Skocz do zawartości

Fanklub Chord Electronics


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Palpatine napisał:

@konrad_ajak się Hugo2 nawinie pod rękę to sprawdzę go. Ale tylko po USB, bo nie ma żadnego źródła z wyjściem optycznym a tym bardziej specjalnych kabli.

Jak podłączysz Hugo2 byle jakim kabelkiem do telefonu to nie wiem czy dotrzyma Ultimie kroku. Chyba nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Palpatine napisał:

Raczej Macbook - USB - Hugo2 lub Ultima - USB - Hugo2

To już ciut lepiej. Jako USB do tego zestawu polecam Audioquest Cinnamon - dobry stosunek jakość/cena.

Ja mam starego MacBookPro i wychodzę z niego opticalem. W nowych (po 2015) już niestety tego wyjścia nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Spróbujcie jeszcze wejść coax z dobrego konwertera. Firmowy kabelek optyk Chorda się chowa. 

Ja właśnie tak słucham w domu na Mojo 2- malina z Allo Digione. 👍

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Spróbujcie jeszcze wejść coax z dobrego konwertera. Firmowy kabelek optyk Chorda się chowa. 

Rob Watts twierdzi że do Hugo2 najlepszy jest optyk.

Próbowałem coax-a i opticala z iBasso DX220 MAX do Hugo2. Moje uszy wolą optyka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

To muszę pożyczyć dobrego optyka i porównać. Tylko jak podłączyć komputer do Hugo toslinkiem? W moim MacBooku nie ma już wyjścia optycznego. Mogę tylko CD bez dodatkowego konwertera. 

Potrzebujesz konwerter jak nie masz toslinka: tańszy lub droższy np. taki wszystkomający:

 

https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/przetwornik-a-c-preamp-gramofonowy/matrix-audio/2020400626536170856/6971844970177/matrix-audio-x-spdif2-usb-to-s-pdif-converter

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mojo2 toslink jest wyraźnie przymulony w stosunku do coaxa. Tzn do pewnego stopnia robi z M2 taki trochę M1, jest mniej powietrza i artykulacji, ale za to pojawia się słynna magia M1 :) Oczywiście to pewnego stopnia. 
Więc warto mieć i podłączać oba kabelki 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, roger987 napisał:

Na Mojo2 toslink jest wyraźnie przymulony w stosunku do coaxa

Tylko coax! :D Optyka bym rozważał w konkurencji do gorszych implementacji USB, bo ma izolacje galwaniczną i może grać czyściej po optyku (np większość płyt głownych w  PC ), niż po USB.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lobuz1 napisał:

Dzięki. Stary już jestem... Myślałem kiedyś o tym Matrixie, ale miałem też M2Tech i tam jest chyba wyjście Toslink. Nigdy nie korzystałem z tego wyjścia. Jakoś nigdy to optyków nie byłem przekonany. 

Edytowane przez The Grand Wazoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Jakoś nigdy to optyków nie byłem przekonany. 

Ja też. Używam tylko toslink z maliny do integry stereo Rotel bo po caxial jak włączam światło to mam chwilowy zanik sygnału (taki problem w Rotelu, który opisywałem). Efektu wow nie ma z tym optykiem, nie jest to żaden progres dla mnie, ale gra bardzo dobrze- jest tak minimalnie bardziej pod kołderką, jakby wygładzone i mniej konturowe.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, roger987 napisał:

Na Mojo2 toslink jest wyraźnie przymulony w stosunku do coaxa. Tzn do pewnego stopnia robi z M2 taki trochę M1, jest mniej powietrza i artykulacji, ale za to pojawia się słynna magia M1 :) Oczywiście to pewnego stopnia. 
Więc warto mieć i podłączać oba kabelki 

Na Hugo2 na optyku jest chyba podobny efekt. Tylko nie wiem czy bym go nazwał "przymuleniem". Dla mnie:

- robi się gęściej

- bardziej barwnie

- bardziej analogowo / gładko

- bas schodzi niżej i ma większą masę

- inne zakresy też nabierają masy

No i teraz pytanie kto co lubi i czego potrzebuje żeby zagrało z resztą toru.

U mnie np. HE1000SE które mają masę powietrza / wielką scenę i trochę za mało masy na dole, zaczynają na opticalu grać "jak normalne słuchawki". Scena nie jest tak ogromna, ale nadal fajna. Dodanie masy bardzo im pasuje, bo na USB/coax grają czasem "zbyt zwiewnie". No i basior - nie miałem pojęcia że HE1000SE potrafią zagrać z takim fajnym dołem.

 

Acha - i ciągle mówię o opticalu na szkle borokrzemowym (Supernova 7). Na "zwykłym" opticalu od Chorda zmiany też są "w tą samą stronę" ale dużo mniejsze, jeśli chodzi o skalę tych różnic (vs coax/USB).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audionanik napisał:

USB w mojo2 jest bardzo dobre. Toslinka poużywałem i jest spoko, ale jednak leży od dawna w pudełku na kable. Kombinujecie jak konie pod górę z tymi konwerterami. Zaczyna to już przypominać pomysły Jasia Fasoli.😂

oj tam oj tam. Mam tego pi2aesa od 2 lat, kupiłem dla innych daców, które miały spartolone USB, a teraz jest i działa na volumio bardzo ładnie. A poza tym to mocno wygodne, żadnych kabli do laptoka, spotify bardzo ładnie działa a nawet yt przez aircośtam też. No i ten sygnał w przypadku pi2aesa bardzo przyzwoity. 
a to że wejśćie USB w m2 jest bardzo ok, to inna sprawa. Jest. 

Edytowane przez roger987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audionanik napisał:

USB w mojo2 jest bardzo dobre. Toslinka poużywałem i jest spoko, ale jednak leży od dawna w pudełku na kable. Kombinujecie jak konie pod górę z tymi konwerterami. Zaczyna to już przypominać pomysły Jasia Fasoli.😂

Dla mnie bardziej A Je To? czyli czechosłowaccy Sąsiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedynkę od bardzo dawna, porównywałem go nie raz z hugo 2, różnica jest na tyle nieduża, że nie zdecydowałem się na przesiadkę, przede wszystkim 2 trochę lepiej buduje przestrzeń, ale tylko trochę, barwa jest praktyczne taka sama. Z tego co pamiętam w 2 jest też separacja usb, więc powinen być mniej wrażliwy na źródło. U mnie gra na macbooku m1 + separator/reclocker usb, więc jest prawie to samo brzmienie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, PanWojtek napisał:

Z tego co pamiętam w 2 jest też separacja usb

Chyba nie ma. Z tego co wiem to w Quteście jest separacja galwaniczna USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie ma, napewno nie ma takiej delikatnej metaliczności, na wysokich która jest w jedynce. 

 

Takie pudełeczko* od ideon audio z zasilaczem ifi X, generalnie wyjście usb w macu jest całkiem nie najgorsze, a z tym jest lepiej.

* IDEON AUDIO 3R USB Renaissance mk2 Black Star

Edytowane przez PanWojtek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, PanWojtek napisał:

Może i nie ma, napewno nie ma takiej delikatnej metaliczności, na wysokich która jest w jedynce. 

A co do tego to pełna zgoda.

Hugo1 właśnie tak zapamiętałem - z metalicznym nalotem. I to nie tylko na górze i wcale nie tak delikatnie, tylko wyraźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi chodzi po głowie ten dac Qutest. Chciałbym go posłuchać na moim stereo i może pozbyć się Toppinga D30pro czy SMSL SU9. A może Deanafrips Ares…ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności