Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Chord Electronics


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki uprzejmości kolegi @Jaworrr (dzięki) mogę znowu testować u siebie Hugo2, na razie z telefonu w oczekiwaniu na kuriera z kabel coax od kolegi @Thar (dzięki).

Ethery grają bardzo fajnie choć słyszalnie jaśniej niż z moim torem, średnica jest bardziej odchudzona a góry jest więcej, podłączyłem na chwilę Hugo do ICana i wrażenia są bardzo podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Clearami Hugo2 już nie gra tak dobrze, o ile lekkie rozjaśnienie (można nawet nie rozjaśnienie a balans tonalny przesunięty w górę) w przypadku Etherów robi im dobrze to w przypadku Clear już nie, ilość wysokich tonów przypomina mi czasami Dharmy, miłośnicy dużej ilości i szczegółowych sopranów będą w niebie.

Ciągle Cleary słucha fajnie ale jednak na moim torze mają więcej mięsa na średnicy.

Jest lepiej jeśli Hugo2 działa tylko jako DAC, z ICanem jest więcej basu, średnica ma trochę więcej "mięsa", góry minimalnie mniej i ma szybszy decay.

Jednak obie moje pary słuchawek z Hugo wiążą dwie wspólne cech a mianowicie scena i holografia która jest świetna jak na takie maleństwo.

Z Etherami Flow powinien być sprzedawany w komplecie ;)

Po tym drugim pobycie u mnie teraz jakość bardziej rozumiem tą sklepową cenę.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

20190725_122413.jpg

 

Nigdy nie sądziłem że zostanę fanem wyrobów Chorda, dość powiedzieć że ten TT2 zagrał mi lepiej niż Hegel HD30.

Podłączony kablem Cardasa po USB gra przynajmniej tak dobrze jak Hugo2 po coaxialu.

Jest niesamowity wygar, dynamika, przestrzeń, rozdzielczość, holografia, scena, lepsza barwa niż w przypadku Hugo2, bardziej analogowa, dziwne że niektóre recenzje opisują go jako jasny przetwornik choć z drugiej strony jeśli podłączy się do nie zupełnie niezgrane słuchawki to takie odczucie może być, jak podłączyłem TH-909 to grały chudo, jasno i ostro, zupełnie nie jak Fostexy, myślałem że są popsute ale sam Pan sprzedawca mówił że nie poleca do nich nic z Chorda.

Subiektywnie najlepiej zagrały moje Ethery Flow, mógłbym w nich siedzieć aż do zamknięcia sklepu albo jeszcze dłużej!

Nie jest to sprzęt super uniwersalny, jak słychać po Fostexach nie zgra się ze wszystkim ale ma wyjścia RCA i XLR więc sygnał można puścić dalej, oczami wyobraźni widziałem jak może on zagrać jeszcze lepiej przez konwerter a nie USB.

Przez chwilę (dopóki bateria nie padła) testowałem pierwszą wersję TT i ona gra już faktycznie jaśniej, z gorszym wypełnieniem, bardziej surowo, chciałem też do porównania iFi iDSD Pro ale mieli nierozpakowane w kartonie więc nie chciałem robić kłopotu.

Pozostaje kwestia ceny - prawie 20tys, ale za to otrzymujemy urządzenie kompletne które z odpowiednimi słuchawkami da nam end-game.

Ja nawet po sprzedaży HD25 i ICana nie mógłbym sobie pozwolić na tego TT2 ale może kiedyś...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAaa to już wiem czemu Jaworr pytał mnie czy może odesłać Hegla w poniedziałek, wessało was ;)

 

Mega ciężkie pytanie ale tak:

Z Focal Clear wole jednak HD25 i ICana bo na Hugo jest jednak zbyt jasno i lekko.

Z Etherami spokojnie mógłbym żyć tylko z Hugo2 (co jeszcze bardziej potwierdził dzisiejszy TT2) ale tylko po coaxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blackromek napisał:

Panowie które chord mają izolację galwaniczną

I jeszcze jedno pytanie co lepsze jako czysty dac nie biorąc pod uwagę wzmaka słuchawkowego qutest czy hugo 2

Najlepiej to samemu przesłuchać obu i zadecydować, ja bym brał raczej Hugo ale to dlatego że słuchałem go znacznie dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugo2 bardziej przejrzysty (cieńsza kreska), napowietrzony i przestrzenny. Trochę już z tym przegina - daje wrażenie sztucznie oczyszczonego i wygładzonego, sterylnego dźwięku momentami. Qutest gra bardziej "po ludzku".

Godzinę temu, blackromek napisał:

co lepsze jako czysty dac nie biorąc pod uwagę wzmaka słuchawkowego qutest czy hugo 2

 

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gęstych słuchawek takich jak Ether Flow czy LCD-3 (tonalność przesunięta w dół) proponuję Hugo2, ale już do takich Focal Clear (tonalność przesunięta w góre) pewnie będzie lepszy Qutest.

Dźwięk Hugo sporo zyskuje jeśli puści się go przez coaxial.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, blackromek napisał:

W obu przypadkach hugo qutest wejście cyfrowe to bnc a nie standardowe coaxialne

Posiadam właśnie LCD-3 i ethery + ma być przetwornikiem do zestawu kolumnowego ehh żeby były xlr to bym się nie zastanawiał a to dopiero hugo 2 tt a tu cena już mocno poważna

ale jaki problem z Coaxial BNC? do Qutesta zakładam przejściówkę RCA/BNC i wszystko gra jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blackromek napisał:

Cayin idap 6 posiada bnc i coaxialne tak że konwerter raczej nie potrzebny

bardziej mam na myśli, ze konwerter dodatkowo ulepsza sygnał cyfrowy i rozwija charakter Qutesta, dla mnie rożnice sa wyraźnie słyszalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności