Skocz do zawartości
  • 0

AKG k550 czy Sennheiser?


wdwdr

Pytanie

Cześć. Zastanawiam się nad K550 i nad HD598. Tak, tak wiem. Nie można porównywać słuchawek zamkniętych z otwartymi, bo to zupełni inna bajka... bla, bla, bla. Przechodząc do rzeczy. Jakość dźwięku, to mnie najbardziej interesuje. Z których słuchawek wycisnę więcej? Czy K550 są wstanie dorównać swoją sceną słuchawkom otwartym? Co wy byście wybrali na moim miejscu?

Czekam na odpowiedzi, Pozdrawiam

K550.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

mnie się akurat bardzo podobały Hd598, miałem je przez chwilę przy okazji promocji z Amazona. k550 odsłuchiwałem tylko w MM, więc ciężko bezpośrednio porównać, ale na pierwszy rzut ucha wolałem HD598. Sennki były też dla mnie wygodniejsze i lepiej leżały na głowie. Tylko podobno strasznie pękały w nich plastiki, nie wiem czy to poprawili.

Edytowane przez gregdezet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja wybrałbym K550, bo Sennheiser ma bardzo specyficzne gęste brzmienie, którego osobiście nie trawię. Mam HD518 i pomimo otwartej budowy są one mniejsze scenicznie niż AKG.

 

To co napisałeś to jest pojęcie względne. Czego jakość Cie obchodzi, bas, góra, średnica, szczegóły, scena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I dlatego nie lubię doradzać poprzez wskazywanie palcem.

 

bla, bla, bla (...) Co wy byście wybrali na moim miejscu?

 

Uzbierał brakujące kilka tysięcy na STAXa, szukał modeli vintage z dawnych lat, kupił kolumny... opcji jest wiele co kto by uczynił na miejscu pytającego, a ile osób, tyle odpowiedzi, zwłaszcza w kontekście powyższej odpowiedzi, tj. "wszystko".

 

Kup obie, zwróć tą która gra gorzej.

 

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra, to może wszystko wyjaśnię... sprzeczam się z pewną osobą o to, czyj sprzęt jest lepszy. Każdy twierdzi, że jego słuchawki lepiej grają. Każdy słyszy swoje, a może to co chce usłyszeć - idealizując swój sprzęt. Dlatego chciałem rozwiązać ten konflikt pytając się was o zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety konflikt jest nierozwiązywalny w kategoriach obiektywnych:

http://www.audiofanatyk.pl/dlaczego-najlepsze-sluchawki-nie-istnieja/

 

Wszystko bowiem zależy od tego kto będzie odpowiadał i jaki jest jego subiektywny gust. Osobiście wybrałbym K550, ale głównie ze względu na praktyczność oraz brak problemów z pękającym korpusem słuchawek. Ktoś inny może jednak wyznawać inne wartościowanie i odpowiedź padnie już inna.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety konflikt jest nierozwiązywalny w kategoriach obiektywnych:

http://www.audiofanatyk.pl/dlaczego-najlepsze-sluchawki-nie-istnieja/

 

Heh, będzie co linkować. Jutro wieczorem sobie dokładnie przeczytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@wdwdr

 

Wystarczy googlowy research 5 min., żeby się zorientować, że każdy z tych modeli słuchawek ma grono swoich wielbicieli i przeciwników. K550 są słuchawkami bardziej analitycznymi, więc w sensie technicznym to z nich raczej "wyciśniesz" więcej.

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To żeście se konflikt wymyślili. Sennki grają strawnie, dosyć ciasno. Przyjemnie podają średnicę. AKG przestrzennie, nie wypchniętą średnicą. Bardziej akcentują górne rejestry a bas mają w znikomej ilości ale po prostu świetny.

Czy gdziekolwiek w powyższym wskazałem wyższość któregoś z modeli?

Nie ma jednoznacznej recepty. Ja jestem fanem K550 i ogólnie szkoły AKG ale i u mnie bywają dni, że wyżej cenię.....SL HD668B.

A co tu mówić o dwóch różnych ludziach, skoro jeden ma problem ze wskazaniem tych najlepszych? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności