Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Chord Electronics


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Też podłączając do systemu zasilacz liniowy zauwazylem zmiane w brzmieniu na plus. Czarne tło, przejrzystość, dynamika, bas, to sluchac, że nastąpiła poprawa. Tym bardziej mnie dziwi, że sporo osób mówi, że taki zasilacz nic nie daje. 

 

Przepraszam, że nie o Chordach post. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak - TT2 powinien być sprzedawany razem z MScalerem, bez MScalera TT2 sporo traci i jest klika DACów za podobną cenę które są lepsze. MScaler raczej ma sens tylko w przypadków klocków Chorda bo te innej firmy nawet nie wykorzystają w 50% jego możliwości i zakup jego jest zupełnie nieopłacalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, vonBaron napisał:

Napiszę tak - TT2 powinien być sprzedawany razem z MScalerem, bez MScalera TT2 sporo traci i jest klika DACów za podobną cenę które są lepsze. MScaler raczej ma sens tylko w przypadków klocków Chorda bo te innej firmy nawet nie wykorzystają w 50% jego możliwości i zakup jego jest zupełnie nieopłacalny.

No wiesz, ja doszedłem do relatywnie podobnego wniosku z Davem :D 

Ludzie mówią, że Rockna Wavedream bez NET gra na pół gwizdka, a Ty sam mi uświadomiłeś, że May powinien być sprzedawany z konwerterem USB, bo różnica jest szczerze mówiąc dosyć porażająca. 

Widać tak wygląda hi-end, chociaż jeszcze do tego co robi MSB to trochę tutaj brakuje.

Edytowane przez Firegon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Name44 napisał:

 

 

Ki diabeł?:-)

W teorii ma zapewnić jakość połączenia pomiędzy HMS, a przetwornikiem na poziomie topowych kabli bnc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie trzeba topowych kabli BNC wystarczą dobre i ferryty.

Zmiany to pewnie zależy jak interpretujemy, dla niektórych mscaler to niewielkie zmiany;)

Niestety zwłaszcza w przypadku Davea sporo ma znaczenie, np. najlepiej mscaler ustawić jak najdalej od niego.

Edytowane przez saudio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Name44 napisał:

No właśnie, słychać różnicę? Przypuszczam/gdybam, że zmiany słyszalne ale bardziej kosmetyczne. 

 

58 minut temu, vonBaron napisał:

I jak? Faktycznie jest różnica?

Połączenie MS z TT2 faktycznie było wąskim gardłem a dobre kable tanie nie są i do tego potrzeba dwóch.

Za pierwszym razem się nie udało, w sumie nie wiem dlaczego, ale teraz już działa. Różnica jest i to wcale nie taka kosmetyczna. Przynajmniej dla mnie. Dźwięk staje się ciemniejszy, trochę tak jak w przypadków Stormów. Znikają ostrości, o których kiedyś wspominałem, chociaż zmiana kabla słuchawkowego też tu wcześniej pomogła. Jeśli komuś przeszkadzała trochę góra Dave'a to teraz się uspokaja i poprawia też jej kontrola. Tak na szybko tyle, reszta później ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni minęło, trochę godzin słuchania za mną. Wygląda na to, że Opto raczej ze mną zostanie. Jak pisałem, różnica słyszalna jest od pierwszej chwili. Trochę zajęło mi tylko zdecydowanie się czy mnie się ta zmiana podoba czy nie ;) Dźwięk jest zauważalnie ciemniejszy. Ma się też dziwne wrażenie, że pomiędzy poszczególnymi dźwiękami jest czarne tło, idealna cisza. Góra traci trochę ostrości, a przez to może się wydawać mniej szczegółowa, a przetwornik mniej transparentny. Jeśli jednak wierzyć w to co mówi Rob Watts, RFI sztucznie podbijają jasność całego systemu i to co słyszymy dodatkowo - tego tak naprawdę nie ma ;) Chyba mu wierzę, więc wolę słyszeć to co powinienem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, tommir napisał:

Jeśli jednak wierzyć w to co mówi Rob Watts, RFI sztucznie podbijają jasność całego systemu i to co słyszymy dodatkowo - tego tak naprawdę nie ma ;) 

Dobrze mówi. Ja to odbieram w ten sposób, że śmieci z RFI/EMI doczepiają się do wysokich tonów, zwiększając ich ostrość, doświetlenie, ale w pewnych sytuacjach słychać, że to "wartość dodana", a faktycznie odjęta, bo wszystko idzie raczej w jeden kolor lub jego brak, a dobra góra potrafi być wielobarwna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, majkel napisał:

Ja to odbieram w ten sposób, że śmieci z RFI/EMI doczepiają się do wysokich tonów, zwiększając ich ostrość, doświetlenie, ale w pewnych sytuacjach słychać, że to "wartość dodana", a faktycznie odjęta, bo wszystko idzie raczej w jeden kolor lub jego brak, a dobra góra potrafi być wielobarwna.

 

Godzinę temu, tommir napisał:

Dźwięk jest zauważalnie ciemniejszy. Ma się też dziwne wrażenie, że pomiędzy poszczególnymi dźwiękami jest czarne tło, idealna cisza. Góra traci trochę ostrości, a przez to może się wydawać mniej szczegółowa, a przetwornik mniej transparentny. Jeśli jednak wierzyć w to co mówi Rob Watts, RFI sztucznie podbijają jasność całego systemu i to co słyszymy dodatkowo - tego tak naprawdę nie ma ;) Chyba mu wierzę, więc wolę słyszeć to co powinienem.

+1

Mam identyczne spostrzeżenia.

Pisałem o tym kilka lat temu.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chord Anni :)

https://chordelectronics.co.uk/product/anni?hss_channel=fbp-110747222358641

 

Jak ktoś ma Huei, Quest to idealnie pasuje do koncepcji deskopowej i stojaczka. 

https://darko.audio/2021/09/chords-anni-is-a-petite-headphone-loudspeaker-amplifier/

 

image.png

Edytowane przez The Grand Wazoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności