieć lepszy sound, bardziej "głośnikowy"

 

AKG K280 Parabolic. Jakieś +100, może 150 zł ponad RMOE. Więc wcale nie tak dużo.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro "pewnie olejemy" to po co pisać w takim układzie, skoro to rzekomo z góry bezcelowe? :)

 

 

 

EvilKillaruna - taki żart, tłumacze to córce "nie słuchaj za głośno i za długo" i do niej nie trafia ;) a odnośnie AKG K280 Parabolic - jeszcze tych nie sprawdzałem (kilka innych modeli AKG i Sennheiser w cenie około 500-600 zł tak i nie było rewelacji jeśli chodzi o granie na gitarze w słuchaniu muzy wiadomo lepiej) ... dzięki za podpowiedź, sprawdzę te AKG jak będę miał możliwość.

 

Jak widać na fotce RM u mnie w użytku cały czas (trochę się łuszczy to matowe wykończenie, ale reszta ok): gallery_64263_2_253243.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Jestem prywatnie dosyć dużym fanem K280, które prócz K240 DF mają dla mnie największą wartość dźwiękową ze wszystkich z serii K2. Słuchawki bardzo specyficzne konstrukcyjnie, ale będące najlepszą implementacją ówczesnej topologi soczewkowej. To zupełnie inny sposób realizacji pogłosu niż RMOE, którym bliżej już do AudioQuestów (oczywiście kilkakrotnie niżej klasowo). Ze współczesnych AKG do 600 zł najprędzej K550 MKII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

zastanawiam się nad zakupem tych słuchawek, tylko boję się, że ich regulacja jest niepewna. Czy ktoś kto ma te słuchawki dłuższy czas może się wypowiedzieć na temat solidności regulacji, wyciera się szybko, są duże luzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności