Skocz do zawartości

Fanklub Chord Electronics


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

W pełni lampowy Abbasaudio. Trochę większy od Hugo, ale widzę, że już nie ma w ofercie. Tego modelu było chyba 30 sztuk. 

 

 

 

2018-10-31 16.17.43.jpg

Wow! Robi wrażenie...

Dobrze widzę że puszczasz wyjście z lampy na wejście COAX Hugo2 ?

To jest naprawdę taki wielki konwerter USB na S/PDIF?

Obsługuje to 3 stykowy COAX? (2x384kHz= 768kHz) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, majkel napisał:

A nie można kupić kitu, żeby ktoś poskładał?

No nie wiem, skoro już jest jakiś macher od jego wciskania...

...a no i nie mam oczywiście na myśli odbiorców i entuzjastów, tylko producentosprzedawcę

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, szwagiero napisał:

a jakie są różnice między qutest a 2qute w sensie brzmienia?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
 


2qute ma większe nasycenie na basie oraz mniej wysokich tonów niż Qutest i to powinno być wyznacznik do budowania systemów, gdyż znam systemy gdzie 2qute lepiej się spisuje niż Qutest, który ma lepszą rozdzielczość, szczegółowość, fakturę oraz holografię.

Także jest różnica pomiędzy Hugo2, Qutestem, a TT2. Qutest ma więcej basu i mocniejszy punch oraz kick niż Hugo2, natomiast TT2 jest pomiędzy nimi, a także ma lepszą holografię, rozdzielczość i szczegółowość.
Co do TT2 to wyjście słuchawkowe jest bardzo dobre dla osób, które nie chcą mieć "transparentną" dziurkę słuchawkową. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


2qute ma większe nasycenie na basie oraz mniej wysokich tonów niż Qutest i to powinno być wyznacznik do budowania systemów, gdyż znam systemy gdzie 2qute lepiej się spisuje niż Qutest, który ma lepszą rozdzielczość, szczegółowość, fakturę oraz holografię.

Także jest różnica pomiędzy Hugo2, Qutestem, a TT2. Qutest ma więcej basu i mocniejszy punch oraz kick niż Hugo2, natomiast TT2 jest pomiędzy nimi, a także ma lepszą holografię, rozdzielczość i szczegółowość.
Co do TT2 to wyjście słuchawkowe jest bardzo dobre dla osób, które nie chcą mieć "transparentną" dziurkę słuchawkową. 
Dziękuję Ci za obszerną relację! Dziś na meecie w AM (bardzo licznym - chyba rekord;)) słuchaliśmy z Hugo2 zdaje się.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szwagiero szukasz DAC'a? Obszerna to ta relacja nie jest, tylko najważniejsze podsumowanie, co mi się wrzuciło na słuch na różnych systemach, zarówno słuchawkowych jak i kolumnowych. I Watts bardzo dobrą stronę jak dla mnie idzie z nowymi DAC'ami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20190126_110037.jpg

W sumie jestem pozytywnie zaskoczony tym Hugo2, naprawdę podoba mi się jak gra to maleństwo.

Gdyby był ciut cieplejszy albo góra była bardziej zaokrąglona to już bym się rozglądał za używką :)

Do cieplejszych słuchawek to może być strzał w 10 (z takich mam tylko NADy i zgrywają się świetnie).

Jako źródło też daje radę choć ma spory narzut własny, od razu czuję że to nie Hegel.

Spory plus to bas i jego kontrola, żadne dotychczas urządzenie nie potrafiło tak dobrze okiełznać bas w Dharmach jak Hugo2.

Scena, dynamika, szczegółowość, rozdzielczość to kolejne plusy.

Nie podoba mi się skok potka głośności co 1db, do czułych słuchawek to trochę za dużo. 

Gdyby w przyszłości chciał kupić np LCD-3 to w sumie źródło pod nie już mam.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=10062]szwagiero[/mention] szukasz DAC'a? Obszerna to ta relacja nie jest, tylko najważniejsze podsumowanie, co mi się wrzuciło na słuch na różnych systemach, zarówno słuchawkowych jak i kolumnowych. I Watts bardzo dobrą stronę jak dla mnie idzie z nowymi DAC'ami.
Na razie nic nie szukam, ale w niedalekiej przyszłości nie wykluczam, wiesz, że ja jestem stały w uczuciach w kwestii audio

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, vonBaron napisał:

W sumie jestem pozytywnie zaskoczony tym Hugo2, naprawdę podoba mi się jak gra to maleństwo.

Gdyby był ciut cieplejszy albo góra była bardziej zaokrąglona to już bym się rozglądał za używką :)

Do cieplejszych słuchawek to może być strzał w 10 (z takich mam tylko NADy i zgrywają się świetnie).

Jako źródło też daje radę choć ma spory narzut własny, od razu czuję że to nie Hegel.

Spory plus to bas i jego kontrola, żadne dotychczas urządzenie nie potrafiło tak dobrze okiełznać bas w Dharmach jak Hugo2.

Scena, dynamika, szczegółowość, rozdzielczość to kolejne plusy.

Nie podoba mi się skok potka głośności co 1db, do czułych słuchawek to trochę za dużo. 

Gdyby w przyszłości chciał kupić np LCD-3 to w sumie źródło pod nie już mam.

 

Dla mnie Hugo 2 to doskonały DAC, natomiast jako wzmacniacz słuchawkowy, to ta opcja trochę odstaje (w porównaniu jak gra Hugo plus dobry wzmacniacz). Zresztą czytałem jak Watts pisał na head-fi, że H2 nie ma osobnego wzmacniacza na pokładzie, tylko sygnał bierze bezpośrednio z DAC. Testowałem wyjścia na wzmacniacz RCA - RCA oraz jack - RCA z wyjścia słuchawkowego i nie ma różnicy. Tak naprawdę można podłączyć do niego jednocześnie 3 wzmacniacze :) Hugo doskonale zgrywa się ze wzmacniaczami lampowymi, to co piszesz ta fantastyczna kontrola na basie, dynamika i szczegółowość, to robi piorunujące wrażenie. Wyobrażam sobie jakie musi być połączenie H2 ze wzmacniaczem tranzystorowym grającym w czystej klasie A np. Trilogy 933 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Dla mnie Hugo 2 to doskonały DAC, natomiast jako wzmacniacz słuchawkowy, to ta opcja trochę odstaje (w porównaniu jak gra Hugo plus dobry wzmacniacz). Zresztą czytałem jak Watts pisał na head-fi, że H2 nie ma osobnego wzmacniacza na pokładzie, tylko sygnał bierze bezpośrednio z DAC. Testowałem wyjścia na wzmacniacz RCA - RCA oraz jack - RCA z wyjścia słuchawkowego i nie ma różnicy. Tak naprawdę można podłączyć do niego jednocześnie 3 wzmacniacze  Hugo doskonale zgrywa się ze wzmacniaczami lampowymi, to co piszesz ta fantastyczna kontrola na basie, dynamika i szczegółowość, to robi piorunujące wrażenie. Wyobrażam sobie jakie musi być połączenie H2 ze wzmacniaczem tranzystorowym grającym w czystej klasie A np. Trilogy 933 

Może być całkiem fajne połączenie z 933, nie słuchałem wprawdzie Hugo 2, ale to powinna być sygnatura idącą w kierunku Dave z którym Trilogy stanowi jedną z najlepszych par.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, saudio napisał:


Może być całkiem fajne połączenie z 933, nie słuchałem wprawdzie Hugo 2, ale to powinna być sygnatura idącą w kierunku Dave z którym Trilogy stanowi jedną z najlepszych par.

Dave, Trilogy933...tiaaa...

Powinieneś mieć zakaz pisania na forum, albo nakaz dopisywania cen sprzętów, o których wspominasz:D.

A tak serio, to nie wiesz czy trilogy933/931 mają elektrolity na wyjściu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie mają. Masz forki obu w sieci np. na 6moon

http://www.6moons.com/audioreviews2/trilogy/2.html

 

Trzeba być cierpliwym, zaczynać od podstaw i iść do przodu dokładając z czasem, pierwsze porządne słuchawki sprzedałem po 7 latach,drugie po ponad 6....trochę mi zajeło dojście do tego....

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trilogy 933 i Hugo2 do niektórych słuchawek może być bardzo dobre połączenie, np HD800, do Dharm też, tym bardziej że 933 nasyci im trochę średnicy. Ale jeśli ktoś myśli o zewnętrznym wzmacniaczu to lepiej Qutesta, gdyż jakoś wtyków rca w Hugo2 woła o pomstę do nieba, oraz te problemy z doborem kabli.

 

@szwagiero wiem że jesteś wierny i bardzo dobrze YH1000 są jak dla mnie jedne z najlepszymi słuchawkami, co do reszty toru to wzmak nie wiem jaki masz, jeśli nadal Sony to bardzo wzmacniacz. Daca nie wiem jakiego masz, a za winylami ja nie przepadam a Ty je ubóstwiasz i dobrze.

Edytowane przez misiekkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Posłuchałem dzisiaj Qutesta + Sonic Pearl. Lakonicznie podsumowając:

Obiecujące połączenie - warunek, napięcie 3V na RCA - wtedy jest:

czyściutko, bez żadnych jaskrawości (czego się obawiałem). Dynamika, solidny bas, świetna rozdzielczość. Bardzo dobra przestrzeń.

Zgrało się to fajnie z D8000

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Na każdym forum jest taka sytuacja, że ktoś musi napisać pierwszy:D
dotykałem i słuchałem dzisiaj Hugo TT 2...no i mi ulżyło, ponieważ:
Słuchane m.in na D8000. Przede wszystkim fenomenalna głębia sceny. Bardzo spójne granie, świetny sprężysty bas i pełna wdzięku gora. Krystaliczna rozdzielczość. I tak można mnożyć inne pozytywne przymotniki. Z tym, ze...mocno się to zbliża do mojego domowego setu, o którym już pisałem - Qutest+ Tomanek oraz konwerter USB Hiface Evo II + Tomanek, w komplecie z fajnymi kabelkami. Towarzystwo pędzone Sonic Pearl @Majkela  Zdecydowany postęp względem samego Qutesta +AMP, dlatego też TT2 nie było taką rewolucją.
Hugo TT 2 + Meze Empyrean- chciałem zrobić kolejne podejście, ale traf chciał, że były na kablu Cardasa za 3k zł. No niby wszystko fajnie, ale wyszły jakieś skichane wokale, co by wokaliści (men or woman) mieli zaciskać palcami swoje nosy. Ale to zapewne wina kabla.
Hugo TT 2 - Focal Clear ogólnie pozytywnie, ale ostatni zwracam uwagę, głównie na scenę - na szerokośc bez zarzutu, brakuje jednak głębi i wysokości.
Hugo TT 2 - Focal Stella, cieżko cokolwiek powiedzieć, prosto z pudełka, grały barwą bardzo kartonową, ale niechciałbym ich nieopatrznie skrzywdzić
 
podsumowując, sprzęt gra rewelacyjnie, ale zakup to akceptacja wizji maksymalizacji zysków kreowanej przez Roba Wattsa;)
Edytowane przez dj1978
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności