Jump to content
Karmazynowy

Fanklub Chord Electronics

Recommended Posts

Jest jeszcze Chord Qutest, czyli podobno Hugo2, ale typowo pod duże stereo (tak wynika mi z opisów, które czytam).

Na plus zauważalnie tańszy, na minus brak wyjścia słuchawkowego i baterii.

Cześć, czy ktoś używał może M Scalera i może wyrazić jakąś opinię?

Jak na razie jeszcze do końca nie wiem. Zastanawiam się nad przebudową czy zmianą toru, aby pójść trochę wyżej i powoli sobie zbieram myśli w głowie. Masz może jakieś sugestie z czym nie łączyć, a z czym sprawdziłby się dobrze?

No coż, najlepiej m-scaler łączyć z Davem, jest spora różnica głównie w prezentacji sceny, coś jakbyś zdjął okulary zniekształcające obraz, zamiast budowania sceny w postaci elipsy scena otwiera się, podobnie jest z Qutestem ale w mniejszym stopniu. Nie słuchałem w innych zestawieniach tzn. z innymi DACami, tak w ogóle to nie ma za bardzo sensu bo aby wykorzystać pełnię możliwości trzeba mieć dwa wejścia spdif w DACu. Niestety jak spojrzysz na head-fi na wątki Davea i m-scalera jest bardzo dużo o "higienie" Chordów niestety część z tego potwierdziłem i ma to wpływ, także zabawy jest dużo. Niektórzy jak Triod User posunęli się nawet do wymiany zasilania na liniowe.

Wracając do m-scalera to moim zdaniem jest dedykowany do Chordów, ale nie sprawdzałem z innymi DACami.

• Thanks 1

Dziękuję CI bardzo za odpowiedź. Poszperam na head-fi, widziałem że są wątki. Tak odkąd mi kiedyś ktoś z head-fi właśnie namieszał, Dave cały czas siedzi gdzieś z tyłu głowy. Niby wydatek spory, ale z drugiej strony można się pewnie otrzeć o granice możliwości współczesnego audio. Pewnie tak się w przyszłości skończy, nie tak w sumie dawno zaczynałem od tanich chińskich słuchawek, ale szybko chce się więcej i więcej.

Bartok też jest ciekawą opcją i często jest porównywany z Davem, wracając do Dave trudno jest znaleść wzmacniacz, który będzie w w stanie nie stracić holografii/transparentności bezpośrednio z wyjścia słuchawkowego Chorda, choć myślę, że akurat Milo nie powinien mieć problemu. 
Warto najpierw sprawdzić czy to będzie to czego oczekujesz, najlepiej podłączyć coś po optyku i zadbać o to aby nic więcej nie było podłączone.

Edited by saudio

@tommir

Sam w sobie Dave jest świetny no i oczywiście potem masz możliwość dokupienia m scalera. Jeśli chcesz coś "tańszego" to faktycznie Morfeusz jest naprawdę fantastyczną opcją. Nie jest to jeszcze poziom Dave ale jest naprawdę baaardzo dobry. Możesz też napisać do premium sound o wypożyczenie rockny wavelight.

Osobiście słuchałem wavedream nie tak dawno temu i wg. mnie to jest poziom Dave - nie miałem ich bezpośrednio, więc nie wiem, który lepszy, ale rockna bardziej mi się "podobała" z tym co mam. Z tym, że Dave ma dziurkę słuchawkową + łatwiej go sprzedać ( no i mniej się traci jak utargujesz cenę ) 

Edited by Firegon
  • Like 2

Tyle że Dave kupisz jak dobrze poszukasz za połowę ceny a Rockny raczej nie.

Jak wypada brzmienie Vavedream vs Morfeusz?

15 godzin temu, vonBaron napisał:

Tyle że Dave kupisz jak dobrze poszukasz za połowę ceny a Rockny raczej nie.

Jak wypada brzmienie Vavedream vs Morfeusz?

Zupełnie inne granie, ciężko porównywać. Wavedream to jest taka sygnatura dźwięku jaką w słuchawkach mają staxy 009 albo susvary. Ultra detaliczny, ultra szybki, ultra rozdzielczy i w miarę gładki, ale niektórym może brakować więcej ciepła i analogowości, szczególnie na średnicy.

• Like 2
  • Thanks 1

Tu wkraczamy na niebezpieczny grunt odnosząc wrażenie, że wypadałoby mieć 2 przetworniki... ;)

Albo dwie pary słuchawek;)

To już mam ;)
  • Haha 1

dziwię się, że nikt nie wspomniał o 2 wzmacniaczach jeszcze 😜 tranzystor i lampa obowiązkowo

Cóż, w ifi masz wszystko w jednym :)

Teraz mam u siebie jednocześnie iDSD i iCAN, każdy ma możliwość pracy w trybie tranzystora, lampy lub mieszanym i można sobie wzajemnie kombinować.

Edited by tommir