Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Chord Electronics


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma może jakieś świeże porównanie Hugo 2 vs Mojo.

Ewentualnie jak Hugo2 wypada względem combo stacjonarnych jak np. 400i/600i. Czy jest to poziom wyraźnie wyższy?

Ktoś słuchał Etherów Flow z Hugo2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Karmazynowy napisał:

Czy ktoś ma może jakieś świeże porównanie Hugo 2 vs Mojo.

Ewentualnie jak Hugo2 wypada względem combo stacjonarnych jak np. 400i/600i. Czy jest to poziom wyraźnie wyższy?

Ktoś słuchał Etherów Flow z Hugo2?

Nie słuchałem Flowów z Hugo2 ale słuchałem K501 z Hugo2. A K501 są potwornie trudne do napędzenia. Sprawdzałem je z 400i/600i no i było źle. 

Z tymi konkretnymi słuchawkami to jest zupełnie inna liga. Zdecydowanie lepsze granie. Jest barwa, jest detal i jest scena, do tego łagodna, bardzo przyjemna góra, dobrze podkreślony i nisko schodzący basik, i bardzo dobrze osadzona średnica.

 

Nie wiem czy coś Ci to da, bo K501 to dosyć specyficzne słuchawki. Dla porównania Mojo absolutnie nie ma ani mocy ani brzmienia, żeby dało się słuchać K501.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Karmazynowy napisał:

Czy ktoś ma może jakieś świeże porównanie Hugo 2 vs Mojo.

Ewentualnie jak Hugo2 wypada względem combo stacjonarnych jak np. 400i/600i. Czy jest to poziom wyraźnie wyższy?

Ktoś słuchał Etherów Flow z Hugo2?

 

Ja słuchałem i dla mnie porażka. WA8 zrobił miazgę z Hugo 2

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, misiekkb napisał:


Nieźle porównywać integrę do wzmacniacza lampowego. 

 

I Hugo i WA to pół-przenośne combosy amp/dac w zbliżonej cenie, porównanie chyba jak najbardziej na miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Karmazynowy napisał:

Czy ktoś ma może jakieś świeże porównanie Hugo 2 vs Mojo.

Ewentualnie jak Hugo2 wypada względem combo stacjonarnych jak np. 400i/600i. Czy jest to poziom wyraźnie wyższy?

Ktoś słuchał Etherów Flow z Hugo2?

 

Dwa tygodnie temu zmieniłem Mojo na Hugo2. Jakoś nigdy nie zdążyłem kupić pierwszego Hugo.

Powiem tak - na Hugo2 mówi się "mały Dave". Bardzo możliwe, że to będzie najlepszy produkt Chorda ever dla współczynnika cena/jakość. Trzeba tu mówić o przepaści, a nie o różnicy. Największym problemem Mojo jest sekcja analogowa "bieda-nędza". W Hugo2 masz wszystko zrobione cacy i to słychać: w przestrzeni, w koherencji dźwięku, w zwartości i fakturze basu. Dla mnie ten DAC jedzie po rynku walcem. Dodam tylko, że warto negocjować, bo nie tak trudno kupić Hugo2 za sporo mniej niż cena SRP. Osobiście nie oddam go za skarby świata :)

 

Bajki o tym jak WA miażdży Hugo można włożyć między książki.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mojo_aka_jojo napisał:

 

Dwa tygodnie temu zmieniłem Mojo na Hugo2. Jakoś nigdy nie zdążyłem kupić pierwszego Hugo.

Powiem tak - na Hugo2 mówi się "mały Dave". Bardzo możliwe, że to będzie najlepszy produkt Chorda ever dla współczynnika cena/jakość. Trzeba tu mówić o przepaści, a nie o różnicy. Największym problemem Mojo jest sekcja analogowa "bieda-nędza". W Hugo2 masz wszystko zrobione cacy i to słychać: w przestrzeni, w koherencji dźwięku, w zwartości i fakturze basu. Dla mnie ten DAC jedzie po rynku walcem. Dodam tylko, że warto negocjować, bo nie tak trudno kupić Hugo2 za sporo mniej niż cena SRP. Osobiście nie oddam go za skarby świata :)

 

Bajki o tym jak WA miażdży Hugo można włożyć między książki.

 

A czy przy tej przepaści zachowuje Hugo 2 tą płynność, muzykalność i brak ostrości znaną z Mojo, czy to jednak wyraźnie inny kierunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, decees napisał:

Napiszę tylko tyle że nie słuchałem, ale posiadając odpowiednią ilość biletów NBP nabyłbym ten zestaw w ciemno i ... zapomniałbym hasło do logowania na forum ;) 

 

To mógłbyś być niemiło zaskoczony, bo nie jest to jakaś super synergia, chyba że szukasz czegoś na wyjazdy czy do biura. Mi Hugo 2 po WA8 nie chciało się w ogóle słuchać. Generalnie DAC w Hugo 2 jest świetny ale dziurka taka sobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Karmazynowy napisał:

 

A czy przy tej przepaści zachowuje Hugo 2 tą płynność, muzykalność i brak ostrości znaną z Mojo, czy to jednak wyraźnie inny kierunek?

 

I tak i nie. Tak, bo charakterystyka grania w tę samą stronę, a nie, bo H2 jest dużo bardziej rozdzielcze i drapieżne. No to teraz masz ćwieka :)

 

9 godzin temu, Chcheckitout napisał:

 

To mógłbyś być niemiło zaskoczony, bo nie jest to jakaś super synergia, chyba że szukasz czegoś na wyjazdy czy do biura. Mi Hugo 2 po WA8 nie chciało się w ogóle słuchać. Generalnie DAC w Hugo 2 jest świetny ale dziurka taka sobie. 

 

To, co piszesz, jest nielogiczne. H2 podaje sygnał na RCA i na gniazda słuchawkowe z dokładnie tej samej sekcji analogowaj (jak wszystkie DACi Chorda oprócz Dave'a).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, saudio napisał:

 

A widzisz różnicę między 50 komów a 50 omów?
Na head-fi podłączają H2 do kolumn o skuteczności ~100dB i to pod RCA.

 

Nie tylko na head-fi :P Czasem też pod 94db, ale mocy to już jest na styk. Najbardziej mnie dziwi ile mi psuje mój na maksa dopieszony wzmacniacz lampowy 0_0 Tracę na przestrzeni (na lampiaku!) i na rozdzielczości. Chciałoby się tak chociaż ze 3W z Hugo (Dave ma) i temat wzmacniacza pozamiatany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie tylko na head-fi  Czasem też pod 94db, ale mocy to już jest na styk. Najbardziej mnie dziwi ile mi psuje mój na maksa dopieszony wzmacniacz lampowy 0_0 Tracę na przestrzeni (na lampiaku!) i na rozdzielczości. Chciałoby się tak chociaż ze 3W z Hugo (Dave ma) i temat wzmacniacza pozamiatany.

Tylko trzeba mieć 8 omowe kolumny.
Jakoś strach łączyć głośniki, dobrze że mam 4 to nie kusi.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Bywalec
Dnia 11/30/2017 o 20:36, mojo_aka_jojo napisał:

 

Nie tylko na head-fi :P Czasem też pod 94db, ale mocy to już jest na styk. Najbardziej mnie dziwi ile mi psuje mój na maksa dopieszony wzmacniacz lampowy 0_0 Tracę na przestrzeni (na lampiaku!) i na rozdzielczości. Chciałoby się tak chociaż ze 3W z Hugo (Dave ma) i temat wzmacniacza pozamiatany.

 

Co to za wzmacniacz? I jakie lampy? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Swordfish_ napisał:

 

Co to za wzmacniacz? I jakie lampy? :) 

 

Buda od Yaquina MC-5881-A (push-pull naa 6L6, ale w triodzie) . Lampy fabryczne (na takie był strojony). Środek wypruty i zrobiony "po bożemu" włącznie z zasilaniem. Układ ograniczony do trybu triodowego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
Dnia 2/28/2018 o 19:27, mojo_aka_jojo napisał:

 

Buda od Yaquina MC-5881-A (push-pull naa 6L6, ale w triodzie) . Lampy fabryczne (na takie był strojony). Środek wypruty i zrobiony "po bożemu" włącznie z zasilaniem. Układ ograniczony do trybu triodowego.


To w takim razie pytanie pomocnicze: jakie tam są trafa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Swordfish_ napisał:


To w takim razie pytanie pomocnicze: jakie tam są trafa?

 

Chińskie, od Yaqina :) Można się śmiać, ale właśnie dla tych traf wybrałem go do "przeszczepu". Oprócz popularnego MC-100B, również Yaqina, był to jeden z najbardziej udanych chińczyków.

 

Swordish, nie ma co drążyć tematu. To jest sposób "po taniości", ale stawiałem mojego chińczyka przy Ayon Spirit III i różnych innych w budżecie 10-30k. No i jestem z niego dumny. Stąd m.in. wynika moja niechęć do pozbycia się go (chodzi mi po głowie eksperyment z którymś z modeli First Watt; pierwszy raz w życiu jaram się tranzystorem). Ma też wady - np. po przerobieniu go na tryb triodowy ma maks 13W na kanał. I to w push-pullu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności