Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Chord Electronics


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.08.2021 o 14:24, dj1978 napisał:

bez kompleksów z Mojo, bo np DACosceptycy czy tez audiosceptycy i tak nie usłyszą różnicy względem Chord Dave😉

Na marginesie tak się zastanawiam czy sobie Mojo znów nie kupić...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tommir napisał:

Na marginesie tak się zastanawiam czy sobie Mojo znów nie kupić...

he, he, w sumie też bym pomyślał, tylko przydałby mu się już jakiś facelifting, choćby zmiana gniazd na bardziej powszechne USB C. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Grand Wazooczemu nie używasz Hugo2?

Jak się kurzy to podeślij sprawdzę jak wypada względem dzisiejszych  topowych dapoów z Mest Mk2 ;) 

A co do Mojo to sprzęt, który miał swoją manierę brzmienia, wiele się mówi o Mojo2.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20210825_132024_HDR.jpg

 

Dzięki uprzejmości Tomka @tommir mogę gościć u siebie MScalera. Po już godzinie odsłuchów wiem że jest to lepszy "konwerter" niż mój Ambre i Evo Two z zegarem. Ilość detalu, powietrza i dynamiki jest niesamowita i to mimo że jestem limitowany do 192kHz bo tyle maksymalnie mój DAC może przyjąć po coaxialu czyli tak naprawdę MScaler działa na 50%. Aż mi ciężko sobie wyobrazić co MScaler robi z takim TT2 a z Dave to już musi wywalać z kapci nie ma innej opcji. Ciekawe jest to że mimo tej większej rozdzielczości czy świetnie oddanej sceny dźwięk dalej jest analogowy, absolutnie nie czuję tu ostrości. Szkoda tylko że cena jest tak wysoka.

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vonBaron napisał:

Aż mi ciężko sobie wyobrazić co MScaler robi z takim TT2

Ta kombinacja może nieco zaskoczyć. Nie było to najwspanialsze połączenie które słyszałem. Przyjemniej zabrzmiał Qutest + Mscaler. Moim zdaniem.

Natomiast sam Mscaler ❤️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20210825_132024_HDR.thumb.jpg.a816e783c36b35007ee8aae7b5c2c39f.jpg
 
Dzięki uprzejmości Tomka [mention=77945]tommir[/mention] mogę gościć u siebie MScalera. Po już godzinie odsłuchów wiem że jest to lepszy "konwerter" niż mój Ambre i Evo Two z zegarem. Ilość detalu, powietrza i dynamiki jest niesamowita i to mimo że jestem limitowany do 192kHz bo tyle maksymalnie mój DAC może przyjąć po coaxialu czyli tak naprawdę MScaler działa na 50%. Aż mi ciężko sobie wyobrazić co MScaler robi z takim TT2 a z Dave to już musi wywalać z kapci nie ma innej opcji. Ciekawe jest to że mimo tej większej rozdzielczości czy świetnie oddanej sceny dźwięk dalej jest analogowy, absolutnie nie czuję tu ostrości. Szkoda tylko że cena jest tak wysoka.

Na 192 można już zauważyły poprawę, ale różnica pomiędzy 192, a 768 jeszcze spora. Może nie przepaść, bo nie, ale słyszalna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Name44 napisał:

Ta kombinacja może nieco zaskoczyć. Nie było to najwspanialsze połączenie które słyszałem. Przyjemniej zabrzmiał Qutest + Mscaler. Moim zdaniem.

Natomiast sam Mscaler ❤️ 

To mnie zaskoczyłeś. TT2 i Mscaler wydają się stworzone dla siebie. Za sterylnie i zbyt klinicznie było? 

Porównywał ktoś z Was jak Mscaler radzi sobie podłączony do CD? Praktycznie takie samo urządzenie Chord stosował w Blu MKII. A tak poza tym taka ciekawostka, właśnie przeglądam ich stronę i zrezygnowali z transportów CD. W ogóle nie mają w ofercie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak przełączając się pomiędzy źródłami stwierdzam że MScaler trochę zbyt mocno zmiękcza dźwięk co najlepiej słychać w wysokich tonach, jest już aż za słodko. MScaler był stworzony z myślą o klockach Chorda i kupowanie go do dacków innych firm tak średnio się opłaca.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

To mnie zaskoczyłeś. TT2 i Mscaler wydają się stworzone dla siebie. Za sterylnie i zbyt klinicznie było? 

Porównywał ktoś z Was jak Mscaler radzi sobie podłączony do CD? Praktycznie takie samo urządzenie Chord stosował w Blu MKII. A tak poza tym taka ciekawostka, właśnie przeglądam ich stronę i zrezygnowali z transportów CD. W ogóle nie mają w ofercie. 

Porównywać z CD to nie, ale słyszałem Blu. Zrezygnowali bo zastosowali mechanizm Phlilipsa CD-PRO a nie jest już dostępny. Z Blu choć implementacja CD nie była jakaś rewelacyjna grało super, można było sprawdzić jak np. radzi sobie źródło USB, bo nie było wpływu zewnętrznego.

20 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

Czy można gdzieś poczytać jakąś techniczną analizę działania tego MScalera?

Jest kilka prezentacji Roba Wattsa na temat zasady działania Mscalera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RiccardoPL napisał:

A powiedzcie mi proszę, czy w ogóle w 2021 r. warto brać Hugo 1 pod uwagę i czy ma to sens mając Mojo? Czy coś na tym bym zyskał brzmieniowo/jakościowo?

 

Jeśli mogę dodać od siebie: przesiadka z mojo na hugo (1) była świetnym doświadczeniem - moim zdaniem zyskujesz sporo brzmieniowo/jakościowo. Potem kupiłem hugo2 który po prostu "rozwiązał" wszystkie problemy z hugo 1.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, RiccardoPL napisał:

Dzięki @andi, to mi trochę naświetla sprawę.
Na razie nie wyrywam się do zakupu, tak sobie myślę nad tym na spokojnie :)

Z Mojo na Hugo2 to na pewno mogę polecić, ale Hugo1 wydawał mi się bardzo ostry i jasny.

Na pewno półka wyżej od Mojo jeśli chodzi o rozdzielczość, ale jeśli liczysz na cieplejsze i trochę dociążone granie typu Mojo to możesz się rozczarować. Najlepiej przesłuchaj przed przesiadką.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja też mogę zaznać przyjemności z testowania TT2 + MScaler i pierwsze wrażenie jest takie że prawie zleciałem z fotela, scena jest chyba najlepsza jaką do tej pory słyszałem (choć potrzebne są do tego dobre realizacje nagrań) jest pełne 3D, czuję jakby dźwięk był wokół mnie. Absolutnie dla mnie jest jest ostro czy chudo, jest bardzo muzykalnie, detalicznie ale gładko dla mnie może nawet aż trochę za bardzo. Po pierwszym dniu stwierdzam że TT2+MS>Dave.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi default_wink.png choć nie miałem okazji nigdy posłuchać TT2
Nawet samego

Lepiej nie bo dojdę do wniosku, ze może lepiej kupić TT2 bo tańszy a np. niewiele gorszy, a potem znów będę tego żałował i kupował Dave'a. Będę się już trzymał swojego wyboru :)
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności