Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacz lampowy do HD600 i DT990 Pro 250 Ohm


hechlok

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy, chciałbym uzupełnić swoje stadko o jakiś wzmacniacz lampowy, który sprawdzi się z moimi ulubionymi "średniakami" DT990 Pro 250 i HD600. Z ceną nie chcę szaleć - powiedzmy, że do 2000. Myślałem o Skorpionie i Felixie. Skorpion wspaniale zgrywa się z HD600, ale słyszałem, że Espressivo jest bardziej uniwersalne i ponoć lepsze z DT990. Przy okazji Skorpion jest mało dostępny - jakoś nikt z osób, które go mają nie pali się do sprzedaży, a nówka kosztuje 2600. Zakup ma mi w założeniach zapewnić granie ciepłe i relaksujące, takie w którym nie słyszę wszystkich niuansów, ale kontrabas brzmi jak kontrabas, a trąbka jak trąbka, a nie hiperszczegółowy ultraszybki quasiinstrument. Oczywiście lubię dużo powietrza i trójwymiarową scenę, ale nie jest to aż tak istotne. Proszę o poradę. Który z tych dwóch? A może jeszcze coś innego?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam DT990 Pro i Espressivo, więc o tym duecie moge napisać kilka słów. Jeżeli oczekujesz ciepłego relaksującego grania, to owszem, takowe otrzymasz. Lampa nieco łagodzi jazgotliwy charakter DT990 Pro. Jednocześnie słuchawki nabierają masy i mięsistości. Lubię na tym duecie słuchać starego hardrocka, ale dobrze brzmi również ostre łojenie. Espressivo daje niski nieco miękii bas. W połączeniu z DT990 Pro czasami jest go ciut dużo ale nie jest to, jakoś specjalnie dokuczliwe. Jeśli chodzi o efekty przestrzenno-sceniczne - nie jest najgorzej. W tej dziedzinie o wiele lepiej wypadją 990-tki napędzane przez Aune B1. Do typowego relaksacyjnego odsłuchu lampka jak najbardziej wskazana.

 

PS. Widzę, że jesteś z Kutna. Do Socho masz niedaleko :) Mogę pożyczyć Espressivo na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pomiedzy tymi dwoma polecam spraedzic wba. W tej cenie nawet uzywany virtuss01 sie zdarzy.

Sporo wyzej go stawiam od espressivo.

Tez popatrz na nowe dzielo Pana Feliksa. Niestety sam jeszcze nie mialem przyjemnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WBA:Sensauris (nie wiem jak wyższe modele, ale obstawiam, że podobnie) to dobry wzmacniacz, ale nie da Ci tego, czego poszukujesz, zagra bardziej jak Twoje wzmacniacze tranzystorowe niż Skorpion.

 

DT990 Pro także bardzo pasują ze Skorpionem, ktoś ostatnio testował i akurat bardziej się spodobały z Espressivo i tyle. Dodam, że jedyne słuchawki jakie Pan Dubiel posiada do właśnie DT990 Pro :)

 

Ja bym na Twoim miejscu kupił używanego Espressivo, który także sprawdza się z HD600 i jak się pojawi - dokupił Skorpiona i zdecydował co zostaje.

No a jak posłuchasz sam wkrótce to już wszystko będziesz najlepiej wiedział :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wba zagra jak tran to sie nie zgodze. W serii z seryjna lampa sterujaca owszem. Ale wlozyc tugsram i jest juz masa i ciepelko a'la espressivo.

Takze to najpiej potestowac samemu. Ja przerobilem dwa espressivo, wba master sensauris i virtuss. Na skorpioba niestety czekam aby jakos dorwac do odsluchu... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zagra i Touok mówi prawdę, a Ty zatajasz fakt odnoszenia się do sprzętu po wymianie lamp na inne.

Jak wpakuję np. do HPA-3B dwa Bursony SS v5 to też mam holografię nieziemską i granie znacznie lepsze od fabryki, ale za każdym razem mam w zwyczaju podawać ludziom taką informację + dodatkowy koszt takiej modyfikacji (2x 350 zł za dwa podwójne układy).

 

Ogólnie w temacie gdybym sam miał dokonać wyboru, raczej skusiłbym się na Skorpiona. Chociażby z czystej ciekawości. Albo dopłacał do Cayina HA-1A, który choć nie ma sceny tak przestronnej jak tranzystory, to jednak fantastycznie wypadał tonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, info o tym, że zagra super, ale jak zmienię lampy jest dość istotne :)

 

Cayin HA-1A na stockowych lampach mnie nie urzekł jakoś bardzo. Chodzi mi też o wygląd, bo wygląda jak steampunkowy minikomputer. A Skorpion z HD600 poza ciepłem i muzykalnością czaruje mnie swoją przestrzenią. Może jak się nie uda kupić używanego, to odezwę się do p. Dubiela (tak sugerował kolega z forum) i zobaczymy, czy cena będzie nadal odrzucająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evil... Czyli cos na ksztalt ktory tez czesto powtarzales w kwestii sluchawek czyli patrzenja na potencjal (np. w kwestii modow).

Po drugie nigdzie nie pisalem ze zagra super tylko po wymianie.

Bo na stocku juz tak jest i tak stawiam go tez spokojnie wyzej od espressivo.

Chodzilo mi o kwestie barwy.

 

Po trzecie wyraznie dalem informacje a ceny mozna pogooglac :) ja za zestaw lamp od chlodnej przez uniwersalna po ciepla i nasycona dalem cale,100pln. A WBA bardzo fajnie reaguja na wymiane lampy sterujacej co uwazam za duzy plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO HD600 wzmacniacz OTL moim zdaniem średnio, konstrukcja z trafami na wyjściu lub hybryda dużo lepiej.Ciekawie wygląda ta zabawka którą Fatso poleca.

 

Jeżeli tak mogę traktować Cayin'a Cs55, to coś jest na rzeczy odnośnie traf na wyjściu, dają mocnego powera HD600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do twórcy. Zobaczę, co z tego wyjdzie.

Hechlok, wziąłeś go? Pytałem o możliwość wypożyczenia za kaucją i podobno jeden jest w trakcie budowy, a będzie jeszcze jedna sztuka w lutym i na tym koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj okazję posłuchać Felixa i Skorpiona z HD600. Jednak amp Dubiela robi z nimi dużo lepszą robotę - szczególnie w zakresie sceny i napowietrzenia. Espressivo jest bardzo nasycone i ciepłe, ale brakuje w nim oddechu. Rozumiem natomiast, że i jeden i drugi może mieć swoich zwolenników. Niedługo przekonam się, jak wypadnie na ich tle Miniwatt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na biurku stoją Miniwatt, a obok Skorpion - wpięte K702 (tak, wiem - miało być do HD600, ale nie mam już HD600 :)) Wygląd +1 dla Skoropiona - rozmiar podobny, ale te wielkie lampy odbijające się w polerowanym metalu - super. Miniwatt ma natomiast fajne "zegary" na froncie. Jeśli chodzi o wrażenia muzyczne, to:

1. Skorpion gra przyjemniej, ale bardziej słodzi i przekłamuje

2. Miniwatt ma dużo lepszą separację i mniej zagęszczone powietrze między instrumentami

3. W Skorpionie blachy brzmią jak metal, a bas jest lekko zaokrąglony, fortepian wybrzmiewa takim okrągłym pełnym dźwiękiem

4. Miniwatt - blachy brzmią jak metal, ale wybrzmiewają wyżej, bas jest bardziej kontrolowany, nie wylewa się tak na pozostałe pasma, fortepian też brzmi nieco ostrzej. Całość przekazu jest czystsza i klarowniejsza, natomiast ze Skropionem cieplejsza i przyjemniejsza, ale bardziej wymieszana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności