Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Chord Electronics


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, mojo_aka_jojo napisał:

Shut up and take my money...

Chyba naprawde skoncze na combo Hugo tt2 + M-scaler, bozposrednio napedzajace wysokoefefektywne kolumny.

 

"The Hugo M Scaler will sell for £3495"

To zamyka temat.

W dniu 28.02.2018 o 19:27, mojo_aka_jojo napisał:

Układ ograniczony do trybu triodowego.

I słusznie.

 

W dniu 3.03.2018 o 11:00, mojo_aka_jojo napisał:

np. po przerobieniu go na tryb triodowy ma maks 13W na kanał. I to w push-pullu.

No i co z tego? Mojo, a pomyśl może o jakimś singlu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał:

"The Hugo M Scaler will sell for £3495"

To zamyka temat.

I słusznie.

 

No i co z tego? Mojo, a pomyśl może o jakimś singlu?

 

Co do m-scaleara: to zalezy ile wnosi ;)

Jesli idzie o SE to labo bedzie GM70, albo bezposrednie pedzenie glosnikow z DACa. Czas pokaze (bo portfel pokaze z pewnoscia).

 

Ach, jeszcze jedno. Te drozsze klocki CHorda idzie kupic w Polsce za ca. 50-60% ceny SRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, mojo_aka_jojo napisał:


Jesli idzie o SE to labo bedzie GM70

To potwór.

35 minut temu, mojo_aka_jojo napisał:

albo bezposrednie pedzenie glosnikow z DACa

O fuuuu!!! W przypadku kolumn mam inne podejście niż przy słuchawkach - ma być miejsce na modelowanie, żelowanie/układanie dźwięku „tak jak chcesz” , na onanizm lampowy oraz na czary mary; samych diod do zasilania w moim singlu mam 4 rodzaje i się dopiero rozgrzewam.

 

Godzinę temu, mojo_aka_jojo napisał:

Te drozsze klocki CHorda idzie kupic w Polsce za ca. 50-60% ceny SRP.

Zatem jak kiedyś pójdę na chordozakupy wezmę Cię ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, audionanik napisał:

To potwór.

O fuuuu!!! W przypadku kolumn mam inne podejście niż przy słuchawkach - ma być miejsce na modelowanie, żelowanie/układanie dźwięku „tak jak chcesz” , na onanizm lampowy oraz na czary mary; samych diod do zasilania w moim singlu mam 4 rodzaje i się dopiero rozgrzewam.

 

Zatem jak kiedyś pójdę na chordozakupy wezmę Cię ze sobą.

 

GM70 to moja wymarzona lampa. W wersji 35W/ch, SE, z trafami od Bertolluciego. Ta to potrafi zrobic taki "jumbo sund", ze szczeka opada.
 

Zasilanie kolumn z DACa to dosc kontrowersyjny pomysl, chyba, ze masz Chorda, ktory ciagnie kolumny / sluchawki liniowo od 4 Ohm. Przekonalem sie do tego sposobu jak podlaczylem moje Hugo2 do WLM Diva (94db). To gra szokujaco dobrze; a Hugo TT2 ma 13w na kanal po balansie. Bajka! Ale watow mi brakuje :( Testowalem tez na Bodnar Audio Sandglass i rowniez wgniata w fotel.

Niemniej, slusznie piszesz - stereo mam po to zeby sobie je modelowac jak mi sie spodoba. W tej chwili jest ustawione pod jak najbardziej przestrzenne granie. Takie mini live w domu.

 

Polecam sie z Chordo-zakupami. Juz nie pamietam kiedy zaplacilem za cokolwiek cene rynkowa. Chlopaki ze sklepow audio mnie nienawidza :P

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał:

O fuuuu!!! W przypadku kolumn mam inne podejście niż przy słuchawkach - ma być miejsce na modelowanie, żelowanie/układanie dźwięku „tak jak chcesz” , na onanizm lampowy oraz na czary mary; samych diod do zasilania w moim singlu mam 4 rodzaje i się dopiero rozgrzewam.

 

A ja i przy słuchawkach ma identyczne zdanie. Mam obecnie ponad 100 kombinacji  przy najprostszym OTL-u na 6sn7 i 6as7. A nadal przeglądam ebaya... Masakra :) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu ‎22‎.‎07‎.‎2018 o 19:44, mojo_aka_jojo napisał:

Zasilanie kolumn z DACa to dosc kontrowersyjny pomysl, chyba, ze masz Chorda, ktory ciagnie kolumny / sluchawki liniowo od 4 Ohm. Przekonalem sie do tego sposobu jak podlaczylem moje Hugo2 do WLM Diva (94db). To gra szokujaco dobrze;

 

Ma ktoś z Was jeszcze doświadczenia z napędzaniem kolumn z Hugo 2? @mojo_aka_jojo kabelki miałeś robione na zamówienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

 

Ma ktoś z Was jeszcze doświadczenia z napędzaniem kolumn z Hugo 2? @mojo_aka_jojo kabelki miałeś robione na zamówienie?


Sam sobie zrobilem ;]

Hugo jest troche za slabe do kolumn (no chyba, ze to horny), bo daje moze 1W, a przeciez trzeba miec jeszcze margines mocy dla slabszych nagran, ale taki HugoTT2 i Dave (bo te maja wyjscia zbalansowane, wiec i mocy mozna dostarczyc x2) ludzie jak najbardziej wykorzystuja w ten sposob. Zobacz head-fi. Moze sie okazac, ze lepiej kupic takiego drozszego Chorda niz wydawac kase na dobry wzmacniacz.
Meritum jest takie, ze Chordy uciagna zarowno 8 jak i 4 Ohm i robia to dobrze. Wzmacniacz w torze okazuje sie psuc dzwiek, zreszta to zadna nowosc!

Edytowane przez mojo_aka_jojo
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie właśnie testuję Hugo2 i tyle sybilantów i ostrości to chyba nie słyszałem nigdzie...

Jak słyszę że ktoś łączy Hugo z np HD800 to mam ciary na samą myśl...

IMO jedynie pod mocno ciemne/ciepłe słuchawki ta zabawka jest.

Na plus fajna scena i dynamika/wygar ale za prawie 10k to jednak słabo.

Podłączę go po RCA...

Po RCA niewiele lepiej, dalej jest sucho, bardzo technicznie i ostro.

Talerze i wokale to masakra...

https://www.theverge.com/2018/4/24/17273218/chord-hugo-2-review-dac-headphone-amplifier

Jak na razie w całości zgadzam się z tą recką.

Edytowane przez vonBaron
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czułem że przecież tak słabo to grać nie może.

A jutro go sobie przetestuję po optyku jak dobrze pójdzie :rolleyes:

3 minuty temu, Karmazynowy napisał:

Może gość z theverge też źle podłączył. :D 

Może, ja mam niskiej jakości kable do telefonu stąd gra może tak a nie inaczej, pamiętam że z twoim Mojo też miałem "walkę".

Jakby Hugo miało USB-C to pewnie nie byłoby tego zamieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, vonBaron napisał:

Czułem że przecież tak słabo to grać nie może.

A jutro go sobie przetestuję po optyku jak dobrze pójdzie :rolleyes:

Może, ja mam niskiej jakości kable do telefonu stąd gra może tak a nie inaczej, pamiętam że z twoim Mojo też miałem "walkę".

Jakby Hugo miało USB-C to pewnie nie byłoby tego zamieszania.

 

Mnie się po optyku nie podobało. USB i coax o niebo lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2019 o 20:01, The Grand Wazoo napisał:

Ja ma kabel z Forza robiony na zamówienie. Z dobrym konwerterem USB S/PDIF jest nawet jeszcze lepiej niż z USB. 

Mógłbyś załączyć zdjęcie tego cuda?

Jak duży jest ten konwerter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, konrad_a napisał:

Mógłbyś załączyć zdjęcie tego cuda?

Jak duży jest ten konwerter?

W pełni lampowy Abbasaudio. Trochę większy od Hugo, ale widzę, że już nie ma w ofercie. Tego modelu było chyba 30 sztuk. 

 

 

 

2018-10-31 16.17.43.jpg

Edytowane przez The Grand Wazoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności