Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Chord Electronics


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

To chciałem się oficjalnie zapisać do tego elitarnego klubu. Przygarniecie mnie z Mojo2 i Qutest? To raczej nie koniec bo kolorowe kulki wciągają…jak te w kasynie 😀

89A8397A-140F-4E4F-9B7E-610C06E46129.jpeg

F9FD04B9-BBF0-4700-A19B-6B8DA9338EE3.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Name44 napisał:

Witamy witamy 🙂

 

Ps. Jaki IC masz wpięty do Qutesta? 

Dzięki 😀

Taki:

 

https://www.amazon.pl/NEO-Oyaide-RCA-klasa-producentów/dp/B014M4H232?th=1

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Jot R napisał:

Jakoś nie zanotowałem - parował ktoś Qutesta z Anni? Jak to brzmi jako zestaw?

Podobnie jak Hugo2, tylko z większą mocą. Pewnie sporo zależy od IC.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, The Grand Wazoo napisał:

I jak te icki? Też się nad nimi zastanawiałem i na USB. 

Bardzo fajnie się sprawdzają- detaliczne, ale nie chude. Wyciągają fajne smaczki w jazzie. Jak dla mnie rewelka za te pieniądze.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, saudio napisał:

Już myślałem, że poszedłeś na całość i Mscalera podłączyłeś ale kabelki jakieś takie nie do pary;)

Może kiedyś, jest szansa bo podoba mi się 😀

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lobuz1 napisał:

Bardzo fajnie się sprawdzają- detaliczne, ale nie chude. Wyciągają fajne smaczki w jazzie. Jak dla mnie rewelka za te pieniądze.

Oyaide to znana firma, robi dobre i dobrze wycenione kable. Myślę o kablach do systemu analogowego i taki charakter brzmienia byłby idealny, a że grał będę z analoga rzadko, to nie chcę wydawać majątku. Dzięki za opinię. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konrad_aw celu przejścia Hugo 2 na tryb stacjonarny należy go podłączyć do ładowania 24h czy też podłączyć do ładowania 24h, przy czym dodatkowo musi być on włączony, a w związku z tym należy go dodatkowo podłączyć do jakiegoś źródła np. laptop, żeby samoczynnie po 5 min się nie wyłączył? Dopytuję, bo jak go jedynie podłączyłem do ładowania ciągle na dłużej niż 24h to nie było efektu (nie zapaliła się po włączeniu fioletowa lampka przy przycisku power), a z drugiej strony jak jest włączony do ładowania i jednocześnie jest włączony (oczywiście nie korzystam wtedy z niego - nie słucham muzyki) to się nagrzewa porządnie i nie chciałbym go uszkodzić przez poddanie go działaniu wysokiej temperatury przez tak długi czas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Samuel_ napisał:

@konrad_aw celu przejścia Hugo 2 na tryb stacjonarny należy go podłączyć do ładowania 24h czy też podłączyć do ładowania 24h, przy czym dodatkowo musi być on włączony, a w związku z tym należy go dodatkowo podłączyć do jakiegoś źródła np. laptop, żeby samoczynnie po 5 min się nie wyłączył? Dopytuję, bo jak go jedynie podłączyłem do ładowania ciągle na dłużej niż 24h to nie było efektu (nie zapaliła się po włączeniu fioletowa lampka przy przycisku power), a z drugiej strony jak jest włączony do ładowania i jednocześnie jest włączony (oczywiście nie korzystam wtedy z niego - nie słucham muzyki) to się nagrzewa porządnie i nie chciałbym go uszkodzić przez poddanie go działaniu wysokiej temperatury przez tak długi czas.

Żeby przeszedł w tryb stacjonarny to nie musi mieć źródła, tylko stałe zasilanie. Nie musi być stale przez 24h włączony, tylko 24h podłączony do zasilania. Więc procedura jest taka:

1. Włączasz Hugo2.

2. Podłączasz do stałego zasialania.

3. Zaczynasz normalnie używać - może grać, może sam przejść w standby itp - nie dotykasz nic z zasilaniem. Nie wyłączasz ręcznie.

Wtedy sam po 24h powinien przejść w tryb stacjonarny.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konrad_a, @Samuel_ przypominam że długotrwałe przechowywanie baterii w stanie pełnego naładowania może spowodować, że trwale zmniejszy się jej pojemność. Także ten tego tam - warto jednak z bateryjki korzystać, w sensie rozładowywać ją. Ja z mojo2 czasem gram z bateryjki, a zostawiam w trybie desktop raczej w sytuacji kiedy zasypiam przy muzyce.

Mojo2 ma tę przewagę:P nad hugo2, że wpada w tryb desktop od razu po naładowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, audionanik napisał:

@konrad_a, @Samuel_ przypominam że długotrwałe przechowywanie baterii w stanie pełnego naładowania może spowodować, że trwale zmniejszy się jej pojemność. Także ten tego tam - warto jednak z bateryjki korzystać, w sensie rozładowywać ją. Ja z mojo2 czasem gram z bateryjki, a zostawiam w trybie desktop raczej w sytuacji kiedy zasypiam przy muzyce.

Chyba nie. Nowsze MacBook-i Pro mają coś takiego że po wykryciu zadokowania utrzymują baterię na ok 80% żeby wydłużyć jej życie. Hugo2 ma coś podobnego. Cytując Wattsa: 

"when in desktop mode, the sustaining voltage is reduced to ensure maximum life. If you want to charge it to the max, ready for portable use, simply turn Hugo 2 off, when it will charge it to 100% and turn off the charger."

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, audionanik napisał:

No to szacun dla Chorda - pomyśleli o wszystkim👍

No i empirycznie to też się potwierdza - miałem kiedyś używanego Hugo2 i nie zauważyłem problemów z baterią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Samuel_ napisał:

odnoszę nieodparte wrażenie, że Hugo 2 gra lepiej w trybie deskop po kablu niż z samej baterii - czyż to możliwe :) ?

Lepiej z impulsówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Samuel_ napisał:

odnoszę nieodparte wrażenie, że Hugo 2 gra lepiej w trybie deskop po kablu niż z samej baterii - czyż to możliwe :) ?

Nie robiłem nigdy dokładnych A/B testów tego, ale raczej tego słyszę.

Jak opisałbyś tą różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności