Skocz do zawartości
  • 0

Pyrozaur

Pytanie

Witam. :)

Chciałbym prosić o pomoc w wyborze najlepszych słuchawek spośród 4 modeli.

 

Modele to:

-JVC HA-S400

-Pioneer SE-M290

-Sennheiser HD 202

-Takstar HD2000(przed edycją tutaj były CAL ale jednak nie wchodzą już w grę)

 

Szukam wygodnych słuchawek z dobrym tłumieniem otoczenia, mobilność jest rzeczą drugorzędną, fajnie jeżeli będzie się je łatwo transportowało i nosiło podczas spacerów po mieście jednakże jeżeli nie będą spełniać tego warunku to nie będzie tragedii. Jestem w kwestiach słuchawek dosyć zielony oraz nie jestem audiofilem więc przepraszam za moją ewentualną niewiedzę :)

 

Od razu zaznaczam że inne modele nie wchodzą w grę.

Będę bardzo wdzięczny jeżeli ktoś uszereguje je od najlepszych słuchawek do tych najgorszych oraz napiszę parę słów o każdym z modeli biorąc pod uwagę następujące parametry:

-wygoda

-jakość dźwięku

-wygłuszenie otoczenia

-mobilność(czy nadają się w plener)

 

Nie tyle chodzi mi o rozpisywanie się co o szybkie, sensowne informacje, coś typu "wygoda - przeciętna" lub "wygoda - niewygodne". Oczywiście jeżeli ktoś ma duże doświadczenie z danymi słuchawkami i chęci do podzielenia się nim to dłuższe wypowiedzi będą mile widziane :)

Edytowane przez Pyrozaur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak dla mnie CAL najlepsze z tej czwórki, jeśli chodzi o dźwięk.

Pioneer SE-M290, wygodne ale nie mój gust brzmieniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

CAL!:

wygoda: średnia

dźwięk: średni

wygłuszenie: pomiędzy słabe a średnie

mobilność: tu nie bardzo rozumiem o co chodzi. Są to słuchawki typowo "wyjściowe", ale do noszenia na głowie/szyi, a nie do wrzucenia do plecaka bo są raczej delikatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to już masz wybór z głowy - ewentualnie jeżeli chcesz dopłacić do czegoś odczuwalnie lepszego i znacznie trwalszego (plastik vs metal) to rozważ zakup Takstar Pro80 lub jeszcze lepiej - HyperX Cloud (to samo co Pro80, jednak dodatkowo jest doczepiany mikrofon, lepsze wyposażenie, lepsze pady oraz ciekawszy design). Muszle powinny być wygodniejsze od HD2000, całość trwalsza, bardziej uniwersalna (zarówno na wyjście, jak i do kompa) i wydaje mi się, że będą lepiej tłumiły, chociaż tutaj podkreślam wydaje mi się, bo dawno pod tym względem ich nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo dziękuję za pomoc. Niestety nie mam obecnie pieniędzy na Takstar pro80.

Czy mógłbyś napisać co nieco o tych Takstar HD2000 jeżeli chodzi o podane wyżej parametry? :) Będę wdzięczny ponieważ naprawdę mnie zaciekawiły te słuchawki :)

 

I czy ktoś ma coś do powiedzenia na temat JVC HA-S400? Bo ten model też jest dla mnie bardzo interesujący :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności