Jump to content

Recommended Posts

5 godzin temu, mojo_aka_jojo napisał:

Shut up and take my money...

Chyba naprawde skoncze na combo Hugo tt2 + M-scaler, bozposrednio napedzajace wysokoefefektywne kolumny.

"The Hugo M Scaler will sell for £3495"

To zamyka temat.

W dniu 28.02.2018 o 19:27, mojo_aka_jojo napisał:

Układ ograniczony do trybu triodowego.

I słusznie.

W dniu 3.03.2018 o 11:00, mojo_aka_jojo napisał:

np. po przerobieniu go na tryb triodowy ma maks 13W na kanał. I to w push-pullu.

No i co z tego? Mojo, a pomyśl może o jakimś singlu?

• Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Posłuchałem dzisiaj Qutesta + Sonic Pearl. Lakonicznie podsumowając: Obiecujące połączenie - warunek, napięcie 3V na RCA - wtedy jest: czyściutko, bez żadnych jaskrawości (czego się obawiałe

W sumie jestem pozytywnie zaskoczony tym Hugo2, naprawdę podoba mi się jak gra to maleństwo. Gdyby był ciut cieplejszy albo góra była bardziej zaokrąglona to już bym się rozglądał za używką

Widzieli takie cudeńko?

Posted Images

2 godziny temu, audionanik napisał:

"The Hugo M Scaler will sell for £3495"

To zamyka temat.

I słusznie.

No i co z tego? Mojo, a pomyśl może o jakimś singlu?

Co do m-scaleara: to zalezy ile wnosi ;)

Jesli idzie o SE to labo bedzie GM70, albo bezposrednie pedzenie glosnikow z DACa. Czas pokaze (bo portfel pokaze z pewnoscia).

Ach, jeszcze jedno. Te drozsze klocki CHorda idzie kupic w Polsce za ca. 50-60% ceny SRP.

34 minuty temu, mojo_aka_jojo napisał:

Jesli idzie o SE to labo bedzie GM70

To potwór.

35 minut temu, mojo_aka_jojo napisał:

albo bezposrednie pedzenie glosnikow z DACa

O fuuuu!!! W przypadku kolumn mam inne podejście niż przy słuchawkach - ma być miejsce na modelowanie, żelowanie/układanie dźwięku „tak jak chcesz” , na onanizm lampowy oraz na czary mary; samych diod do zasilania w moim singlu mam 4 rodzaje i się dopiero rozgrzewam.

Godzinę temu, mojo_aka_jojo napisał:

Te drozsze klocki CHorda idzie kupic w Polsce za ca. 50-60% ceny SRP.

Zatem jak kiedyś pójdę na chordozakupy wezmę Cię ze sobą.

29 minut temu, audionanik napisał:

To potwór.

O fuuuu!!! W przypadku kolumn mam inne podejście niż przy słuchawkach - ma być miejsce na modelowanie, żelowanie/układanie dźwięku „tak jak chcesz” , na onanizm lampowy oraz na czary mary; samych diod do zasilania w moim singlu mam 4 rodzaje i się dopiero rozgrzewam.

Zatem jak kiedyś pójdę na chordozakupy wezmę Cię ze sobą.

GM70 to moja wymarzona lampa. W wersji 35W/ch, SE, z trafami od Bertolluciego. Ta to potrafi zrobic taki "jumbo sund", ze szczeka opada.

Zasilanie kolumn z DACa to dosc kontrowersyjny pomysl, chyba, ze masz Chorda, ktory ciagnie kolumny / sluchawki liniowo od 4 Ohm. Przekonalem sie do tego sposobu jak podlaczylem moje Hugo2 do WLM Diva (94db). To gra szokujaco dobrze; a Hugo TT2 ma 13w na kanal po balansie. Bajka! Ale watow mi brakuje :( Testowalem tez na Bodnar Audio Sandglass i rowniez wgniata w fotel.

Niemniej, slusznie piszesz - stereo mam po to zeby sobie je modelowac jak mi sie spodoba. W tej chwili jest ustawione pod jak najbardziej przestrzenne granie. Takie mini live w domu.

Polecam sie z Chordo-zakupami. Juz nie pamietam kiedy zaplacilem za cokolwiek cene rynkowa. Chlopaki ze sklepow audio mnie nienawidza :P

• Like 1
2 godziny temu, audionanik napisał:

A ja i przy słuchawkach ma identyczne zdanie. Mam obecnie ponad 100 kombinacji  przy najprostszym OTL-u na 6sn7 i 6as7. A nadal przeglądam ebaya... Masakra :) 

• Haha 1

U mnie kombinacji lamp jeszcze więcej (140, a jak doliczyć tryb pentodowy to 224, ale gram tylko w triodzie). No i oczywiście moim ulubionym zajęciem jest grzebanie w internatach w poszukiwaniu „ czym by tu jeszcze dosmaczyć”

• Like 1
  • 6 months later...
W dniu ‎22‎.‎07‎.‎2018 o 19:44, mojo_aka_jojo napisał:

Zasilanie kolumn z DACa to dosc kontrowersyjny pomysl, chyba, ze masz Chorda, ktory ciagnie kolumny / sluchawki liniowo od 4 Ohm. Przekonalem sie do tego sposobu jak podlaczylem moje Hugo2 do WLM Diva (94db). To gra szokujaco dobrze;

Ma ktoś z Was jeszcze doświadczenia z napędzaniem kolumn z Hugo 2? @mojo_aka_jojo kabelki miałeś robione na zamówienie?

3 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

Ma ktoś z Was jeszcze doświadczenia z napędzaniem kolumn z Hugo 2? @mojo_aka_jojo kabelki miałeś robione na zamówienie?

Sam sobie zrobilem ;]

Hugo jest troche za slabe do kolumn (no chyba, ze to horny), bo daje moze 1W, a przeciez trzeba miec jeszcze margines mocy dla slabszych nagran, ale taki HugoTT2 i Dave (bo te maja wyjscia zbalansowane, wiec i mocy mozna dostarczyc x2) ludzie jak najbardziej wykorzystuja w ten sposob. Zobacz head-fi. Moze sie okazac, ze lepiej kupic takiego drozszego Chorda niz wydawac kase na dobry wzmacniacz.
Meritum jest takie, ze Chordy uciagna zarowno 8 jak i 4 Ohm i robia to dobrze. Wzmacniacz w torze okazuje sie psuc dzwiek, zreszta to zadna nowosc!

Edited by mojo_aka_jojo
  • Like 1
  • Thanks 1

A ja sobie właśnie testuję Hugo2 i tyle sybilantów i ostrości to chyba nie słyszałem nigdzie...

Jak słyszę że ktoś łączy Hugo z np HD800 to mam ciary na samą myśl...

IMO jedynie pod mocno ciemne/ciepłe słuchawki ta zabawka jest.

Na plus fajna scena i dynamika/wygar ale za prawie 10k to jednak słabo.

Podłączę go po RCA...

Po RCA niewiele lepiej, dalej jest sucho, bardzo technicznie i ostro.

Talerze i wokale to masakra...

https://www.theverge.com/2018/4/24/17273218/chord-hugo-2-review-dac-headphone-amplifier

Jak na razie w całości zgadzam się z tą recką.

Edited by vonBaron
  • Confused 1

Czułem że przecież tak słabo to grać nie może.

A jutro go sobie przetestuję po optyku jak dobrze pójdzie :rolleyes:

3 minuty temu, Karmazynowy napisał:

Może gość z theverge też źle podłączył. :D 

Może, ja mam niskiej jakości kable do telefonu stąd gra może tak a nie inaczej, pamiętam że z twoim Mojo też miałem "walkę".

Jakby Hugo miało USB-C to pewnie nie byłoby tego zamieszania.

29 minut temu, vonBaron napisał:

Czułem że przecież tak słabo to grać nie może.

A jutro go sobie przetestuję po optyku jak dobrze pójdzie :rolleyes:

Może, ja mam niskiej jakości kable do telefonu stąd gra może tak a nie inaczej, pamiętam że z twoim Mojo też miałem "walkę".

Jakby Hugo miało USB-C to pewnie nie byłoby tego zamieszania.

Mnie się po optyku nie podobało. USB i coax o niebo lepiej. 

W dniu 24.01.2019 o 20:01, The Grand Wazoo napisał:

Ja ma kabel z Forza robiony na zamówienie. Z dobrym konwerterem USB S/PDIF jest nawet jeszcze lepiej niż z USB. 

Mógłbyś załączyć zdjęcie tego cuda?

Jak duży jest ten konwerter?