Skocz do zawartości

Fanklub Chord Electronics


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

A to zawsze tak piszą, że nowsza generacja lepsza :P przynajmniej jeśli chodzi o tego typu urządzenia. Ja go słuchałem jakieś 7 lat temu. Charakterystyczną cechą, która mi się rzuciła w uszy był pewien spokój brzmienia. Słuchałem wtedy na HD800. Z hugo2 nie mam porównania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bakus1233 napisał:

A to zawsze tak piszą, że nowsza generacja lepsza :P przynajmniej jeśli chodzi o tego typu urządzenia. Ja go słuchałem jakieś 7 lat temu. Charakterystyczną cechą, która mi się rzuciła w uszy był pewien spokój brzmienia. Słuchałem wtedy na HD800. Z hugo2 nie mam porównania. 

Wiem ;) ale sam nie mogę porównać. 2 gra podobno bardzie sterylnie (a ja takie granie lubie z iemami) ale to tylko podobno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał:

Hugo2 na mnie zrobił duże, ba wręcz ogromne wrażenie. Jego brzmienie porównałbym do wystawnej kolacji w najlepszej restauracji z wysublimowanymi daniami i oczywiście obowiązkowo w formalnych strojach wieczorowych. Po powrocie do do domu jednak przebrałem się w dresy, w jedną rękę wziąłem piwko, w drugą chipsy i odetchnąłem z ulgą że ową wystawną kolacje mam już za sobą. Takie odczucia miałem jak wróciłem do słuchania na Sonym WM1A. Na pytanie co wole na co dzień odpowiem tak: psssst, chrup, chrup, chrup....*. Co nie zmienia faktu że tęsknie za tym co potrafi osiągnąć hugo2.

@Spawna gdzie w tym wszystkim była Ultima? Deser? ;)

 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał:

 

W SP2000 podobało mi sie już prawie wszystko, jedynie bas mógłby być dla mnie obfitszy ale stety/niestety cena jest dla mojego portfela porażająca :)

Ciekawe ze nawet w Cu, która testowaleś było za mało basu. Chociaż w odniesieniu do WM1A to faktycznie, różnica jest spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spawn napisał:

Hugo2 na mnie zrobił duże, ba wręcz ogromne wrażenie. Jego brzmienie porównałbym do wystawnej kolacji w najlepszej restauracji z wysublimowanymi daniami i oczywiście obowiązkowo w formalnych strojach wieczorowych. Po powrocie do do domu jednak przebrałem się w dresy, w jedną rękę wziąłem piwko, w drugą chipsy i odetchnąłem z ulgą że ową wystawną kolacje mam już za sobą. Takie odczucia miałem jak wróciłem do słuchania na Sonym WM1A. Na pytanie co wole na co dzień odpowiem tak: psssst, chrup, chrup, chrup....*. Co nie zmienia faktu że tęsknie za tym co potrafi osiągnąć hugo2.

 

 

 

 

*dla nie domyślnych to fonetycznie oddane dźwięki otwierania piwka i chrupania chipsów :D 

Bardzo trafne porównanie :) Jednak z małą różnicą, że mnie do niego z powrotem nie ciągnie. Bardzo ciekawe, momentami zapierające dech doświadczenie ale finalnie kojarzące się z dużym rachunkiem i szybkim powrotem uczucia głodu ;)

Aktualnie bawię się Xduoo XD05 bal i mimo iż stwarza pierwsze wrażenie urządzenia zrobionego na podobieństwo produktów Chorda to funkcjonalnością i przemyślanymi rozwiązaniami mocno go wyprzedza. Hugo 3 jeżeli takowy wyjdzie, może spokojnie się na nim wzorować. 

Edytowane przez cpu1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Palpatine napisał:

Ciekawe ze nawet w Cu, która testowaleś było za mało basu. Chociaż w odniesieniu do WM1A to faktycznie, różnica jest spora.

 

Za mało to przesada. Było go ociupinke mniej od tego co uważam za neutralne ale ilościowo było dla mnie jak najbardziej akceptowalnie i jest to kwestia czysto subiektywnego gustu i synergii ze słuchawkami. Przy kwocie jednak którą kosztuje musiało by wszystko być NAJ i idealnie pod mój gust i nawet wtedy nie było by mnie na niego stać ;) WM1A którego nie ukrywam bardzo lubię ale też nie jest moim ideałem i do najlepszych też mu już brakuje czysto technicznie tylko że właśnie cena sprawia że przymykam oko na to czy tamto. Na codzień liczy sie dla mnie przedewszystkim uniwersalność i przyjemność z odsłuchów oczywiście przez pryzmat mojego mocno już spaczonego gustu.

Edytowane przez Spawn
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cenę Ultimy musimy patrzeć już jedynie pod kątem sprzętu używanego (ok. 2-2,5k e), sprzęt jest EOL i obecnie czekamy na następcę. Korci mnie porównanie Ultimy do Hugo2. Podobnie jak @tommirjestem zaintrygowany. Co prawda jeszcze niedawno używki u nas chodziły po 5,5k zł, ale przy dzisiejszym kursie euro szybko nie wrócimy do tych cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Spawn napisał:

W swojej recenzji SP2000 opisalem porówanie do Hugo2 ale wiadomo lepiej samemu posłuchać i wydaje mi sie że @tommira zaintrygował Xduoo XD05 bal :D

Tak, dokładnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wspomnieć, że Xduoo XD05 bal pracuje na opkach Bursona V5iD to tak ku podniesieniu poziomu zaintrygowania :P Żarty żartami ale albo te tańsze sprzęty idealnie wpisują się w mój gust, w tzw. indywidualną krzywą "Kowalskiego" albo mój słuch i percepcja jest na tyle ograniczone by w pełni dostrzec zalety niektórych dużo droższych sprzętów :) Hugo 2 zakupił ode mnie menadżer projektów w firmie Harman. Sparował go z Meze Empyrean i był zadowolony po przesiadce z Hugo 1. Poniżej jego konfiguracja odsłuchowa. Z tego co widzę to najczęściej udany związek jest z słuchawkami ciepłymi, gęsto grającymi. Nie wiem ile w tym prawdy ale ponoć sam Dan Clark kieruje się synergią pod Chorda. 

hugo2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, cpu1 napisał:

Z tego co widzę to najczęściej udany związek jest z słuchawkami ciepłymi, gęsto grającymi. 

 

 

Potwierdzam, u mnie Hugo2 z Sony Z1R wyczyniał cuda, ale już z Shure KSE1200 to było jak patrzenie na spawanie metalu - niesamowite i efektowne aż iskry lecą tylko że można oślepnąć ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tommir napisał:

Wiem ;) ale sam nie mogę porównać. 2 gra podobno bardzie sterylnie (a ja takie granie lubie z iemami) ale to tylko podobno ;)

Ja słuchałem Hugo1 i Hugo2. Hugo1 gra precyzyjnie ale "zimno". Jak na moje uszy jest bardziej ostry/chropowaty, mniej analogowy. Mniej barwny. Mniej dociążony. Takie precyzyjne, srebrne granie.

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

Ciekawe ze nawet w Cu, która testowaleś było za mało basu. Chociaż w odniesieniu do WM1A to faktycznie, różnica jest spora.

Dla mnie SP2000 miał jakąś dziwną barwę. Taką "mono" ale nie czarno-białą jak wiele innych sprzętów, tylko specyficzną, złoto-białą. Były kiedyś takie monitory mono "amber". IMO taką  barwę ma dla mnie SP2000 - testowałem bezpośrednio z DX220MAX i Hugo2 i te 2 ostatnie miały naturalną barwę.

1 godzinę temu, cpu1 napisał:

Bardzo trafne porównanie :) Jednak z małą różnicą, że mnie do niego z powrotem nie ciągnie.

A mnie ciągnie. Próbowałem się z Hugo2 wyleczyć. Sprzedałem. Szukałem innych zestawień kilka miesięcy i na koniec po odrzuceniu  nawet TT2... kupiłem jeszcze raz Hugo2.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, konrad_a napisał:

Dla mnie SP2000 miał jakąś dziwną barwę. Taką "mono" ale nie czarno-białą jak wiele innych sprzętów, tylko specyficzną, złoto-białą. Były kiedyś takie monitory mono "amber". IMO taką  barwę ma dla mnie SP2000 - testowałem bezpośrednio z DX220MAX i Hugo2 i te 2 ostatnie miały naturalną barwę.

Nic nie rozumiem, ale Ryka approved ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Spawn napisał:

Potwierdzam, u mnie Hugo2 z Sony Z1R wyczyniał cuda, ale już z Shure KSE1200 to było jak patrzenie na spawanie metalu - niesamowite i efektowne aż iskry lecą tylko że można oślepnąć ;)

 

Oj można, można :D Z moich aktualnych puszek najmocniejszym zawodnikiem w kategorii gęstość i (desperacka ;) ) potrzeba kontroli to Sony MDR-Z7m2 i strzelam w ciemno, że też byłaby z nich dobrana para.

 

6 minut temu, konrad_a napisał:

A mnie ciągnie. Próbowałem się z Hugo2 wyleczyć. Sprzedałem. Szukałem innych zestawień kilka miesięcy i na koniec po odrzuceniu  nawet TT2... kupiłem jeszcze raz Hugo2.

 

I wcale się nie dziwię bo pisząc o wyjątkowej synergii miałem na myśli m.in. połączenie z Ether C Flow, których też byłem posiadaczem :) Z Twojego doświadczenia wynika, że mamy podobne wnioski - drożej nie znaczy lepiej (przyjemniej dla ucha). XD05 bal w stosunku do link 2 bal właśnie tak jak @Spawn pisze zaczynają pojawiać się większe efekty, iskierki ale co z tego jak krem de la krem muzykalności (pod mój gust) płynie z niższego, mniejszego i tańszego urządzenia od tego samego producenta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Palpatine napisał:

Nic nie rozumiem, ale Ryka approved ;)

Mogę próbować tłumaczyć. Najlepiej byłoby przy piwie.

1. Zobacz na definicję barwy w mojej sygnaturce na dole.

2. Zobacz mojego awatara - pokazuje rozkład harmonicznych w danym punkcie czasu(po prawej) i ich rozkład w czasie (plecionka po lewej). Ta plecionka to barwa dźwięku.

Precyzyjna reprodukcja barwy w dużym stopniu zależy od odwzorowania nie tylko od głównych, ale też i kolejnych (coraz mniejszych) harmonicznych. Tych na górze tego "diagramu".

I teraz ja twierdzę że część sprzętów te ostatnie harmoniczne gubi/zniekształca/traktuje po macoszemu. Jeśli są zgubione to dla mnie barwy zaczynają się zlewać. Np. skrzypce i akordeon zaczynają grać coraz bardziej "podobnie" - co jest dla mnie nie do przyjęcia. Robi się czarno-biało.

No a Hugo2 jest mistrzem barwy. Pokaże Ci precyzyjnie wszystkie dalsze harmoniczne tam gdzie mają być. Mojo2 zresztą też to potrafi.

Edytowane przez konrad_a
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pojęcie barwy dużo bardziej widzę do synestezji uproszczone bo np. ta Lampucerka której kiedyś słuchałem dawała mi taki barwny obraz jak z awatara @konrad_a

Niemniej jednak możliwe że to też dzięki temu, że słuchając jej patrzyłem się na front panel a tam były diody w tym taka jakby lazurowa podczas gdy większość chińczyków-diy typu Lovely Cube to były jakieś zimne, pstrokate i oczoyebne niebieskie kolory. Burson w serii C3 poszedł w biały oledowy wyświetlacz, sama buda ma srebrny kolor a opampy - o zgrozo - nazywają się Everest. Może dlatego większości te sprzęty brzmią bezbarwnie, zimno? Mam na biurku daczka na Sabre9018 który na przednim panelu ma trzy diody na modłę Chordowskich Kul: odcienie zielonego i czerwono-pomarańczowego. Zawsze jak słucham tego daka to mam wrażenie że brzmienie jest podobne do Bursonowego ale właśnie barwniejsze, niemniej jednak jak patrzę się na Burka to dźwięk mi Australijczykiem zachodzi. 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tym XD05 bal? No jest funkcjonalny, przyzwoity dźwiękowo, ale kiedy go zapinałem już po mojo2, to nie byłem w stanie go zaakceptować (sabrowe "śnieżenie"), mimo że ma nieco wyraźniejszą separację. To nie tylko inne szkoły grania; mojo jest po prostu sporo lepszy, w sensie naturalniejszy/prawdziwszy. Technicznie zaś, to hugo2 robi z xduoo mokrą plamę.

Z hugo2, to w ogóle jest ciężki temat do opisu. Z takim sp2000 (miałem u siebie wersję ss) jest prosta sprawa - jak wiadomo separację uzyskuje się najlepiej przez odessanie tłuszczyku z dźwięku (okolice 100-200hz), łatwizna - no i w sp2000ss mamy to; do tego spora przestrzeń na boki i dosłownie całe wiadra dośpiewanych przez astella tonów harmonicznych; taka Adele to już dosłownie brzęczała na wysokich rejestrach:woot:. Ogólnie to był odchudzony, rozjaśniony i totalnie nienaturalny dźwięk. Ale wiem, wielu audiofilom to się podoba.

Wracając do Hugo2 - no tu nie ma takich cyrków, tzn nie ma tych dodatków, ale odchudzenie dla lepszego efektu separacji i selektywności jest; no jest analogowość, płynność, a mimo to ma się wrażenie sterylności; kolory kuna też - choć bliskie prawdy, są jakby napisane przez hugo od nowa. Mieszkałem onegdaj przez 3 lata na wiosze i se tam wyhodowałem warzywka na krowim nawozie. Choć nie trzymały unijnych parametrów, to tak dobrego smaku zwłaszcza marchewek i truskawek nie udało mi się już nigdzie potem (i wcześniej) doświadczyć. Mojo2 ze swoją naturalnością jest blisko; zaś hugo2 to doskonały produkt z laboratorium (może z Holandii?).

:D;)

 

PS

Czekamy w napięciu na Hugo3...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Spawn napisał:

W swojej recenzji SP2000 opisalem porówanie do Hugo2 ale wiadomo lepiej samemu posłuchać

Nadrobiłem zaległości. Po lekturze jednak uznaje, że jeśli Ultima gra barwniej, cieplej, organiczniej oraz lepiej wybacza słabe realizacje to Hugo2 odpada. 

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś o tym pisałem, ale mogłem i mogę się mylić. Podobno Hugo 2 "nie ma" klasycznego wzmacniacza i na dziurki podaje taki sam sygnał jak na wyjścia audio RCA. Może dlatego mniej czaruje, nie narzuca kolejnego charakteru do brzmienia. Ja wolą H2 jako DAC niż wzmacniacz (kombo). Tak jak pisał @Spawn z Sony Z1R gra rewelacyjnie, ale to co wyprawia z potworem od Audio-Gd to szok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Palpatine napisał:

Nadrobiłem zaległości. Po lekturze jednak uznaje, że jeśli Ultima gra barwniej, cieplej, organiczniej oraz lepiej wybacza słabe realizacje to Hugo2 odpada. 

Posłuchaj Hugo2 z optykiem na szkle borokrzemowym na wejściu - dla mnie gra barwniej, cieplej i lepiej wybacza słabe realizacje niż Ultima. Nawet youtube wczoraj słuchałem i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności