Skocz do zawartości

Fanklub Chord Electronics


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Jak na razie jeszcze do końca nie wiem. Zastanawiam się nad przebudową czy zmianą toru, aby pójść trochę wyżej i powoli sobie zbieram myśli w głowie. Masz może jakieś sugestie z czym nie łączyć, a z czym sprawdziłby się dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coż, najlepiej m-scaler łączyć z Davem, jest spora różnica głównie w prezentacji sceny, coś jakbyś zdjął okulary zniekształcające obraz, zamiast budowania sceny w postaci elipsy scena otwiera się, podobnie jest z Qutestem ale w mniejszym stopniu. Nie słuchałem w innych zestawieniach tzn. z innymi DACami, tak w ogóle to nie ma za bardzo sensu bo aby wykorzystać pełnię możliwości trzeba mieć dwa wejścia spdif w DACu. Niestety jak spojrzysz na head-fi na wątki Davea i m-scalera jest bardzo dużo o "higienie" Chordów niestety część z tego potwierdziłem i ma to wpływ, także zabawy jest dużo. Niektórzy jak Triod User posunęli się nawet do wymiany zasilania na liniowe.

Wracając do m-scalera to moim zdaniem jest dedykowany do Chordów, ale nie sprawdzałem z innymi DACami.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję CI bardzo za odpowiedź. Poszperam na head-fi, widziałem że są wątki. Tak odkąd mi kiedyś ktoś z head-fi właśnie namieszał, Dave cały czas siedzi gdzieś z tyłu głowy. Niby wydatek spory, ale z drugiej strony można się pewnie otrzeć o granice możliwości współczesnego audio. Pewnie tak się w przyszłości skończy, nie tak w sumie dawno zaczynałem od tanich chińskich słuchawek, ale szybko chce się więcej i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartok też jest ciekawą opcją i często jest porównywany z Davem, wracając do Dave trudno jest znaleść wzmacniacz, który będzie w w stanie nie stracić holografii/transparentności bezpośrednio z wyjścia słuchawkowego Chorda, choć myślę, że akurat Milo nie powinien mieć problemu. 
Warto najpierw sprawdzić czy to będzie to czego oczekujesz, najlepiej podłączyć coś po optyku i zadbać o to aby nic więcej nie było podłączone.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tommir

Sam w sobie Dave jest świetny no i oczywiście potem masz możliwość dokupienia m scalera. Jeśli chcesz coś "tańszego" to faktycznie Morfeusz jest naprawdę fantastyczną opcją. Nie jest to jeszcze poziom Dave ale jest naprawdę baaardzo dobry. Możesz też napisać do premium sound o wypożyczenie rockny wavelight.

Osobiście słuchałem wavedream nie tak dawno temu i wg. mnie to jest poziom Dave - nie miałem ich bezpośrednio, więc nie wiem, który lepszy, ale rockna bardziej mi się "podobała" z tym co mam. Z tym, że Dave ma dziurkę słuchawkową + łatwiej go sprzedać ( no i mniej się traci jak utargujesz cenę ) 

Edytowane przez Firegon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, vonBaron napisał:

Tyle że Dave kupisz jak dobrze poszukasz za połowę ceny a Rockny raczej nie.

Jak wypada brzmienie Vavedream vs Morfeusz?

Zupełnie inne granie, ciężko porównywać. Wavedream to jest taka sygnatura dźwięku jaką w słuchawkach mają staxy 009 albo susvary. Ultra detaliczny, ultra szybki, ultra rozdzielczy i w miarę gładki, ale niektórym może brakować więcej ciepła i analogowości, szczególnie na średnicy.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, w ifi masz wszystko w jednym :)

Teraz mam u siebie jednocześnie iDSD i iCAN, każdy ma możliwość pracy w trybie tranzystora, lampy lub mieszanym i można sobie wzajemnie kombinować.

Edytowane przez tommir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Od wczoraj mam okazję testować Hugo TT2 i gra inaczej niż go zapamiętałem z odsłuchu w salonie audio, wtedy grał dość surowo, technicznie i ostro. Teraz dalej jest technicznie ale już gra cieplej, muzykalniej, taki Hugo2 na sterydach. Bardzo podoba mi się jego połączenie z D8000, słuchawki dostają pazura ale nie stają się ostre. Znowu Utopie bardzo fajnie grają w połączeniu TT2 z V590 (jako amp) dodatkowe ciepełko robi im dobrze a nic nie tracą ze swojego detalu. Ogólnie sam TT2 jako DAC/AMP broni się bardzo dobrze, dziurki 6,3mm są świetnej jakość, chyba najlepsze SE jakie dane mi było słyszeć. TT2 nie gra wcale analitycznie czy sucho, jest detaliczny ale masywny w dźwięku, sporo wysokich tonów, bardzo mocny i dość twardy bas, średnica bliska i mięsista. Jak komuś podobał się Hugo2 i chce jeszcze lepiej to śmiało TT2 jest dla niego!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności