Skocz do zawartości

Free MEE RX18 w zamian za porównanie z innymi budżetowymi dokami


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem gotów wysłać za free najnowśzy model MEE RX18 w zamian za recenzje i porównanie z innymi budżetowymi dokami po spełnieniu poniższych warunków:

 

1) Spory staż na forum - miniumi 3 lata

2) Czynny udział w społeczności - Ilość postów na forum > 500

3) Chęci, zapał, umiejętność opisania brzmienia.

 

Zgłoszenia proszę na pm.

 

UWAGA! Ilość testowych sztuk ograniczona, dlatego też zastrzegam sobie, iż odpowiem tylko wybranym użytkownikom.

 

Pierwsze sztuki lecą do:

1) crysis94

2) jd1210

3) micbud

4) selphy

5) Play

6) MrSheep

7) zieloczek100

8) Noise

Edytowane przez bigmaras
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tym bardziej warte sprawdzenia. :)

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je u siebie, pierwsze odsłuchy za mną (trochę w domu i krótki spacer) i jakieś tam wrażenia już są.

Rzecz jaka pierwsza rzuca się w oczy, to tani wygląd. Kosztują 40 złotych i tak właśnie wyglądają - typowo marketowy blister, tanie plastiki i słabej jakości gumki (już wymieniłem na lepsze, bo oryginalnych nie mogłem dobrze ułożyć w uchu). Sam wygląd też niezbyt urodziwy, ale są wygodne.

Nie jestem jednak pewien czy przypadkiem nie dostajemy nowego pretendenta do tronu wśród budżetowych dokanałówek. Bezpośrednie porównania przede mną, ale wydaje mi się, że pogonią choćby M9 Classic.

Niby V, ale nad wyraz czytelne. Bas koncentruje się w środkowej części, ale i nie jest monotonny i nie jest próbuje się narzucać. Średnica się nie chowa, ma sporo szczegółów i ładne, naturalne wokale. Góra jest wyraźnie zaznaczona, mogłaby być gładsza, ale w tych pieniądzach i tak jest bardzo fajnie. Scena niestety niezbyt duża, tu RX18 nie zachwycają, ale za to nie skąpią na szczegółach. Może i brakuje trochę mikrodetali, ale jak ktoś chce więcej, to niech więcej zapłaci ;)

 

Póki co, niewygrzane i na świeżo - bardzo na plus. Dalsze odsłuchy przede mną, tylko wiecie... Pinnacle P1 leżą obok i tak jakby troszkę lepiej grają (i są wybornie wykonane) B)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje przed chwilą dotarły. :)


Pierwsze wrażenia.

Kabelkowi nie wróżę długowieczności, trochę mikrofonuje, po z tym wygodne są.

No spodziewałem się że będą grały gorzej, zaskoczyły mnie na całego.

Prosto z pudełka i z 4G jest dobrze, nad wyraz dobrze, jak na tą cenę.


Mam je u siebie, pierwsze odsłuchy za mną (trochę w domu i krótki spacer) i jakieś tam wrażenia już są.

Rzecz jaka pierwsza rzuca się w oczy, to tani wygląd. Kosztują 40 złotych i tak właśnie wyglądają - typowo marketowy blister, tanie plastiki i słabej jakości gumki (już wymieniłem na lepsze, bo oryginalnych nie mogłem dobrze ułożyć w uchu). Sam wygląd też niezbyt urodziwy, ale są wygodne.

Nie jestem jednak pewien czy przypadkiem nie dostajemy nowego pretendenta do tronu wśród budżetowych dokanałówek. Bezpośrednie porównania przede mną, ale wydaje mi się, że pogonią choćby M9 Classic.

Niby V, ale nad wyraz czytelne. Bas koncentruje się w środkowej części, ale i nie jest monotonny i nie jest próbuje się narzucać. Średnica się nie chowa, ma sporo szczegółów i ładne, naturalne wokale. Góra jest wyraźnie zaznaczona, mogłaby być gładsza, ale w tych pieniądzach i tak jest bardzo fajnie. Scena niestety niezbyt duża, tu RX18 nie zachwycają, ale za to nie skąpią na szczegółach. Może i brakuje trochę mikrodetali, ale jak ktoś chce więcej, to niech więcej zapłaci ;)

 

Póki co, niewygrzane i na świeżo - bardzo na plus. Dalsze odsłuchy przede mną, tylko wiecie... Pinnacle P1 leżą obok i tak jakby troszkę lepiej grają (i są wybornie wykonane) B)

Panowie szykuje się nowe hype, brać zaliczki w pracy, kredyty bankowe, itp :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 pierwsze wrazenia ergonomiczne:

 

1. Wtyczka pancerna, nie spotkalem jeszcze takiej w budzetowkach. Na plus rowniez to, ze jest katowa. Zwykle mialem proste/45st. i ta jest po prostu wygodniejsza (ma kat prosty).

 

2. Kabel faktycznie cienki i delikatny, ale szczerze, to w tej cenie nie spotkalem dokow z solidniejszym kablem niz te w RX18. Po prostu zwykly budzetowy kabelek. No moze nieco sztywniejszy od innych budzetowek, dlatego faktycznie jest lekki efekt mikrofonowy, jak wspomnial Janusz.

 

3. Tipsy stockowe nijak nie pasuja mi do kanalow. Sa jakies za twarde, czy cos. W weekend bede szukal miekszych lub sprawdze czy moje comply na nie wejda.

3a. Sluchawki wystaja z uszu na tyle, ze jednak czuc je, lezac na boku na poduszce. Ale o dziwo tragedii nie ma i nie czuje wwiercania sie w ucho.

 

Dzwiek:

Na piankach comply duzo lepiej. Fajny bas, aczkolwiek nie tak misiowaty niz na 2x drozszych Fischer Audio Consonance (tez na comply sluchalem). Jest bardziej szczegolowo, w sumie wszystkie pasma w miare zrownowazone, no moze z ciut wieksza iloscia basu, ale bez zalewania/zamulania.

 

W porownaniu do innych budzetowych dokow, z ktorymi mialem do czynienia (FA Consonance; budzetowe, ale b.wygodne doki Nokii; doki Foster, rowniez dla mnie b.wygodne (firma powiazana z Fostexem): to nie sa o dziwo sluchawki basowe. Pisze "o dziwo", bo teraz odczuwam duza basowosc tych, ktorych do tej pory uzywalem. Czy to zle? Niekoniecznie, bo Mee moge sluchac duzo dluzej bez zmeczenia muzyka. Okazuje sie, ze dlugotrwaly bas, zamiast masowac wnetrznosci, meczy organizm;-)

 

Jeszcze dodam, ze sluchawki graja w glowie, czyli za bardzo nie widze roznicy w rozlozeniu dzwiekow (scenie?) pomiedzy w/w dokami, a RX18. Btw: sa w ogole dokanalowki, ktore kreuja scene gdzies poza glowa, czy to raczej dopiero w drogich audiofilskich na/wokolusznych?

 

No i RX18 sa cichsze od innych moich budzetowek. Ale specjalnie mi to nie przeszkadza, po prostu bardziej odkrecam kurek z glosnoscia;-)

 

No dobra, dzis pianki comply musialy pojsc w odstawke. Nadawaly RXom fajny basik, ale na dluzsze sluchanie za bardzo je czulem w kanale, stawaly sie po jakims czasie niewygodne. Zmienilem zatem na stockowe silikony eSki i bas oczywiscie spadl, ale mam wrazenie, ze szczegolowosc jeszcze bardziej sie poprawila. Naprawde slychac pojedyncze dzwieki, zamiast basowej zbitej miazgi, ktora dopiero teraz dostrzegam w innych moich dokach. W miare sluchania musze przyznac, ze wciagnely mnie te sluchawki. Teraz jak chce posluchac muzyki, to wlasnie je podlaczam.

 

No ale jako, ze eSki to najmniejsze silikony, wiec slabo mi w uszach siedza. Zatem zmienilem na mediumy i juz trzymaja sie lepiej, ale to jeszcze nie to. Dzis wkladam najwieksze silikony, zobaczymy.

 

Potestowalem wszystkie rozmiary tipsow stockowych i na dluzsza mete sa strasznie niewygodne. Biore sie za inne tipsy, z jakis miekkszych silikonow.

 

Zeby nie bylo za slodko, sa i minusy:

1. Na dluzsza mete niewygodnie sie w nich lezy na boku. Po pol godzinie zaczynaja uwierac.

2. Przydalby mi sie w nich pilot, chocby 1-przyciskowy.

3. Stockowe tipsy sa dla mnie b.niewygodne przy dluzszym sluchaniu. Uciskaja, jakby byly z jakiegos twardego plastikowego silikonu.

 

Na zakonczenie, jako taki post scriptum bedzie krotkie porownanie z bardziej znanymi dokami, niz te, ktore do tej pory wymienilem, zeby ktokolwiek z czytajacych mogl cokolwiek odniesc do innych sluchawek.

 

Mee RX18 vs Piston v.3

 

Na poczatku sprawy najlatwiejsze, czyli ergonomia/cechy zewnetrzne. Tu wygrywaja oczywiscie Pistony. Plaski nieplaczacy sie kabel, material wykonania calosci od razu pod palcem czuc, ze lepszy niz w Mee. No i jest dla mnie bardzo istotna rzecz, a mianowicie pilot. Stockowe tipsy od Pistonow miekkie i dobrze siedza w uchu, ale to akurat sprawa latwa do opanowania w Mee (wymiana tipsow na inne). Pistony wystaja z ucha mniej niz RX18, wiec mi sie je wygodniej uzytkuje, aczkolwiek po polgodzinnym lezeniu na boku juz czuje je w uchu.

A dzwiek? No tu juz nie bedzie tak latwo i czuje, ze tez nie tak slodko;-) Dlatego jeszcze jeden wieczor musze potestowac obie pary i uzupelnic ten akapit.

No dobra, posluchane. Wlasciwie to wolalbym nie porownywac Xiaomi do Mee, ale to za chwile.

Bas w Pistonach jest jakis taki bardziej rozlazly, w Mee jest mocniejszy, nie ciagnie sie jak guma, nie wiem jak to opisac. Ale to i tak nic, bo wlasciwie musialem sie specjalnie wsluchiwac w ten bas na Pistonach, bo wszystko w tych sluchawkach wydaje mi sie przykryte takim jakims sykiem, szelestem, skrzeczeniem (sybilanty?), zwlaszcza na gorze. Takze ciezko sie skupic na calym przekazie muzycznym. W Mee tego absolutnie nie slyszalem wczesniej. Ale niestety w Pistonach jest to tak wyrazne i drazniace, szczegolnie na wokalach, ze bezposrednio po zmianie na RXy zaczalem ten efekt slyszec rowniez na nich. Na szczescie tylko w sladowych ilosciach i szybko mi przeszlo.

 

Podsumowujac: do muzyki zdecydowanie zatrzymam sobie Mee RX18 (oczywiscie dopoki nie trafia mi sie kiedys lepsze sluchawki;-). A do audiobookow nadadza sie i Pistony, mniej wystajace z uszu, z nieplaczacym sie kablem i pilotem. Ale po wczorajszych i dzisiejszych odsluchach muzyki juz na nich sluchac nie moge;-)

 

Na zakonczenie dziekuje koledze @BigMaras za prezent w postaci tych sluchawek. Dla mnie zdecydowanie bylo warto.

Edytowane przez micbud
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje nadal wygrzewam. Słucham chwilkę, tylko przy zmianie playera do ładowania.

Mam podobne odczucia, jak za te pieniądze to jest bardzo OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności